Poskytovatel úvěrů Peachy ukončí činnost ve Spojeném království

Byli jsme informováni našimi spolupracujícími partnery z vedení poskytovatele úvěrů Peachy, což je obchodní název společnosti CashOn Go Limited, o jejich rozhodnutí ukončit obchodní činnost ve Spojeném království. Po komplexním vyhodnocení možnosti nadále provozovat ziskovou obchodní činnost v souladu s nedávno zavedenými regulačními požadavky úřadu Financial Conduct Authority (FCA) přijalo vedení Peachy obtížné rozhodnutí ukončit provoz a zažádat o tzv. správní proces za účelem provedení udržitelné postupné likvidace společnosti. Včera byli správou pověřeni partneři ze společnosti Smith & Williamson LLP se sídlem ve Spojeném království.

Primární úlohou správce je zajistit, aby byl tento proces proveden v souladu se zákonem, což obnáší efektivní a zákonné získání aktiv a jejich rozdělení s cílem uspokojit pohledávky věřitelů. V daném případě jsou investoři na Mintosu disponující aktivními investicemi do úvěrů poskytnutých subjektem Peachy věřiteli společnosti Cash On Go Limited.

Co bude dále

V důsledku včasné komunikace vedení Peachy s Mintosem jsme již začali pracovat na kontaktování právního poradce ve Spojeném království. Právní poradce bude zastupovat investory na Mintosu a předloží pohledávky v jejich jménu. To znamená, že v tuto chvíli nemusí investoři sami podnikat žádné kroky.

Mintos s nově jmenovaným správcem spolupracuje. Včera nás informoval, že od dnešního dne by investoři na Mintosu měli být považováni za prioritní věřitele a jejich pohledávky by měly být uhrazeny v plné výši.

Dále jsme byli informováni vedením Peachy, že hrazení plateb investorům na Mintosu by mělo probíhat pravidelně a bez značných změn oproti situaci před omezením provozu. Investoři na Mintosu by tedy měli i nadále dostávat splátky bez nutnosti čekat na konečnou fázi procesu postupné likvidace.

S ohledem na možnost zahájení postupné likvidace podniklo vedení Peachy preventivní kroky s cílem zajistit hladký průběh daných změn a na tržišti postupně snížilo celkovou výši poskytnuté půjčky vůči investorům na Mintosu, a to z původních 6 829 112 EUR na začátku roku na současných 1 655 173 EUR.

Správce procesu postupné likvidace sestaví na základě právního poradenství splátkový kalendář pro zbývající splátky dlužné investorům na Mintosu.

Mintos rating subjektu Peachy bude s ohledem na zahájení procesu postupné likvidace snížen z B na C. Na tržišti se tato aktualizace zobrazí během několika dní.

Jakmile bude proces postupné likvidace dokončen, bude subjekt Peachy odstraněn z tržiště Mintos.

O společnosti Smith & Williamson
Podrobnosti o licenčních orgánech pro konkurzní správce ze Smith & Williamson lze získat na: http://www.smithandwilliamson.com/insolvency-licensing-bodies.
Společnost Smith & Williamson LLP je členem Nexia International, celosvětové sítě nezávislých účetních společností www.nexia.com. Úřad FCA se jmenováním tohoto správce souhlasil.

O Peachy
Peachy, obchodní název společnosti CashOn Go Limited, je úvěrová společnost založená v roce 2010 poskytující obyvatelům Spojeného království krátkodobé úvěry. Na Mintosu Peachy poskytlo v období od prosince 2018 do února 2020 úvěry v celkové výši 118,3 milionu EUR. Peachy uzavřelo rok s EBITDA 1,569m EUR a příjmy 355 000 EUR.

V případě dalších dotazů se prosím obraťte na Tým služeb investorům Mintos.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner