Pożyczki udzielane w Afryce są już dostępne na Mintos

GetBucks rozszerza swoją ofertę na naszej platformie o krótkoterminowe pożyczki osobiste z Botswany i tym samym staje się pierwszym pierwotnym pożyczkodawcą na rynku Mintos, oferującym możliwości inwestycji w pożyczki udzielane w jednym z najszybciej rozwijającym się regionów świata – Afryce.

GetBucks wchodzi w skład MyBucks, spółki z branży fintech, która jest notowana na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Współpraca GetBucks z Mintos rozpoczęła się w czerwcu 2017 r. od umieszczenia na platformie krótkoterminowych pożyczek osobistych udzielanych w Polsce. Dotychczas firma sfinansowała poprzez rynek Mintos pożyczki o wartości ponad 400 000 euro.

– Początkowo traktowaliśmy Mintos jako praktyczne i elastyczne rozwiązania naszych potrzeb finansowych w Europie – mówi Tim Nuy, wicedyrektor MyBucks. – Dotychczas dzięki platformie Mintos uzyskaliśmy doskonałe rezultaty i duże zainteresowanie inwestorów.

– Wyniki były znakomite – kontynuuje Nuy – zatem uznaliśmy, że moglibyśmy poszukać podobnych rozwiązań dla naszych operacji w Afryce. Niektóre afrykańskie rynki niewiele różnią się od rynków Europy Zachodniej. Botswana jest jednym z nich – ma bardzo stabilną gospodarkę, PKB per capita wynosi ponad 16 000 USD, a straty z tytułu niespłacanych pożyczek są znacznie mniejsze niż na większości zachodnioeuropejskich rynków.

– Cieszymy się ze współpracy z Mintos w związku z naszą nową ofertą, która pozwoli inwestorom z Europy na udział w afrykańskim rynku finansowym. Jesteśmy przekonani, że okaże się ona takim samym sukcesem jak pożyczki z Polski.

Średnia wartość pożyczek udzielanych w Botswanie, które GetBucks umieści na platformie Mintos, wyniesie 250 euro, a okres spłaty 30 dni. Natomiast średnia roczna stopa zwrotu netto dla inwestorów osiągnie 11%.

GetBucks udzieli gwarancji wykupu, jeżeli spłata pożyczki będzie opóźniona o ponad 60 dni, a z każdej dostępnej pożyczki zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 5%. Za zobowiązania GetBucks odpowiada Grupa MyBucks.

Filia GetBucks w Botswanie powstała w 1998 r. w celu udzielenia szybkich, krótkoterminowych i niezabezpieczonych pożyczek. Dotychczas udzieliła ponad 120 000 pożyczek o wartości przekraczającej 19 mln euro; większość z nich została przeznaczona na cele konsumpcyjne lub edukację.

Grupa MyBucks dynamicznie się rozwija od czasu swojego powstania w 2011 r., oferując poprzez różne marki niezabezpieczone pożyczki konsumpcyjne, rozwiązania bankowe oraz produkty ubezpieczeniowe.

Grupa MyBucks prowadzi działalność w 12 krajach na trzech kontynentach – w Afryce, Europie i Australii. Firma ma obecnie cztery licencje bankowe, zatrudnia ponad 1000 osób i może pochwalić się ponad milionem udzielonych pożyczek. Po rekordowym roku 2016, kiedy Grupa wypłaciła 124 mln euro w pożyczkach, wartość portfela kredytowego MyBucks wynosi obecnie prawie 100 mln euro.

Grupa MyBucks, z siedzibą w Luksemburgu, jest pierwszą afrykańską spółką fintech notowaną na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych, jak również pierwszą firmą z branży fintech, która oferuje produkty oszczędnościowe w Afryce. W 2017 r. wyemitowała obligacje – notowane na giełdach w Wiedniu, Botswanie i Zimbabwe – a obecnie planuje powtórzyć to w innych krajach.

W ciągu czterech ostatnich lat przychody Grupy MyBucks wzrosły pięciokrotnie, osiągając na koniec czerwca 2017 r. wartość 66,3 mln euro. Zysk operacyjny w zeszłym roku wzrósł o ponad 30% do poziomu 15,6 mln euro.

Firma GetBucks opracowała innowacyjną technologię oceny zdolności kredytowej z wykorzystaniem samouczących się algorytmów, co pozwala jej osiągnąć niski wskaźnik niewypłacalności – poniżej 8%. Firma oferuje swoje produkty przez kanały cyfrowe i punkty online, które pozwoliły jej na szybki rozwój przy jednoczesnym skutecznym zarządzaniu ryzykiem kredytowym.

Jeżeli chcesz inwestować w pożyczki udzielane przez GetBucks i korzystasz z narzędzia Auto Invest na platformie Mintos, dodaj GetBucks do swojej listy pożyczkodawców!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner