Přivítejte poskytovatele krátkodobých půjček, společnost Alexcredit, z Ukrajiny

Na platformě Mintos Vám chceme zprostředkovat co nejvíce investičních příležitostí. Proto máme dnes radost, že můžeme na našem tržišti přivítat nového poskytovatele krátkodobých půjček, společnost Alexcredit z Ukrajiny.

Společnost Alexcredit byla zložena v roce 2017 a je přední poskytovatel online mikroúvěrů na ukrajinském trhu. Díky algoritmu pro hodnocení bonity zákazníků, který je založen na informacích z žádosti o úvěr, údajích o chování žadatele a údajích od úvěrových úřadů, obdrží žadatelé o financování rozhodnutí za méně něž 20 sekund. Celkově je schváleno 20 – 30 % žádostí.

Společnosti Alexcredit se od svého založení podařilo přilákat 119 575 zákazníků. Tento počet však rychle roste, protože společnost obslouží každý měsíc přibližně 10 000 nových zákazníků. Průměrný uživatel půjčky od Alexcredit, který potřebuje rychlý přístup k finančním prostředkům, je ve věku 18 až 65 let.

Alexcredit od svého založení až ke konci března 2019 emitoval 338 144 úvěrů v hodnotě více než 740,9 mil. UAH (přibližně 23,9 mil. EUR). Společnost podniká pod dozorem Ukrajinské národní komise pro státní regulaci finančního trhu.

„Proč se chceme připojit na Mintos? „Máme technologii, rozumíme trhu, vytvořili jsme obchodní značku a generujeme skvělé finanční výsledky. Společně s platformou Mintos můžeme rychle růst a dosáhnout vynikajících výsledků!“ řekl Egorov Vadim, ředitel společnosti Alexcredit.

Alexcredit na platformě Mintos

Krátkodobé půjčky od Alexcredit poskytnuté na Ukrajině jsou na Mintosu zveřejněny v EUR a pohybují se v rozmezí od 50 EUR do 325 EUR se splatností 25 dní. Můžete očekávat průměrný čistý roční výnos až 13 %.

Všechny úvěry od Alexcredit jsou zajištěny garancí zpětného odkoupení. To znamená, že pokud bude úvěr v prodlení po dobu 60 a více dní, tak ho poskytovatel půjček odkoupí od investora zpět. Kromě toho, aby si společnost udržela tzv. kůži ve hře, tak si ponechá na své rozvaze 10 % ze všech úvěrů umístěných na tržiště.

Abyste investoři získali expozici vůči úvěrům od Alexcredit, tak budou moci investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance pro společnost Alexcredit. Splácení těchto úvěrů bude závislé na platbách konečného uživatele úvěru. Každý úvěr poskytnutý společností Mintos Finance společnosti Alexcredit bude vázán na konkrétní úvěr poskytnutý společností Alexcredit konečnému uživateli úvěru. Mintos Finance je společnost ze skupiny Mintos. Podrobný popis této struktury je k dispozici ve smlouvě o půjčce se společnosti Mintos Finance a ve smlouvě o postoupení.

Alexcredit pokračuje ve zvyšování tržního podílu na Ukrajině

Podíl Alexcreditu na ukrajinském trhu mikroúvěrů rychle roste. Čisté úvěrové portfolio společnosti činí od listopadu 2018 více než 2 miliony EUR. Zisk společnosti se za prvním čtvrtletí roku 2019 meziročně výrazně zvýšil o 715 % a mezičtvrtletně o 38 %.

Zařazením půjček od společnosti Alexcredit z Ukrajiny do vašeho investičního portfolia je další fantastickou příležitostí k jeho diverzifikaci, což je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak zmírnit riziko investování. Pokud používáte Auto Invest, nezapomeňte si odpovídajícím způsobem aktualizovat jeho nastavení!

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner