Procesā esoši maksājumi – vidējais dienu skaits un procentuālā daļa no neatmaksātajām investīcijām katram aizdevējam ar 2. aprīli

Lai uzlabotu komunikāciju par procesā esošiem maksājumiem, mēs Tev katru nedēļu sniegsim jaunāko statistiku par katru aizdevēju.

Procesā esošie maksājumi atspoguļo naudu, kas atrodas ceļā uz investora kontu. Ja gribi uzzināt vairāk par šo procesu un iemesliem, kāpēc naudas pārskaitīšana nenotiek nekavējoties, lasi detalizētu skaidrojumu mūsu blogā.

Lūdzu, ņem vērā, ka pārskaitījuma veikšanas laiks no aizdevēja uz Mintos ir atkarīgs no valūtas un aizdevēja bankas atrašanās vietas.

• SEPA jeb vienotās eiro maksājumu zonas pārskaitījumi parasti sasniedz Mintos maksājuma veikšanas dienā vai nākamajā dienā.

• SWIFT pārskaitījumi prasa nedaudz ilgāku laiku un parasti sasniedz Mintos 2–4 darba dienu laikā. SWIFT izmanto aizdevēji, kuri sadarbojas ar bankām ārpus SEPA.

Apskatīt procesā esošo maksājumu tabulu

Tu vari atrast atjaunotus datus par procesā esošiem maksājumiem Mintos Statistikas lapā, jo PDF tabula piedāvā vēsturiskus datus, kas var būt novecojuši

Procesā esošo maksājumu daļa no neatmaksātajām investīcijām uzrāda, cik liela daļa no aizdevēja portfeļa Mintos aizdevumu tirgū pašlaik ir procesā esoša.

Vidējais svērtais procesā esošo maksājumu dienu skaits ir procesā esošo maksājumu vidējais svērtais ilgums dienās. Šobrīd mūsu mērķis ir noturēt šo rādītāju zem astoņām dienām, kas ir saistīts ar mūsu iknedēļas norēķiniem ar aizdevējiem. Ja kāda aizdevēja vidējais rādītājs pārsniegs septiņas dienas, mēs sniegsim papildu informāciju par tā iemesliem.

Finko GE un Finko UA

Procesā esošo maksājumu apjoms Gruzijā un Ukrainā ir saistīts ar aizdevumu pagarinājumiem, par kuriem aizņēmējs un aizdevējs ir panācis vienošanos. Tā rezultātā izveidojās atšķirība starp brīdi, kad aizdevums tiek atpirkts Mintos tirgū, un brīdi, kad no aizņēmēja tiek saņemta pilnīga aizdevuma atmaksa. Finko no aizņēmēja saņēma tikai nelielu aizdevuma daļu, bet Mintos tirgū tam bija jāatpērk visa neatmaksātā summa. Veikto investīciju apjoms Mintos tirgū ir samazinājies, līdz ar to šī starpība pēdējās nedēļas laikā ir palielinājusies. Finko paredz, ka šī starpība dabiski samazināsies, jo sarucis ir arī izsniegto aizdevumu apjoms.

Sun Finance DK

Sun Finance paredz, ka gada 14. nedēļas laikā tiks saņemts apstiprinājums no bankas, lai uzņēmums no partneriem saņemtu neveiktos maksājumus. Tiklīdz šie līdzekļi būs saņemti, Sun Finance nekavējoties segs procesā esošos maksājumus Mintos investoriem.

Sun Finance KZ

Kazahstānas valdības 16. martā izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ Kazahstānas finanšu tirgū ir kavēta valūtas maiņa. Sun Finance paredz, ka visi veicamie maksājumi no Kazahstānas tiks izpildīti nākamo divu nedēļu laikā.

ID Finance MX

ID Finance Mexico veic regulārus norēķinu maksājumus Mintos. Taču apstrādes kļūdas dēļ Mintos nevarēja apstrādāt vairākus ID Finance Mexico nosūtītos maksājumus uz Mintos bankas kontu. Šīs problēmas izpētes laikā procesā esošo maksājumu apjoms palielinājās, lai gan ID Finance Mexico bija veicis maksājumu.

Papildus tam ID Finance Mexico nesen bija jāatpērk lielāks neatmaksāto investīciju apmērs Mintos tirgū, jo pieauga aizdevumu pagarinājumu skaits, taču uzņēmums nesaņēma naudas plūsmas no gala aizņēmēja. Mintos tirgū veikto investīciju apjoma samazināšanas dēļ tas izraisīja vispārēju kavēšanos norēķinu veikšanā ar investoriem.

Pēc tam, kad tika identificēta apstrādes kļūda un atgūti līdzekļi, ID Finance Mexico un Mintos atsāka norēķinus par procesā esošiem maksājumiem. Maksājumi tiek veikti pa daļām, no kurām nesenākā tika veikta 1. aprīlī. Turpmākos maksājumus ID Finance Mexico plāno veikt bez kavēšanās.

GetBucks BW

GetBucks BW saskaras ar likviditātes problēmām, kuras daļēji radīja pēdējo 12 mēnešu laikā sniegtā palīdzība tā māsas uzņēmumam Zambijā. Šobrīd tiek gatavots rīcības plāns šīs situācijas risināšanai. Seko līdzi jaunumiem.

GetBucks ZM

GetBucks ZM piedzīvo likviditātes problēmas, kuras daļēji radīja novēloti parādu maksājumi no valdības un ievērojama ārvalstu valūtas kursu pasliktināšanās. Šobrīd tiek gatavots atmaksas grafiks.

Capital Service PL

Capital Service piedzīvo izmaiņas tirgus dinamikā, ko izraisa pārmaiņas investēšanas paradumos un neparedzētas valdības veiktās darbības, lai pārvarētu Covid-19 krīzi. Uzņēmums šobrīd veic nepieciešamos pielāgojumus biznesa modelī, lai nodrošinātu, ka tas izpilda savas maksājumu saistības. Mēs vedam sarunas ar Capital Service par kavēšanos ar procesā esošo maksājumu izpildi un par to, kad tie tiks veikti. Līdzko tas būs iespējams, mēs sniegsim vairāk informācijas.

Credilikeme MX

Norēķinu kavēšanos izraisīja banku kļūdas aizdevumiem MXN valūtā. Šīs kļūdas ir atrisinātas, un Credilikeme plāno nokārtot kavētos maksājumus gada 14. nedēļas laikā. 1. aprīlī Credilikeme iesniedza maksājuma apliecinājumu, tāpēc tuvākajās dienās procesā esošajiem maksājumiem vajadzētu tikt izpildītiem.

Creditstar EE

Pēc tam, kad Igaunijas valdība 13. martā izsludināja ārkārtas stāvokli, Creditstar piedzīvoja pēkšņu atkārtoto klientu pieteikumu skaita pieaugumu pēc papildu kredīta viņu Monefit kredītlīnijās. Tajā laikā uzņēmuma IT apmaiņa ar Mintos darbojās pēc principa, ka katru reizi, kad aizņēmējs saņēma papildu kredītu, Creditstar no investoriem atpirka visu neatmaksāto aizdevuma summu, un izmainīto summu pievienoja kā jaunu aizdevumu. Taču patiesībā aizņēmēji nebija pilnībā atmaksājuši šos aizdevumus – viņiem tika piešķirts papildu kredīts iepriekš saskaņotā kredītlimita robežās. Creditstar komanda strādā pie informācijas apmaiņas procesa izlabošanas, lai neatmaksātie aizdevumi netiktu atpirkti gadījumos, kad tie tiek pagarināti. Šādā veidā tiks samazināts procesā esošo maksājumu apjoms. Creditstar plāno atrisināt šo situāciju tuvākajās nedēļās, un līdz brīdim, kad tiks izpildīti visi procesā esošie maksājumi, tas maksājumus veiks katru dienu.

Alexcredit UA

Mēs veicam sarunas ar Alexcredit par procesā esošo maksājumu norēķinu kavēšanu un laiku, kad tie tiks izpildīti. Tiklīdz tas būs iespējams, mēs sniegsim vairāk informācijas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner