Od dziś można inwestować w pożyczki udzielane w Kenii przez Watu Credit

Na platformie Mintos właśnie pojawiła się oferta inwestycji z Kenii. Kenia to drugi kraj z Afryki i osiemnasty ogółem na rynku Mintos. Dzięki Watu Credit możesz inwestować w pożyczki osobiste udzielone w Kenii i zyskać aż 13% w skali roku.

Założona w 2015 r. firma Watu Credit oferuje małym przedsiębiorstwom finansowanie aktywów i pożyczki na działalność gospodarczą. Firma z siedzibą w Mombasie rozszerza swoją działalność i ma obecnie oddziały w Nairobi, Malindi, Nairobi i Mombasie.

– Watu Credit cieszy się, że może dołączyć do różnorodnej rodziny pierwotnych pożyczkodawców na rynku Mintos. Dzięki 48 mln obywateli i stabilnemu wzrostowi gospodarczemu Kenia zapewnia dynamiczne środowisko pożyczek. Watu Credit szczyci się stworzeniem w krótkim czasie korzystnego, skutecznego i zorientowanego na klienta produktu dla osób, które dotychczas miały ograniczony dostęp do usług finansowych. Dokonaliśmy tego dzięki zaangażowanemu zespołowi i własnym rozwiązaniom informatycznym. Nasza współpraca z Mintos umożliwi Watu Credit rozwój w innych regionach Kenii – mówi Andris Kaneps, CEO Watu Credit.

Firma Watu Credit umieściła na platformie Mintos pożyczki osobiste, których udziela klientom indywidualnym chcącym kupić motory lub pojazdy trójkołowe (tuk-tuki) w celach biznesowych. Wartość pożyczek waha się od 800 do 1 600 euro. Średni okres spłaty wynosi 14 miesięcy i obejmuje raty tygodniowe. Inwestorzy mogą oczekiwać zwrotu do 13% w skali roku. Wszystkie pożyczki umieszczone na platformie przez Watu Credit są zabezpieczone pojazdami kupionymi ze środków z pożyczki.

Z każdej pożyczki dostępnej na platformie Mintos Watu zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, 15%. Firma udziela gwarancji wykupu pożyczek w przypadku opóźnienia spłaty o ponad 60 dni. Wskaźnik niespłacanych pożyczek Watu Credit wynosi 7%.

Watu Credit obecnie zatrudnia 68 osób, a od początku działalności zaufało jej 7 750 klientów. W trzecim kwartale 2017 r. wartość portfela spłacanych pożyczek Watu Credit wyniosła około 1,6 mln euro. Firma udzieliła dotychczas pożyczek na łączną kwotę ponad 5 mln euro. Więcej informacji na temat Watu Credit znajduje się w tej prezentacji.

Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest i chcesz inwestować w pożyczki Watu Credit pamiętaj o aktualizacji ustawień.

Zdywersyfikuj swój portfel, inwestując w pożyczki Watu Credit z Kenii.

Komentarze

Szukanie

Important

Podążaj za nami