Pożyczki samochodowe Mogo z Mołdawii są już dostępne na Mintos

Mogo, największa pozabankowa instytucja udzielająca pożyczek samochodowych, ponownie rozszerza swoją ofertę na rynku Mintos! Firma umożliwia teraz inwestycje w swoje pożyczki samochodowe z Mołdawii o szacowanej rocznej stopie zwrotu netto do 14%, zatem nie strać tej doskonałej okazji!

Pod względem sfinansowanych pożyczek Mogo jest jednym z największych pierwotnych pożyczkodawców na platformie Mintos. Firma powstała w 2012 r. na Łotwie, a w marcu 2015 r. dołączyła do Mintos. Obecnie oferuje możliwość inwestycji w pożyczki z Bułgarii, Estonii, Łotwy, Litwy, Polski i Rumunii oraz Mołdawii. Pożyczkodawca zaczął prowadzić działalność w Mołdawii we wrześniu 2017 r. i udzielił na tamtejszym rynku 903 pożyczek o łącznej wartości 3,8 mln EUR. Mogo szczyci się szybką obsługą klienta i otwartą komunikacją, co zapewnia trwałe relacje z klientami. W efekcie firmie zaufało już 821 klientów z Mołdawii.

Kilkuletnia współpraca Grupy Mogo z Mintos okazała się owocna, a zatem dołączenie do platformy spółki Mogo Mołdawia jest logicznym krokiem. Wierzymy, że ta decyzja pozwoli nam zwiększyć operacje w Mołdawii i lepiej spełniać potrzeby naszych klientów, a jednocześnie zapewnić inwestorom z rynku Mintos więcej możliwości – mówi Maris Kreics, CFO.

Średnia wartość pożyczek samochodowych Mogo z Mołdawii wynosi 4300 EUR, a standardowy okres spłaty – 53 miesiące. Inwestorzy mogą oczekiwać średniej rocznej stopy zwrotu netto do 14%.

W ramach odpowiedzialności własnej Mogo zachowa z każdej pożyczki 5%. Wszystkie pożyczki samochodowe z Mołdawii są zabezpieczone gwarancją wykupu, co oznacza, że Mogo odkupi pożyczkę w przypadku opóźnienia spłaty o co najmniej 60 dni. Niektórzy inwestorzy kapitałowi posiadają udziały zarówno w Mogo, jak i Mintos.

W dniu 31 grudnia 2017 r. wartość portfela pożyczkowego netto Grupy Mogo wynosiła ponad 100 mln euro, co oznacza ponad 50-procentowy wzrost w porównaniu ze stanem na dzień 31 grudnia 2016 r. W 2017 r. obrót grupy wyniósł 40 mln euro. Od czasu swojego powstania Grupa Mogo udzieliła ponad 91 tysięcy pożyczek na łączną kwotę 250 mln euro.

Już dziś zainwestuj w pożyczki Mogo z Mołdawii i nie strać tej doskonałej okazji, aby uzyskać zwrot netto do 14%! Jeżeli wybrana przez Ciebie strategia inwestycyjna obejmuje używanie pomocnego narzędzia Auto Invest, pamiętaj o aktualizacji ustawień!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner