Pierwsza firma pożyczkowa z Turcji dołącza do Mintos

Jeśli czekałeś na możliwość zaangażowania na rynku tureckim, właśnie nadszedł ten czas. Wowwo  wchodzi na rynek Mintos i oferuje inwestycje w pożyczki samochodowe z oczekiwaną roczną stopą zwrotu netto w wysokości 10-11%. Wszystkie pożyczki Wowwo będą udostępniane w euro (EUR).

Firma Wowwo, która powstała w 2016 roku, ma siedzibę w Stambule i prowadzi działalność w ponad 54 miastach w całej Turcji. Dotychczas, firma udzieliła pożyczek o wartości ponad 140 mln EUR, a jej bieżący portfel pożyczkowy wynosi ponad 73 mln EUR.

Z pomocą 130 pracowników, ponad 2 000 lokalizacji partnerskich i internetowego systemu transakcyjnego, firma Wowwo zajmuje się sprzedażą klientom w Turcji używanych samochodów, oferowanych w ramach bezpośredniego modelu finansowania.

Wowwo na Mintos

Na Mintos, firma Wowwo otrzymała rating Mintos na poziomie „B-”. Jej pożyczki są objęte gwarancją odkupu, a ponadto, Wowwo zachowuje 10% udział w udzielanych przez nią pożyczkach. 

„Naszą wizją jest rozszerzenie działalności i utrzymanie rentownego wzrostu. Widzimy ogromną szansę na ułatwienie tego rozwoju z partnerem takim jak Mintos. Widzimy wartość w powiększaniu naszych linii pożyczkowych poprzez międzynarodowe finansowanie, aby móc nadążyć za popytem ze strony klientów na używane samochody. Wierzymy, że Mintos pozwoli nam szybciej osiągnąć nasze cele, a z kolei firma Wowwo, dzięki naszemu zasadniczemu modelowi biznesowemu, będzie stanowić przykład na rynku” –     mówi Engin Yeşil, prezes Wowwo.

Aby zapewnić udzielanie pożyczek wiarygodnym pożyczkobiorcom, firma Wowwo posiada autorskie oprogramowanie – Kokpit – które jest zintegrowane z instytucjami zewnętrznymi, takimi jak tureckie bramki dla e-administracji, rejestr cywilny, notariusze, czy ocena kredytowa Findeks. Wszystkie te informacje są weryfikowane i sprawdzane w wielu źródłach. Jedną z kluczowych cech tego systemu jest to, że może on zaoferować ponad 60 tysięcy różnych planów płatności w zależności od profilu klienta, specyfikacji pojazdu i ceny. Pożyczki Wowwo są również zabezpieczone w postaci zastawów ustanowionych na samochodach i wekslami własnymi ezgekwowalnymi zgodnie z przepisami prawa oraz poprzez zarządzanie ryzykiem na każdym etapie realizacji umowy.

„Jak zawsze z przyjemnością otwieramy drzwi do innego kraju dla inwestorów na Mintos. Firma Wowwo przykuła naszą uwagę i nie mogę się doczekać, aby w przyszłości powitać kolejnych pożyczkodawców z Turcji” – dodaje Martins Sulte, dyrektor generalny Mintos. 

Skorzystaj z tej okazji, aby zarobić do 11% w postaci rocznych stóp zwrotów netto, inwestując w pożyczki samochodowe z Turcji. Pamiętaj, aby uwzględnić pożyczki firmy Wowwo w swoim portfelu Auto-Invest.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner