Polija – nebeidzamu iespēju valsts

Vai gribi iegūt labāko no Mintos piedāvātā? Mūsu aizdevumu tirgū ir atrodamas daudzas investīciju iespējas, tāpēc ir svarīgi zināt, kuras no tām izvēlēties. Lai atvieglotu šo uzdevumu, mēs piedāvājam rakstu sēriju, kurā tiks apskatītas unikālās iespējas, ko investoriem piedāvā katra Mintos aizdevumu tirgū pārstāvētā valsts. Kā pirmo aplūkosim Poliju.

Daudziem investoriem Polija var nešķist kā pašsaprotama izvēle. Taču alternatīvo finanšu tirgus Polijā piedzīvo strauju izaugsmi. Patlaban Polija Mintos aizdevumu tirgū ir viena no pieciem lielākajiem tirgiem aizdevumu piedāvājuma ziņā, un tajā ir pieejams ļoti daudzveidīgs aizdevumu klāsts investīcijām gan eiro (EUR) un Polijas zlotos (PLN), gan arī Lielbritānijas sterliņu mārciņās (GBP).

Kāpēc izvēlēties Poliju?

Polijas ekonomika ir piedzīvojusi 23 nepārtrauktas izaugsmes gadus, kas to ir padarījis par sesto lielāko ekonomiku Eiropas Savienībā, un nekas neliecina, ka tās attīstības temps tuvākajā laikā varētu samazināties. Saskaņā ar pētniecības uzņēmuma Brookings Institution datiem Polijas IKP kopš 1989. gada ir vairāk nekā divkāršojies un, salīdzinot ar citām līdzīga attīstības līmeņa ekonomikām, Polija ir piedzīvojusi visstraujāko izaugsmi. Valsts ekonomika ir demosntrējusi spēcīgu noturību grūtos ekonomikas periodos, un pasaules finanšu krīzes laikā 2008. un 2009. gadā tā bija vienīgā ES valsts, kas nepiedzīvoja recesiju. Polijas spēcīgā un pastāvīgā izaugsme tuvojas pasaules vēsturisko izaugsmes rekordu pārspēšanai.


Avots: tradingeconomics.com

Saskaņā ar Polijas Centrālā statistikas biroja datiem Polijas ekonomika 2017. gada trešajā ceturksnī pieauga par 4,9% salīdzinājumā ar to pašu periodu iepriekšējā gadā, kas bija virs prognozētā 3,4% pieauguma gadā. Polijas Nacionālās bankas vadītājs Adams Glapinskis komentēja: “Domāju, ka nākamajā gadā [2018.] pieaugums būs zemāks nekā šogad, kad tas bija ārkārtīgi augsts, bet tik vai tā vērā ņemams un tuvu dabiskā pieauguma tempam 3,5 līdz 4 procentu apmērā.”

Saskaņā ar PwC Polijas ekonomika ir spējīga augt par aptuveni 3% gadā līdz 2030. gadam un par 2,5% gadā līdz 2050. gadam.

Polijas spēcīgo izaugsmi ir atzinuši arī eksperti. 2017. gada oktobrī FTSE Russell Poliju pārklasificēja no jaunietekmes ekonomikas uz attīstītu valsti. Polija ir pirmā valsts Austrumeiropā, kam izdevies iegūt šo statusu.

Stabilās izaugsmes dēļ Polija šobrīd ir viena no daudzsološākajiem Eiropas tirgiem, kur veikt investīcijas. Ja runājam par investīcijām aizdevumos, tad ekonomiskā stabilitāte nozīmē mazāku risku sistēmiskai maksājumu saistību nepildīšanai, kas rodas valsts ekonomikas lejupslīdes gadījumā.

Polijas alternatīvo finanšu tirgus

Alternatīvo finanšu tirgus Polijā ir salīdzinoši jauns. Taču pēdējo gadu laikā tas ir piedzīvojis strauju izaugsmi, jo zemais parādsaistību līmenis un salīdzinoši augstās tradicionālo aizdevumu izmaksas ir bijis dzinulis daudzu alternatīvās finansēšanas uzņēmumu izveidei Polijā. 2015. gadā Polija ierindojās starp top 15 valstīm Eiropā alternatīvo finanšu apjoma ziņā.

Līdzīgi kā daudzās citās valstīs, kurās regulatori saskaras ar izaicinājumu atrast labāko regulatīvo pieeju, lai pārvaldītu arvien pieaugošo piedāvājumu un pieprasījumu pēc alternatīva finansējuma un novatoriskiem finanšu risinājumiem, Polijas finanšu tehnoloģiju sektora un jo īpaši alternatīvo finanšu jomas nākotne ir atkarīga no to regulējuma attīstības. Ekspertu skatījumā, ja netiks ieviesta ierobežojoša politoka, tad alternatīvo finanšu tirgus Polijā varētu strauji palielināties. Statista aprēķini liecina, ka darījumu vērtības pieauguma temps Polijas finanšu tehnoloģiju tirgū nākamajos piecos gados būs 14,6% gadā. Tas nozīmē, ka investoriem Mintos aizdevumu tirgū nepārtraukti tiks piedāvāti Polijā izsniegti aizdevumi ar pievilcīgas peļņas iespējām.

Kāpēc zloti?

Viena no priekšrocībām, ko piedāvā Mintos, ir iespēja veikt investīcijas dažādās valūtās. Polijas zlots ir viena no deviņām Mintos piedāvātajām valūtām.

Polijā dzīvojošiem Mintos investoriem investīciju veikšana zlotos ir pašsaprotama izvēle, kas ļauj izvairīties no valūtas maiņas komisijas un uztraukuma par valūtas kursa svārstībām. Tomēr investēšana zlotos ir pievilcīga iespēja arī tiem investoriem, kuriem tā nav vietējā valūta, jo, kā saka eksperti, tagad ir īstais laiks to darīt.

2017. gada sākumā Polijas zlots bija spēcīgākā jaunattīstības valsts valūta attiecībā pret eiro. Lai gan politiskā nestabilitāte izraisīja nelielas zlota kursa svārstības, tas nezaudēja savu spēku, un 2017. gadā tā vērtība attiecībā pret eiro pieauga par aptuveni 5.5%. Pēc NASDAQ datiem tas zlotu padara par gada spēcīgāko valūtu īdzās Čehijas kronai.

Šī uzticības pieauguma pamatā bija Polijas izaugsmes perspektīvas un atjaunotā ārvalstu investoru interese par zlotu obligācijām.

PLN/EUR maiņas kurss

Avots: XE.com

Mintos aizdevumu tirgū izvietotie aizdevumi no Polijas

Mintos Poliju uztver kā vienu no daudzsološākajiem tirgiem Eiropā. Polijas nozīmību apliecina arī fakts, ka poļu valoda ir viena no septiņām valodām, kurā ir pieejama mūsu mājas lapa. Polijā ir izveidots arī Mintos pārstāvniecības birojs, turklāt mēs esam kļuvuši arī par European Fintech Forum biedru. Tas mums palīdz būt informētiem par visiem jaunākajiem notikumiem Polijas alternatīvo finanšu tirgū, veidot partnerattiecības ar poļu aizdevumu izsniedzējiem un sniegt labākās iespējas investoriem Mintos aizdevumu tirgū.

Pašlaik Polija ierindojas starp piecām lielākajām Mintos pārstāvētajām valstīm pēc investīciju apjoma ar sešiem aktīviem aizdevumu izsniedzējiem, kuri pēc 2018. gada janvāra datiem, izmantojot aizdevumu tirgu, ir finansējuši aizdevumus 34 miljonu eiro apmērā.

Caur Mintos finansēto aizdevumu apjoms uz 2018. gada janvāri, EUR milj.

Mēs esam pielikuši lielas pūles, lai piesaistītu labākos Polijas tirgū strādājošos aizdevumu izsniedzējus, un turpinām strādāt, lai uzsāktu sadarbību ar jauniem aizdevumu izsniedzējiem.

Polijas tirgu Mintos pārstāv seši aktīvi aizdevumu izsniedzēji:

– viens no reģionā lielākajiem patērētāju finansēšanas uzņēmumiem AASA Polska;
– MVU finansēšanas uzņēmums Aforti Finance;
– pieredzējis poļu patērētāju kreditēšanas uzņēmums Capital Service;
– starptautiskā patērētāju kreditēšanas uzņēmuma Creditstar Polijas filiāle;
– starptautiskā finanšu tehnoloģiju uzņēmuma GetBucks Polijas meitasuzņēmums;
– reģionā lielākā auto līzinga uzņēmuma Mogo Polijas meitasuzņēmums.

Dibināšanas gads Polijā (darbinieku skaits)

Daudzveidīgā uzņēmumu klāsta dēļ Polijas tirgus investoriem Mintos aizdevumu tirgū var piedāvāt dažāda veida aizdevumus, sākot ar biznesa un auto aizdevumiem, līdz pat īstermiņa un ilgtermiņa patēriņa kredītiem.

Mintos izvietoto aizdevumu veids

Papildus Mintos aizdevumu tirgū investīcijām pieejamajiem dažāda veida aizdevumiem katrs aizdevumu izsniedzējs piedāvā investīciju iespējas gan eiro (EUR), gan Polijas zlotos (PLN). Mogo ir pirmais, kas savus Polijā izsniegtos aizdevumus piedāvā investīcijām arī Lielbritānijas sterliņu mārciņās (GBP).

Visi Mintos aizdevumu tirgū pārstāvētie aizdevumu izsniedzēji pirms sadarbības uzsākšanas tiek rūpīgi pārbaudīti. Viens no galvenajiem rādītājiem, kas tiek novērtēts šajā procesā, ir uzņēmuma rentabilitāte, kas nodrošina tā spēju pildīt savas finansiālās saistības pret investoriem Mintos aizdevumu tirgū. Lielākie Mintos pārstāvētie Polijas aizdevēji ir uzrādījuši ilgtspējīgu rentabilitāti paši par sevi, savukārt mazāko un nesen izveidoto uzņēmumu saistību izpildi nodrošina attiecīgā grupas uzņēmuma sniegtā garantija.

Ieņēmumi un rentabilitāte, 2016. gads

Visiem aizdevējiem ir spēcīga kapitāla pozīcija un akcionāru apņemšanās nodrošināt uzņēmējdarbības nepārtrauktību un tā spēju izturēt nelabvēlīgas tirgus vai aktīvu kvalitātes svārstības.

Kapitāla struktūra, 2016. gads

Kopsavilkums

Polija Mintos aizdevumu tirgū piedāvā daudzveidīgu aizdevumu klāstu un vairākas investīciju valūtas, kā arī plašas diversifikācijas iespējas. Ja vēlies izmantot šīs bagātīgās iespējas, dodies uz Mintos pirmreizējo tirgu un iepazīsties ar tajā pieejamajām iespējām.

Ieskaties šajā sadaļā atkal, jo jau drīzumā mēs piedāvāsim nākamo analīzi vēl vienam no lielākajiem Mintos aizdevumu tirgū pārstāvētajiem tirgiem ar detalizētu informāciju par unikālajām iespējām, ko šis tirgus var Tev sniegt.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner