Nyní můžete investovat do osobních půjček od poskytovatele půjček GetBucks v Keni a Zambii.

Investiční příležitosti z Afriky se nyní na Mintos tržišti zdvojnásobili, díky tomu, že GetBucks nyní nabízí možnost investice do osobních půjček z Keni a Zambie s roční návratností až do 13%. V obou zemích má společnost speciální smlouvy, které zaručují, že splátky půjčky se strhávají přímo z platu příjemce půjčky.

GetBucks je součástí fintech skupiny MyBucks, která je kótovaná na Frankfurtské burze. Poskytovatel půjček GetBucks nabízí investiční příležitosti v Polsku a Botswaně na Mintos tržišti od června 2017. Od jeho připojení na Mintos tržiště investoři investovali více než 4,9 milionů EUR do půjček společnosti GetBucks.

GetBucks Kenya (Emu Inya Enterprises Limited) výhradně půjčuje státním úředníkům v Keni, zaměstnancům samospráv a zaměstnancům instituce „Kenya Teachers Service Commissions“. GetBucks Zambia poskytuje půjčky pro vzdělávací účely a zaměstnancům velkých nadnárodních společností. V obou zemích společnost vystavuje půjčky vycházející ze speciální smlouvy, která umožňuje, že splátky půjčky jsou hrazeny přímo z platu příjemce půjčky. Důsledkem tohoto nastavení mají osobní půjčky poskytnuté v Keni a Zambii jednu z nejnižších měr selhání (default rate) na trhu.

Průměrná velikost osobní půjčky poskytnuté společností GetBucks v Keni na Mintos tržišti je 800 EUR s průměrnou dobou splácení 36 měsíců. Průměrná velikost osobní půjčky poskytnuté společností GetBucks v Zambii na Mintos tržišti je 600 EUR s dobou splácení 13 až 36 měsíců. Investoři mohou očekávat roční výnos do 13% z půjček poskytnutých společností GetBucks v obou zemích.

GetBucks si nechá na rozvaze 5% z každé půjčky umístěné na Mintos tržišti, jako svoji „skin in the game“. GetBucks zaručuje, že všechny půjčky z Keni a Zambie, které budou více jak 60 dní po splatnosti, budou odkoupeny zpět. Závazek GetBucks Kenya a GetBucks Zambia bude garantovaný skupinou MyBucks.

Společnost GetBucks Kenya založená v roce 1993 od svého založení distribuovala půjčky za více než 14 milionů EUR. GetBucks Zambia začala poskytovat půjčky v roce 2014. Od svého založení poskytla více než 23 milionů EUR v půjčkách.

Skupina MyBucks registrovaná v Lucembursku byla první africká fintech společnost, která byla zapsána na Frankfurtské burze cenných papírů. V roce 2017 společnost také úspěšně zapsala dluhopisy na burzách ve Vídni, Botswaně a Zimbabwe z důvodů refinancování stávajícího dluhu společnosti a pro zvýšení úvěrového portfolia. Stávající tržní kapitalizace společnosti překračuje EUR 170 milionů.

Keně je jedna z vedoucích zemí v Africe v půjčkách v nebankovním sektoru. Z ekonomického hlediska země nabízí mladou a rostoucí populaci, dynamický soukromý sektor, vysoce vyškolené pracovníky, zlepšenou infrastrukturu a novou ústavu. Dle předpovědí Světové banky růst HDB je předpokládán 5,8% v roce 2018 a 6,1% v roce 2019.

Zambie má jeden z nejrychleji rostoucích populací na světě. Organizace spojené národů odhadují, že se populace v Zambii ztrojnásobí do roku 2050. Růst HDP by se měl, dle předpovědi Světové banky, zlepšit a to na 4,5% v roce 2018 a 4,7% v roce 2019.

Buďte rychlí a využijte této skvělé příležitosti diverzifikovat Vaše portfolio a investujte do půjček GetBucks z Keni a Zambie! Pokud používáte Auto Invest, nezapomeňte upravit vaše nastavení.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner