Pożyczki udzielane przez Mozipo w Rumunii są już dostępne na platformie Mintos

Grupa Mozipo, jeden z największych litewskich pożyczkodawców internetowych, poszerza swoją ofertę na platformie Mintos o pożyczki osobiste udzielane w Rumunii.

Grupa Mozipo istnieje od ponad dekady i przez ten czas zyskała reputację wiarygodnej, transparentnej i odpowiedzialnej instytucji finansowej z sektora pozabankowego. Obecnie Grupa Mozipo jest obecna w Danii, Rumunii i na Litwie, a w najbliższej przyszłości chce rozszerzyć swoją działalność o pięć nowych rynków.

Grupa Mozipo dołączyła do Mintos w marcu 2017 r. i dotychczas, za pośrednictwem platformy, w jej pożyczki udzielone na Litwie zainwestowano ponad 5.3 mln euro.

„Rynek Mintos to dla nas wygodne i elastyczne narzędzie, które umożliwia zwiększenie wartości portfela. Cieszymy się, że możemy pracować z profesjonalistami, którzy są świadomi potrzeb szybko rozwijających się firm z branży fintech. Dzięki pewności w zakresie finansowania możemy możemy teraz skoncentrować się na podstawowej działalności firmy i wkroczeniu na nowe rynki” mówi Aušrius Banaitis, CFO Grupy Mozipo.

Grupa Mozipo będzie umieszczała na platformie Mintos pożyczki udzielane w Rumunii o wartości od 22 do 3 300 euro (z okresem spłaty do pięciu lat). Przewidywana średnia roczna stopa zwrotu netto dla inwestorów ma się wahać między 9 a 14%. Początkowo pożyczkodawca umieści pożyczki w euro, lecz wkrótce na platformie pojawią się także oferty w leju rumuńskim (RON).

Mozipo Romania udzieli gwarancji wykupu pożyczek w przypadku opóźnienia spłaty o ponad 60 dni. Za zobowiązania Mozipo Romania odpowiada Grupa Mozipo. Firma szczyci się wykorzystaniem skutecznych technologii – dzięki unikalnemu systemowi oceny ryzyka kredytowego obniża liczbę niespłacanych pożyczek. Odsetek przeterminowanych pożyczek Mozipo Romania wynosi poniżej 20%.

Z każdej pożyczki dostępnej na platformie Mozipo Romania zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 10%.

Od czasu swojego powstania Grupa Mozipo obsłużyła ponad 230 000 klientów. Typowy klient Mozipo to mieszkaniec miasta w wieku 36-45 lat o średnim miesięcznym dochodzie. Pożyczki mają przede wszystkim pokryć codzienne i nieoczekiwanie wydatki. Firma dotychczas udzieliła 660 000 pożyczek o wartości ponad 135 mln euro.

W 2016 r. Grupa Mozipo uzyskała przychód w wysokości 3.9 mln euro oraz wypracowała zysk netto na poziomie 526 000 euro. Wartość łącznego portfela kredytowego oszacowano na 9.3 mln euro.

Grupa Mozipo rozpoczęła działalność w Rumunii w kwietniu 2015 r. i dotychczas udzieliła pożyczek o wartości ponad 1 mln euro.

Więcej informacji na temat działalności Grupy Mozipo znajduje się w tej prezentacji.

Aby móc inwestować w pożyczki Mozipo Romania, należy zainwestować w pożyczki udzielone Mozipo Romania przez Mintos Finance  firmę wchodzącą w skład grupy Mintos. W tym przypadku spłata zależy od wpłat końcowego pożyczkobiorcy. Każda pożyczka udzielona Mozipo Romania przez Mintos Finance jest powiązana z odpowiednią pożyczką udzieloną końcowemu pożyczkobiorcy przez Mozipo Romania. Szczegółowy opis struktury jest dostępny w umowie udzielenia pożyczki Mintos Finance i umowie cesji.

Poznaj korzyści płynące z przyszłościowej strategii biznesowej, inwestując w pożyczki Grupy Mozipo. Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest i chcesz inwestować w pożyczki Mozipo udzielane w Rumunii, pamiętaj o aktualizacji ustawień.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner