Padomi investoriem: Finfellas 2023. gada izdevums

Laipni lūgti jūnija īpašajā investoru stāstu publikācijā: Finfellas 2023 konference. Finfellas notika jūnija sākumā Rīgā, un tajā piedalījās P2P, pūļa finansēšanas un nekustamā īpašuma platformas. Finfellas konferencē mēs uz sarunu aicinājām trīs investorus un lūdzām viņus dalīties ar padomiem un stratēģijām, investējot Mintos platformā.

Mūsu pirmais investors ir Federico no Itālijas. Viņš ir uzņēmējdarbības vadības konsultants un piekrita sarunai, jo no visām platformām viņam vislabākā pieredze ir tieši ar Mintos. Viņš Mintos platformā sāka investēt 2015. gadā, kad sāka iepazīt investēšanu aizdevumos. Tagad aptuveni 30 % no viņa portfeļa ir Mintos platformā.

Federico investora padoms:

Vispirms apsveriet, ko vēlaties darīt ar investīcijām paredzēto naudu, un nebaidieties investēt ilgtermiņā (pensijai, bērnu izglītībai utt.). Parasti, jo ilgāku laiku jūsu nauda atrodas kādā investīcijā, jo lielāka iespēja, ka tās summa pieaugs.

Otrkārt, diversificējiet, diversificējiet, diversificējiet. Investējiet dažādās platformās un nebaidieties uzņemties zināmu risku. Federico investē daudzās aktīvu klasēs ar salīdzinoši augsta riska portfeļiem. Viņš uzskata, ka tādi aktīvi kā kriptonauda ir nedaudz par riskantu, savukārt tādi aktīvi kā Vācijas obligācijas nav pietiekami riskanti. Lai gan viņš investē šajos aktīvos, tie veido nelielu daļu no viņa portfeļa.

Mūsu otrais investors ir Max no Čehijas. Mintos bija viena no pirmajām platformām, kurā viņš sāka investēt pirms daudziem gadiem. Aptuveni 10-15 % no viņa portfeļa ir Mintos platformā. Investēšana ir Max hobijs, kas viņam sagādā prieku. Viņš investē manuāli un savu Mintos kontu pārbauda aptuveni reizi nedēļā.

Max investora padoms:

Max ir dedzīgs diversifikācijas piekritējs. Viņa draugi saka, ka viņa portfelis ir diversificēts paranojas līmenī. Max stratēģija ir diversificēt starp daudzām valstīm un platformām, investējot obligācijās, akcijās, P2P, pūļa finansēšanā, noguldījumos un aizdevumos.

Max izmanto ir sniega bumbas stratēģiju, proti, viņš daļu naudas investē, pēc kāda laika saņem ienākumus un tos reinvestē. Ja viņam ir papildu ienākumi, viņš tos izmanto, lai vēl vairāk diversificētu un investētu kādos jaunos aktīvos. Galu galā nekad nav iespējams diversificēt par daudz. Max neinvestē ļoti riskantos aktīvos, piemēram, kriptovalūtās. Viņš saka, ka, ja viņš nevar to pārbaudīt vai saskaitīt, viņš nevar to kontrolēt. Un tādā gadījumā tas viņam ir risks, nevis investīcija.

Mūsu trešais investors ir Peter no Īrijas. Viņš sāka investēt, jo nevēlējās, lai viņa nauda zaudētu vērtību bankā. Vispirms viņš sāka interesēties par P2P aizdevumiem. Ilgā izpētes procesā viņš atrada Mintos, jo tā ir viena no vadošajām platformām investīcijām aizdevumos. Aptuveni divas trešdaļas viņa portfeļa tagad ir Mintos platformā. Pēc regulējuma ieviešanas viņa uzticība platformām, kas piedāvā investēt aizdevumos, nostiprinājās, jo tika ieviesti pasākumi investoru aizsardzībai.

"Jūs smagi strādājat, lai nopelnītu. Ļaujiet savai naudai strādāt jūsu labā."

Peter

Peter investora padomi:

Lai gan visi runā par “viena klikšķa investēšanu”, Peter dod priekšroku manuālai investēšanai. Viņa stratēģija ir izpētīt dažādus Mintos platformā esošos kreditēšanas uzņēmumus un investēt drošākās iespējās, pamatojoties uz Mintos Risk Score. Pamatojoties uz šiem riska rādītājiem, Peter izveido dažādas stratēģijas dažādiem kreditēšanas uzņēmumiem.

Peter uzsver, ka investēšanā svarīgi ir veltīt laiku un veikt izpēti. Viņš saka, ka ir svarīgi izvērtēt dažādus kreditēšanas uzņēmumus. Ja jūs tikai sākat investēt, sākumā iemācieties, kā darbojas sistēma, izmantojot nelielu naudas summu. Galvenais ir pacietība. Atvēliet laiku, lai iemācītos, kā pareizi diversificēt. Pašā sākumā Peter investēšanai piegāja steidzīgi. Viņš gribēja visu paveikt vienā dienā, taču to nožēlo. Peter atzīst, ka viņam vajadzēja veltīt dažus mēnešus, lai pienācīgi investētu. Investēšana ir maratons, nevis sprints.

Paldies visiem investoriem, kas ar mums tikās Finfellas konferencē!

Tava Mintos komanda

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner