Nové Mintos hodnocení rizik

První čtvrtletí roku 2019 bylo pro většinu poskytovatelů půjček na Mintos tržišti pozitivní, a proto také aktualizace Mintos hodnocení rizik přináší dobré zprávy.

4. července 2019 bylo zvýšeno hodnocení rizika těchto 8 poskytovatelů půjček na platformě Mintos: Agrocredit, Dinero, Cashwagon, Credilikeme, Credius (Rumunsko), ID Finance (Španělsko), Metrokredit a Varks.

Hodnocení rizik aktualizujeme na základě výsledků podnikání poskytovatelů půjček, zkušeností managementu, finanční situace, rizikového apetitu, výkonnosti úvěrového portfolia a prostředí regulací. Naší nejvyšší prioritou je ohodnotit úvěrové portfolio poskytovatelů půjček z co možná nejvyššího počtu úhlů, abychom zajistili, že jsou Vaše investice do půjček na platformě Mintos v bezpečí a stabilní. Více se o Mintos hodnocení rizik dozvíte zde.

Agrocredit 

Agrocredit působí jako nebankovní poskytovatel úvěrů, který od roku 2011 poskytuje Lotyšským farmářům úvěry zajištěné smlouvami o prodeji obilí. Zemědělci využívají tyto úvěry k financování nezbytných zemědělských vstupů a k financování pracovního kapitálu.

Jaká nastala změna?

Hodnocení rizika společnosti Agrocredit se zvýšilo z B+ na A-

Proč?

Agrocredit je dlouhodobě ziskový a má velmi nízký default rate, finální historická ztráta je 0 %. Také prokázal, že má velice nízko riziková aktiva, silný management a velmi dobře diverzifikované zdroje financování.

Cashwagon

Cashwagon, který byl založen v roce 2017, je rychle rostoucí mezinárodní poskytovatel fintech služeb. Společnost sídlí v Singapuru a působí v pěti zemích – na Srí Lance, v Indonésii, ve Vietnamu, v Kambodži a na Filipínách. Cashwagon je přesvědčen, že jeho digitální produkty a služby jsou lépe připraveny na to, aby naplňovaly potřeby svých zákazníků – 80 % obyvatel jihovýchodní Asie, kteří jsou nedostatečně obslouženi tradičními finančními institucemi.

Jaká nastala změna?

Hodnocení rizika společnosti Cashwagon se zvýšilo z C+ na B-

Proč?

Skupina Cashwagon za poslední 2 roky prokázala, že dokáže rozvíjet své podnikání co do objemu poskytnutých úvěrů, tak zeměpisné expanze. V dubnu 2019 dosáhlo netto úvěrové portfolio Cashwagonu 23,7 milionů USD. Kromě toho jsou nebankovní subjekty v Indonesii dobře regulovány a regulace odvětví jsou zde stabilní.

Credilikeme

Credilikeme je jedním z nejpokrokovějších poskytovatelů půjček v Mexiku. Credilikeme byl založen v roce 2012 a nabízí osobní půjčky občanům Mexika pomocí svých internetových stránek a propracované mobilní aplikace, která využívá prvky gamifikace.

Jaká nastala změna?

Hodnocení rizika společnosti Cashwagon se zvýšilo z C na C+

Proč?

Credilikeme vylepšil kvalitu svého úvěrového portfolia, které poskytuje stabilní výnosy. Společnost je zároveň schopná si držet vysokou kapitalizaci, kdy je poměr vlastního kapitálu vůči aktivům téměř 70 %.

Credius (Rumunsko)

Credius je jedna z 5 největších alternativních úvěrových institucí v Romunsku. Společnost je financována private equity skupinou New Century holdings („NCH“) ze Spojených států amerických. NCH spravuje kapitál přibližně ve výši 3 miliardy USD prostřednictvím sítě devíti kanceláří ve východní Evropě, Rusku a Brazílii. Aktivity společnosti v Rumunsku jsou regulovány Národní bankou Rumunska.

Jaká nastala změna?

Hodnocení rizika společnosti Credius (Rumunsko) se zvýšilo z B na B+

Proč? 

Hlavní důvody vedoucí ke zlepšením hodnocení je zmírnění regulace odvětví finančních služeb v Rumunsku. Navíc Credius rozšířil nabídku svých služeb o poskytování auto půjček a podnikatelských úvěrů.

Dinero 

Dinero byl založen v roce 2017 a je to nejrychleji rostoucí online poskytovatel půjček na Ukrajině. Specializuje se na krátkodobé půjčky. Společnost nabízí investiční příležitosti do svých krátkodobých půjček umístěných na platformu Mintos v EUR s očekávaným čistým ročním výnosem až 14 %.

Jaká nastala změna?

Hodnocení rizika společnosti Dinero se zvýšilo z C+ na B-

Proč?

Dinero si udrželo stabilní výkonost portfolia, zatímco pokračuje v silném růstu svého portfolia. Na konci roku 2018, za méně než 2 roky svého podnikání, dosáhlo portfolio společnosti Dinero výše 4,1 milionu EUR. Výsledkem je, že se Dinero stal jedním z vedoucích hráčů na trhu.

ID Finance (Španělsko)

ID Finance je fintech průkopník na rozvíjejících se trzích. Byla založena v roce 2012 a má sídlo v Barceloně. ID Finance je nyní největší online poskytovatel spotřebitelských úvěrů v CIS (Společenství nezávislých států) a přední úvěrová instituce v Evropě, které důvěřují, jak soukromí tak institucionární investoři z celého světa.

Jaká nastala změna?

Hodnocení rizika společnosti ID Finance (Spain) se zvýšilo z B- na B

Proč?

Společnosti ID Finance dosáhla na konci roku 2018 a během prvního čtvrtletí roku 2019 ve Španělsku významného zlepšení profitability. Výsledkem toho je posílení jejího tržního postavení na Španělském trhu.

Metrokredit

Metrokredit byla založena v roce 2017 v Petrohradu v Rusku a je regulována Centrální bankou Ruska. Společnost umožňuje ruským občanům získat rychlým a pohodlným způsobem krátkodobé půjčky ve výší až 30 000 RUB.

Jaká nastala změna?

Hodnocení rizika společnosti Metrokredit se zvýšilo z C+ na B-

Proč? 

Úvěrové portfolio společnosti Metrokredit začalo v roce 2018 demonstrovat silný ale stabilní růst, který se od té doby ještě zlepšil. Zároveň půjčky společnosti Metrokredit v posledních měsících také dosahují lepší výkonosti.

Varks

Varks je licencovaná finanční instituce, která je regulována Centrální bankou Arménie. Varks od roku 2016 nabízí svým zákazníkům rychlý a jednoduchý přístup k finančním prostředkům pomocí efektivního schvalovacího procesu. 

Jaká nastala změna?

Hodnocení rizika společnosti Varks se zvýšilo z B na B+

Proč?

Varks dosáhl v roce 2018 čistého zisku 6,6 milionů EUR a má stabilní kvalitu úvěrového portfolia. Zároveň také navyšuje svá aktiva a má diverzifikované zdroje financování.

Důležitá poznámka:

Prosím mějte na paměti, že existující Auto Invest strategie nebyly po změně hodnocení rizik automaticky upraveny. Pokud chcete začít nebo ukončit investování do těchto půjček, tak musíte upravit nastavení Auto Invest strategií manuálně.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner