Pożyczki Creditstar z Finlandii są już dostępne na Mintos

Poza pożyczkami Creditstar z Polski, Hiszpanii i Czech użytkownicy platformy Mintos mają teraz możliwość inwestycji w pożyczki konsumpcyjne, których firma udzieliła w Finlandii.

Grupa Creditstar powstała w 2006 r. i na terenie Europy świadczy usługi finansowe dla klientów indywidualnych. Creditstar ma siedzibę w Estonii, gdzie jest jednym z największych dostawców pożyczek przez internet. Grupa zdobyła zaufanie ponad pół miliona zarejestrowanych użytkowników z ośmiu europejskich krajów.

Wartość pożyczek Creditstar z Finlandii wynosi od 50 do 2 000 euro, a okres spłaty – od miesiąca do roku. Roczną stopę zwrotu netto dla inwestorów z rynku Mintos szacuje się na 11%.

Pożyczki są zabezpieczone gwarancją wykupu w przypadku opóźnienia spłaty o ponad 60 dni. Za zobowiązania Creditstar w Finlandii odpowiada Grupa Creditstar. Z każdej dostępnej pożyczki firma zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 5%.

Grupa Creditstar może pochwalić się doskonałą sytuacją finansową: jej kapitał wynosi 13 mln euro, a aktywa – 58 mln euro. Ponadto od czasu swojego powstania w 2006 r. Creditstar każdego roku osiąga rentowność. Wartość łącznego portfela kredytowego netto Grupy Creditstar została oszacowana w czerwcu 2017 r. na 52 mln euro.

Grupa Creditstar przywiązuje dużą wagę do odpowiedzialnego udzielania pożyczek i wysokiego poziomu obsługi klienta. Typowy klient Creditstar to aktywny, młody mężczyzna w wieku 26-35 lat, mieszkający w małym mieście. Spółka ma rygorystyczną politykę kredytową – jedynie około 30% wniosków jest pozytywnie rozpatrywana. Ponadto Creditstar zatrudnia firmy windykacyjne do odzyskania niespłacanych w terminie należności.

Spółka Creditstar Finlandia powstała w 2009 r. i dotychczas ma ponad 50 000 zarejestrowanych użytkowników.

Grupa Creditstar rozpoczęła współpracę z Mintos w sierpniu 2016 r. Od tego czasu użytkownicy platformy Mintos dokonują tygodniowo około 6 000 inwestycji w pożyczki Creditstar udzielone w Polsce, Czechach i Hiszpanii. Łączna kwota inwestycji poprzez platformę wynosi 13 mln euro.

Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest i chcesz inwestować w pożyczki Creditstar udzielane w Finlandii, pamiętaj o aktualizacji ustawień. Skorzystaj z tej doskonałej okazji i inwestuj w pożyczki Creditstar z Finlandii!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner