Přibývají investiční příležitosti s Jihovýchodní Asie. Na Mintos se připojil Kredit Pintar

Jsme nadšeni z příležitosti Vám oznámit, že se na platformě Mintos opět rozšířily investiční možnosti z Jihovýchodní Asie, připojil se nový poskytovatel půjček Kredit Pintar, vedoucí online platforma na trhu se spotřebitelskými půjčkami v regionu.

Platforma Kredit Pintar sídlí v Indonésii a poskytuje mikro spotřebitelské půjčky pomocí online platformy využívající umělou inteligenci pro hodnocení rizika. Platforma byla spuštěna v roce 2017 a zažívá prudký růst, v roce 2018 dosáhla ziskovosti a zaměstnává 600 zaměstnanců.

Misí společnosti je podporovat finanční začlenění obyvatel s nedostatečným přístupem k běžným bankovním produktům v rozvíjejících se Asijských ekonomikách. V současné době Kredit Pintar působí v Indonésii a na Filipínách a expanduje do Vietnamu a Indie a tím získává velkou produktovou a geografickou diverzifikaci.

Platforma Kredit Pintar je podporována renomovanými VC a PE investory, mezi které patří např. GSR Ventures, Vision Plus Capital, Provident Capital a Northstar Group.

Základní schopností platformy je risk management

Platforma Kredit Pintar kumulovaně poskytla téměř 4.5 miliony úvěrů v hodnotě převyšující 300 milionů USD. Jen v Indonésii platforma denně poskytne více než 12 000 úvěrů. Její aplikace byla stažena více než 5 milionkrát a překonala tak několik konkurentů, kteří byli na trhu první.

Navzdory svému dynamickému růstu má společnosti Kredit Pintar nastavenu přísnou politiku poskytování půjček a přísné kontroly rizik pro ochranu zájmů svých investorů. Kredit Pintar využívá technologie umělé inteligence k odhalení podvodů a posouzení bonity zákazníků, například kontroluje potenciální použití falešných občanských průkazů zákazníky nebo kontroluje zákazníka a jeho další případné půjčky na ostatních platformách poskytovatelů půjček. Expozice vůči výkyvům místní měny a s tím spojené riziko je také aktivně řízeno.

Přinášíme investorům na platformu Mintos investiční příležitosti z ASEAN

Platforma Kredit Pintar se rozhodla připojit se na Mintos, aby přinesli nejenom investorům z Evropy investiční příležitosti z regionu ASEAN (Sdružení národů jihovýchodní Asie) s výborný poměrem rizika vůči výnosům.

Na Mintosu můžete nyní investovat do krátkodobých půjček Kredit Pintar z Indonésie a vydělat průměrný čistý roční výnos až 12 %. Průměrná výše úvěru je 50 EUR s průměrnou splatností úvěru 21 dní. Na Mintos tržišti budou zveřejnovány půjčky od 30 EUR do 70 EUR se splatností od 14 do 28 dnů.

Všechny půjčky zveřejněné na Mintos tržišti od Kredit Pintar poskytuje indonéská společnost PT Wijaya Unggul Sentosa. Pro udržení tzv. kůže ve hře si společnost ponechá 10 % z každé půjčky umístěné na platformu Mintos. Úvěry Kredit Pintar umístěné na tržišti budou zajištěny garancí zpětného odkoupení a půjčky, které budou v prodlení 60 dní budou poskytovatelem půjčky odkoupeny. Zpětné odkoupení půjček je navíc garantováno společností Neuroncredit Pte. Ltd.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner