Pierwszy pierwotny pożyczkodawca z Meksyku właśnie dołączył do Mintos

Nasz rynek nieustannie się rozwija, dzięki czemu możemy powitać na nim pierwszego pierwotnego pożyczkodawcę z Meksyku, który oferuje możliwość inwestycji w peso meksykańskim (MXN). Credilikeme to jeden z najbardziej innowacyjnych pożyczkodawców w Meksyku. Oferuje obywatelom tego kraju pożyczki osobiste on-line, a w swojej aplikacji mobilnej wykorzystuje elementy grywalizacji. Firma umożliwia inwestycje w swoje pożyczki osobiste z Meksyku w MXN o szacowanej rocznej stopie zwrotu netto 16%.

Firma Credilikeme została założona w 2012 r. i dotychczas udzieliła ponad 35 000 pożyczek. Pożyczkodawca prowadzi działalność wyłącznie w internecie i udziela pożyczek przez swoją stronę i aplikację mobilną. Credilikeme szczyci się wyjątkowym modelem biznesowym, stawiając na nowoczesną i modną aplikację.

– Współpraca firm FinTech tworzy niezwykle dużą wartość dla branży, a . Mintos i Credilikeme są ważnymi elementami kredytowego łańcucha wartości. Nasza współpraca ma na celu liberalizację procesu udzielania pożyczek i oceny ryzyka w Meksyku, tak abyśmy dali naszym pożyczkobiorcom dostęp do środków pieniężnych i zmienili ich życie na lepsze – mówi Jorge Enriquez, współzałożyciel i CEO Credilikeme.

Na platformie Mintos pożyczki Credilikeme z Meksyku mają wartość od około 3700 do 19 000 MXN, a ich okres spłaty wynosi 1–7 miesięcy, przy czym pożyczkobiorcy spłacają swoje zobowiązania w ratach co dwa tygodnie. Inwestorzy mogą oczekiwać zwrotu netto do 16% w skali roku.

W ramach odpowiedzialność  firma zachowa na swoim koncie 20% wartości każdej pożyczki umieszczonej na Mintos. Ponadto na platformie umieści wyłącznie pożyczki udzielone osobom, które wcześniej wzięły pożyczkę i spłacały ją w terminie. Wszystkie pożyczki mają gwarancję wykupu, co oznacza, że w przypadku opóźnienia spłaty o co najmniej 60 dni Credilikeme odkupi pożyczkę.

Typowy pożyczkobiorca Credilikeme to obywatel Meksyku w wieku 21–45 lat. Środki zazwyczaj przeznacza na niespodziewane wydatki lub bieżące potrzeby w ramach działalności gospodarczej.

Według stanu na luty 2018 r. od początku swojej działalności firma udzieliła pożyczek na łączną kwotę 100 mln MXN (ok. 4,5 mln EUR). W zeszłym roku przychód Credilikeme wyniósł 11 mln MXN (ok. 493 000 EUR). Natomiast w styczniu 2018 r. sfinansowany portfel pożyczkowy netto firmy miał wartość 4,8 mln MXN (215 000 EUR). Znane podmioty, takie jak Grupo Kaluz, duża grupa bankowa i przemysłowa z Meksyku, oraz Credito Real, jeden z największych pożyczkodawców offline udzielających pożyczek krótkoterminowych, zainwestowały w Credilikeme.

Według Raportu Sektora Finansowego w Ameryk Meksyk miał najwyższy łączny wolumen na rynku finansowania alternatywnego w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach w 2016 r. (114,2 mln USD). Był też trzecim pod względem aktywności krajem w tym regionie, po Chile i Brazylii, a jego roczna stopa wzrostu wyniosła 730%. Największy udział  finansowania alternatywnego w Meksyku miały pożyczki sektora pozabankowego i pożyczki biznesowe P2P.  

Wykorzystaj nowe możliwości i zainwestuj w MXN w pożyczki osobiste Credilikeme z Meksyku. Jeżeli używasz narzędzia Auto Invest, pamiętaj o aktualizacji ustawień, aby nie stracić tej doskonałej okazji!

Komentarze

Szukanie

Important

Podążaj za nami