Podemos Progresar – jauns aizdevējs Mintos platformā – piedāvā investīciju iespējas Meksikā

Mintos atsāk jaunu partneru uzņemšanu un uzsāk sadarbību ar aizdevēju no Meksikas – Podemos Progresar. Uzņēmums specializējas mikrofinansēšanas jomā un piedāvā grupas mikrokredītus (patēriņa kredīti vairāk nekā vienai personai).

Podemos Progresar klienti ir tikai sievietes, kuras izmanto kredītus, lai sekmētu savas kā pašnodarbinātas personas darbības vai savu mazo uzņēmumu izaugsmi, tādējādi veicinot apkārtējo kopienu attīstību. Šo kredītu unikālā iezīme ir tā, ka 10-20 cilvēku grupa savstarpēji garantē kredīta atmaksu, tādējādi Podemos Progresar līdz šim ir izdevies saglabāt zema riska portfeli (saskaņā ar 2020. gada septembra datiem atmaksa tiek kavēta mazāk nekā 6% no visiem izsniegtajiem kredītiem).

Podemos Progresar galvenais akcionārs ir Stelac Capital Partners – riska kapitāla ieguldījumu platforma no Ņujorkas, kuru vada ieguldījumu profesionāļi ar pieredzi tādās finanšu iestādēs kā Goldman Sachs, Deutsche Bank, Bankers Trust un JP Morgan Chase. Uzņēmums tika dibināts 2007. gadā, un līdz šim tas ir investējis vairāk nekā 120 miljonus ASV dolāru diversificētā uzņēmumu portfelī, sākot no jaunuzņēmumiem līdz nobriedušiem privātā kapitāla uzņēmumiem, tostarp Spotify, LendingClub, ShareShack un SpaceX. Stelac Capital Partners investēja 3 miljonus ASV dolāru Podemos Progresar, un tas veido daļu no uzņēmuma “Ilgtermiņa attīstības” pamatstratēģijas, kas paredz 7-10+ gadu ilgu investēšanas periodu.

Kopš Podemos Progresar dibināšanas 2010. gadā, tas ir izveidojis vairāk nekā 250 darbinieku lielu komandu un piesaistījis vairāk nekā 30 000 klientu.  2020. gada 30. septembrī Podemos Progresar neto kredītportfelis bija sasniedzis 6,3 miljonus eiro.

Apskatīt Podemos Progresar finanšu pārskatu

Podemos Progresar Mintos platformā

Gada procentu likme Līdz 12%
Vidējais kredīta apmērs
Vidējais termiņš 4 mēneši
Mintos Risk Score 7
Atpirkšanas garantija
Vidējais saistību neizpildes rādītājs 1%

 

Uzņēmumam ir daudzslāņu riska kontroles sistēma, kas ne tikai koncentrējas uz katra kredīta riska rūpīgu izvērtēšanu, bet kurā ir iekļauti arī preventīvi pasākumi. Piemēram, klientiem, kuri atkārtoti grib saņemt kredītu, ir jāveic papildu iepriekšēja pārbaude (ieskaitot viņu biznesa vajadzību pēc finansējuma, viņu naudas plūsmas un citus), lai pretendētu uz lielākiem kredītiem. Šādus noteikumus Podemos Progresar ievēro jau no pirmās darbības dienas, un tie ir sekmējuši uzņēmuma spēju veiksmīgi reaģēt uz pasaules ekonomisko krīzi un aizņēmēju spēju atmaksāt kredītus. Pēdējos mēnešos Podemos Progresar ir saskāries ar kredītu pieprasījuma pieaugumu, vienlaikus spējot veiksmīgi atlasīt dzīvotspējīgus kredītu pieteikumus. Šis stingrais pārbaudes process ir ļāvis uzņēmumam uzturēt ievērojamo 50% gada portfeļa pieaugumu, tanī pat laikā saglabājot labu kredītu atmaksas disciplīnu jau vairāk nekā 10 gadus.

Kantox nodrošinās pilnīgu EUR/MXN valūtas riska ierobežošanu.

Fernando Orta Martinez, Podemos Progresar dibinātājs un vadītājs, ir ieguvis reputāciju par spēju noturēt izcilu darbības līmeni un inovatīvu biznesa modeli, kas viņam ir atnesusi virkni nacionālu un starptautisku balvu, piemēram, EY” Gada uzņēmējs”. “Mēs priecājamies pievienoties citiem inovatīviem uzņēmumiem Mintos platformā. Pievienošanās Mintos mums dos iespēju turpināt palielināt savu klientu bāzi un pozitīvi ietekmēt mūsu klientus un viņu uzņēmumus, lai viņu ģimenēm būtu labāka dzīve un piekļuve plašākām iespējām,” komentē Fernando. Podemos Progresar ir Fernando lielākā aizraušanās – viņš to uztver kā topošu pasaules klases uzņēmumu, un viņa skatījumā Mintos ir stratēģisks partneris, kas palīdzēs sasniegt šo vīziju.

Laika posmā no 2020. gada marta līdz šodienai, kas iezīmē pandēmijas augstāko punktu un tā dēvētā pirmā viļņa sekas, uzņēmums ir demonstrējis ilgtspējīgu darbību bez zaudējumiem, turklāt tas klientiem neizsniedza kredītu atmaksas pagarinājumus un neveica parādu pārstrukturēšanu. Grafikam atbilstošo kredītu apjoms Podemos Progresar portfelī šobrīd pārsniedz 95% no visiem portfeļiem, savukārt jauno izsniegto aizdevumu normalitāte pārsniedz 99%, kas pierāda uzņēmuma procesu stiprumu.

Kā investēt Podemos Progresar kredītos

Podemos Progresar izsniegtie kredīti tiks pievienoti diversificētajai un konservatīvajai stratēģijai. Ja gribi investēt šajos kredītos, izmantojot personalizētu automatizētu stratēģiju, atceries pielāgot savus stratēģijas iestatījumus. Ja investē manuāli, Tu vari filtrēt aizdevumus pirmreizējā tirgū.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner