Platforma Mintos pokořila milník profinancovaných půjček v celkové hodnotě 1 miliardy EUR

Po třech a půl letech provozu, v Lotyšsku založený fintech startup Mintos pokořil milník profinancovaných půjček v celkové hodnotě 1 miliardy EUR pomocí tržiště.  Tento rok jsme zažili největší nárůst investic. Investoři investovali více než 500 milionů. Tímto tempem dosáhneme 2 miliard EUR již během roku 2019.

Od založení společnosti Mintos bylo pomocí online tržiště financováno více než 3,5 milionu půjček z 24 států. To znamená, že stejné množství jedinců nebo malých podniků dostalo příležitost využít půjček od poskytovatelů půjček.

Mintos CEO a spoluzakladatel Martins Sulte: „Financované půjčky v hodnotě jedné miliardy EUR investory pomocí tržiště jsou pro nás významný milník. Ukazuje to potenciál našeho business modelu a budoucího růstu, ale je to teprve začátek. Od okamžiku, kdy jsme založili Mintos, měli jsme globální ambice a neustále pracujeme vůči tomuto cíli, vytvořit udržitelnou globální společnost. Počet investorů a poskytovatelů doslova roste každý den. Každý týden se registruje více než 1 000 nových investorů a každý měsíc je pomocí tržiště investováno více než 100 milionů EUR. Tímto tempem dosáhneme naší druhé miliardy pouze za 10 měsíců.“

Společnost Mintos je globální online tržiště s půjčkami, drobným investorům poskytuje lehký a transparentní způsob, jak investovat do půjček poskytnutých po celém světě. Každý, pouze s 10 EUR, může začít investovat a vydělávat. Momentálně je tržiště využíváno téměř 76 000 investory ze 70 různých zemí. Ti investovali do půjček od 50 poskytovatelů půjček z 25 různých zemí světa. Dle aktuálních dat AltFI, největší globální internetové stránky s novinkami z nebankovního sektoru alternativního financování, Mintos pokrývá 45 % trhu v kontinentální Evropě.

Investoři do teď vydělali, využíváním Mintos online tržiště, úrok v hodnotě 23 milionů EUR. Investovali do půjček pro jedince a podniky z celého světa. Investoři mohou investovat do půjček pro podniky, zemědělství nebo nemovitosti, ale také krátkodobých a osobních půjček a auto půjček. Průměrný čistý výnos investora, který do teď obdržel, byl téměř 12 %. Průměrně každý investor investoval do půjček 4 500 EUR. Do každé půjčky průměrně 20 – 25 EUR.

„Náš business model nám umožňuje nabízet investorům mnoho různých půjček k investování na jednom místě. Tímto způsobem si mohou investoři vybudovat dobře diverzifikované portfolio půjček s různými typy půjček poskytnutými v různých státech různým druhům klientů a tedy minimalizovat riziko,“ vysvětluje M. Sulte.

Momentálně se počet investorů využívající Mintos zvyšuje o 10 % z měsíce na měsíc. Nejvíce aktivní investoři jsou ze zemí s dlouhotrvající tradicí spoření a investování – Německa, Spojeného Království, Švýcarska, Španělska, ale také z České republiky, Polska, Estonska, Finska, a dalších evropských zemí. Nicméně jsou zde také investoři z Austrálie, USA, Číny, Singapuru, UAS, Indie, a dalších.

Nejnovější zprávy

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner