Polská společnost inviPay se připojila ke společnosti Mintos a nabízí k investování financování faktur

01.02.2018

mintosblog

Je nám potěšením přivítat ve společnosti Mintos nového poskytovatele financování faktur z Polska. Společnost inviPay je přední nebankovní institucí zabývající se mikro-faktoringem v oblasti finančních technologií v Polsku. Společnost nabízí své půjčky k investování jak v eurech (EUR), tak v polských zlotých (PLN), a to na platformě Mintos s očekávaným ročním výnosem v rozmezí od 8 do 10 %.

Společnost inviPay byla založena v roce 2015 a v rámci společností zabývajících se financováním faktur má v Polsku vedoucí postavení na trhu v oblasti inovací. Společnost inviPay je jednou z několika čistě online společností v Polsku, které se zabývají financováním faktur, a poskytuje své služby malým a středně velkým podnikům prostřednictvím svých webových stránek a uživatelsky přívětivé mobilní aplikace inviPay. Společnost InviPay nabízí firmám – vystavitelům faktur – fakturační služby a bere na sebe odpovědnost za správu faktur. Proces podání žádosti je rychlý a flexibilní a zákazníci mohou obdržet finanční prostředky zhruba do dvou hodin – tj. od okamžiku stažení aplikace do doby, kdy budou tyto finanční prostředky na jejich účtu.

„V Polsku jsou téměř dva miliony malých a středních podniků, které z více než poloviny podílí na tvorbě polského HDP, nicméně 81 % těchto společností čelí prodlení v rámci svých plateb. Společnost inviPay pro ně hraje významnou roli tím, že jim pomáhá tuto finanční mezeru zaplnit. To je důvod, proč jsme se rozhodli připojit se ke společnosti Mintos, neboť poptávka po našich produktech mikro-faktoringu rychle roste. Připojením se k tržnímu prostředí společnosti Mintos chceme otevřít nový flexibilní kapitálový zdroj, abychom byli schopni financovat více klientů a rozšířit náš tržní podíl v Polsku a později i v zahraničí,“ říká Marcin Pasenik, CEO společnosti inviPay.

Společnost inviPay uvedla faktury na platformě Mintos ve dvou měnách – EUR a PLN. Faktury vystavené v Polsku jsou v průměru ve výši 750 eur a 4 900 zlotých. Průměrná doba splácení je v obou měnách 45 dnů. Lze očekávat, že u všech faktur financovaných společností inviPay dosáhne roční výnos výše až 10 %.

Veškeré půjčky společnosti inviPay uvedené v eurech a polských zlotých, které jsou více než 60 dnů ve zpoždění, jsou zajištěny zárukou zpětného odkoupení. Společnost si ponechá 10 % ze všech faktur umístěných na platformě Mintos ve své účetní rozvaze.

Společnost inviPay je jednou z nejrychleji rostoucích faktoringových společností v Polsku. Obrat společnosti se jen v roce 2017 oproti roku 2016 ztrojnásobil. Od založení společnosti činí celková investovaná částka více než 50 milionů eur. V posledních dvou letech uskutečnila společnost inviPay téměř 75 000 transakcí a v roce 2017 zaznamenala meziroční nárůst v transakcích ve výši 126 % oproti roku 2016.

Od svého založení poskytla společnost své služby v oblasti financování faktur více než 3 000 klientů a je výhradním poskytovatelem služeb v oblasti mikro-faktoringu klientům tří významných hráčů v oblasti bankovnictví v Polsku – ING Bank, Alior Bank a Bank Pocztowy. Integrovaná aplikace InviPay má přes 30 různých databází od společností shromažďujících data, ve kterých jsou obsaženy údaje o úvěrových klientech. Díky tomu lze provést ověření potenciálního klienta do 30 sekund. Společnost má rovněž vysoce kvalifikované oddělení rizik, které je schopné posoudit klienty, již vyžadují individuální péči.

Nenechte si ujít tuto skvělou příležitost investovat do půjček poskytovaných v Polsku na financování faktur od společnosti inviPay. Jestliže použijete nástroj Auto Invest, nezapomeňte si odpovídajícím způsobem aktualizovat své nastavení.

Komentáře

Hledat

Important

Následuj nás