Podívejte se, kde pracujeme: nový domov pro #mintospeople 

Už dva měsíce se zabydlujeme v novém prostoru, který se stal domovem pro #mintospeople. Náš tým, který v období jednoho roku vyrostl o asi 200 %, dnes čítá 170+ profesionálů, již provozují přední evropské tržiště pro investice do úvěrů. Do svých ekologicky šetrných kancelářských prostor v lotyšské Rize o celkové výměře 2500 metrů čtverečních Mintos doposud investoval téměř 500 000 EUR. 

Ještě před rokem tvořilo mezinárodní tým Mintos 60 zaměstnanců. Stávající oddělení a týmy začaly rychle růst a společně s tím vznikaly i úplně nové pozice a sekce: Právní a komunikační oddělení, AML tým, Tým Mintos plateb a Mobilní tým, Tým mezinárodní expanze a samostatný Obsahový tým. 

Dnes je tým Mintos tvořen 170+ talenty z 19 zemí světa a jeho valná většina působí v kancelářích společnosti v Rize. Během roku 2019 Mintos otevřel pobočky i ve Vilniusu a Berlíně. Společně s naší kanceláří ve Varšavě založenou v roce 2017 tedy nyní působíme ve čtyřech evropských metropolích a máme tak přímý přístup k mnohem širší škále talentovaných lidí. 

Prostory Mintosu

Od roku 2015, kdy se tým začal rozrůstat, změnil Mintos adresu již pětkrát. Náš pátý domov, nová centrála v Rize, je pracovní a komunitní prostor o rozloze 2500 metrů čtverečních, který je schopen pojmout přibližně 250 zaměstnanců Mintosu. Společnost do tohoto projektu zainvestovala asi 500 000 EUR a ve spolupráci s architekty a designéry tak vytvořila udržitelný a funkční prostor pro své zaměstnance.

Nové kancelářské prostory nabízejí týmu Mintos pohodlí a možnost volby mezi tradičními pracovními stanicemi, komunitními prostory a alternativními koutky pro samostatnou i týmovou práci. Kancelář také disponuje tichou sekcí pro odpočinek a meditaci a několika stanicemi s občerstvením a nápoji. Ve spolupráci s estonskou platformou pro přepravu osob Bolt Mintos také svému týmu poskytl elektrické koloběžky pro pohodlnější dopravu po kanceláři. Velmi velkou radost máme z toho, že nám nové prostory umožňují pořádat akce pro publikum čítající více než 100 osob. Akce Mintosu pořádáme jak pro náš tým, tak pro komunitu odborníků z oboru. Tyto akce jdou ruku v ruce s naším zaměřením na růst, o které jako společnost usilujeme a jež podněcujeme i v našich zaměstnancích již od dob našeho založení. 

Mintos, prakticky zelený 

V tomto roce jsme také vypracovali Environmentální politiku Mintos, která se stala oficiálním závazkem společnosti ke snížení ekologické stopy a zvýšení povědomí o životním prostředí mezi členy našich týmů, partnery a klienty. S výstavbou nových kancelářských prostor byla tato politika promítnuta do konkrétní a hmatatelné praxe.

V důsledku toho tým Mintos nyní denně recykluje okolo 90 % vyprodukovaného odpadu a díky zařízením pro filtraci vody předchází vzniku odpadu v podobě 45 000 PET lahví ročně. Jako tým se s velkým nadšením snažíme plnit naše poslání kultivovat povědomí o životním prostředí na mikroúrovni, počínaje naším vlastním okolím a obchodními kontakty. V Mintosu proto pořádáme přednášku „Zelená kancelář“, vedenou odborníky na životní prostředí certifikovanými Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) z místní lotyšské organizace Pasaules Dabas Fonds. 

Spolupráce pro společnou věc – Co ty dýcháš

Partnerství se startupem zaměřeným na eko-systémové technologie Ko Tu Elpo (Co ty dýcháš) přivedlo do prostor Mintosu zelené stěny a pokojové rostliny. Ko Tu Elpo tvoří jedinečný biofiltrační systém pro čištění a zvlhčování vnitřního vzduchu. Tento mladý startup vyvíjí ve spolupráci s environmentálními inženýry a odborníky na funkční design systémy pro zlepšení vnitřního ovzduší. Tyto systémy jsou rozmístěny po kancelářích Mintos a fungují zároveň jako pohyblivé zelené stěny a moderní interiérové prvky, vybavené pro pěstování sezónních bylinek a plodů.

Toto nově vystavěné prostředí „restartovalo“ naši pracovní dynamiku a jeho multifunkčnost se ukázala být inspirací pro řadu jedinců, což je přesně to, o co jsme usilovali. 

Tým je z naší nové kanceláře nadšený! Díky našim flexibilním pracovním hodinám obývají lidé z Mintosu náš nový prostor od 7 do 21 a využívají tak naplno všechny jeho možnosti a zákoutí. V naší práci záleží na každém malém detailu a jinak tomu nebylo ani v tomto novém domově pro #mintospeople, říká Ieva Driksna, výkonná asistentka Mintosu a projektová manažerka výstavby nových kanceláří.

Teď, když jsme se v našem zcela novém prostoru zabydleli, se s nadšením díváme do nového desetiletí! Nikdy jsme nebyli natolik odhodláni rozšiřovat náš globální vliv a pokračovat v budování nejen přední značky pro investice do úvěrů, ale i přední značky zaměstnávající talenty po Evropě – a ještě dál.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner