Poskytovatel půjček z Rumunska financovaný soukromým kapitálem z US se připojil na Mintos

Mintos tržiště se právě stalo větším, jelikož Credius nyní nabízí své osobní půjčky z Rumunska k investování. Credius je jeden z pěti největších alternativních poskytovatelů půjček v Rumunsku a je financován skupinou soukromého kapitálu ze Spojených států. Nyní můžete investovat do jeho osobních půjček zveřejněných v EUR.

Credius je součástí americké investiční skupiny fondů soukromého kapitálu New Century Holdings („NCH“). NCH spravuje kapitál v přibližné hodnotě 3 miliardy USD z devíti kancelářích ve Východní Evropě, Rusku a Brazílii. NCH je aktivní na Rumunském trhu od roku 1994, konkrétně v odvětvích nemovitostí, finančních a bankovních služeb.

„Rumunsko, lídr v růstu HDP v Evropské unii v roce 2017, zažívá přerod z offline do online ekonomiky. Credius využívá výhod této příležitosti a je jeden z nejdůležitějších hnací mechanismus této přeměny“, říká Andrey Buzgan, CEO Credius.

Credius je vedoucí společnost zaměřená na segment půjček na splátky pro jednotlivce. Průměrný půjčka poskytnutá v Rumunsku společností Credius a umístěná na Mintos je ve výši 750 EUR s průměrnou dobou splatnosti 12 až 24 měsíců. Můžete očekávat čistý roční výnos až 9,5 %.

Aby byly zájmy investorů a společnosti Credius stejné, tak si Credius ponechá 10 % z každé půjčky umístěné na Mintos na své rozvaze. Všechny půjčky od Credius jsou s garancí zpětného odkoupení a Credius se zavázal k povinnosti odkoupení delikventních půjček.

Credius začal podnikat v Rumunsku v roce 2013. Momentálně je jeden z pěti největších alternativních lídrů na finančním trhu v zemi co do počtu zákazníků, měsíčního objem nově poskytnutých půjček a velikosti úvěrového portfolia. Credius vedoucí hráč na trhy v inovativních online technologiích a v objemu prodejů. Síť poboček, s více jak 80 kancelářemi, je jedna z největších v Rumunsku. Aktivity společnosti jsou regulovány Národní bankou Rumunska.

Credius, od svého založení, poskytl 53 000 půjček v hodnotě více než 33 milionů EUR. Společnost udržuje velice silnou rozvahu bez externího financování. V roce 2017 společnost dosáhla tržeb 19 milionů EUR a 2 miliony EUR čistý zisk. Ke konci června 2018, její úvěrové portfolio ve výši 9,5 milionů EUR bylo výhradně financováno vlastníky společnosti pomocí příspěvků do vlastního kapitálu, podřízenými půjčkami a reinvestováním interně generovaných peněžních prostředků. Historicky, průměrná část delikventního úvěrového portfolia, které je po splatnosti více jak 60 dní, je okolo 10 %.

Aby investoři nabyli expozici vůči půjčkám od Credius, investorům bude umožněno investovat do půjček vystavených společností Mintos Finance společnosti Credius, kde budou splátky záviset na splátkách uživatele podkladové půjčky. Každá půjčka poskytnutá Mintos Finance společnosti Credius bude navázána na příslušnou půjčky poskytnutou společností Credius konečnému uživateli půjčky. Společnost Mintos Finance je součásti skupiny Mintos. Detailní popis nové struktury je dostupný v dohodě o půjčce a dohodě o postoupení společnosti Mintos Finance.

Pokud používáte Auto Invest a chcete investovat do půjček od Credius z Rumunska, ujistěte se, že jste upravili Vaše nastavení příslušným způsobem. Užijte si vzrušujících nových investičních příležitostí z Rumunska na platformě Mintos.

Nejnovější zprávy

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner