Procesā esošo maksājumu pārredzamības uzlabošana

Mēs esam saņēmuši daudz atsauksmju no investoriem par procesā esošiem maksājumiem. Lai gan procesā esošie maksājumi vienmēr ir bijusi daļa no normālas Mintos darbības, pirms Covid-19 krīzes tie parasti tika savlaicīgi samaksāti, un investori tos reti kad pamanīja. Arī mums to nesenais pieaugums ir radījis jaunus apstākļus, un mēs novērtējam visas jūsu sniegtās atsauksmes. Esam tās izskatījuši, un gribam dalīties ar dažiem uzlabojumiem, ko mēs ieviesīsim, lai palielinātu investoriem nodrošināto pārredzamību.

Procesā esošo maksājumu panelis

Lai investoriem būtu vieglāk redzēt savus procesā esošos maksājumus vienuviet, mēs esam izveidojuši procesā esošo maksājumu informācijas paneli. Šajā jaunajā lapā, kurai var piekļūt, izmantojot pārskata lapā esošo procesā esošo maksājumu saiti, investori var redzēt būtisku statistiku par saviem procesā esošajiem maksājumiem.

  • Procesā esošo maksājumu sadalījums atbilstoši aizdevējiem
  • Procesā esošo maksājumu sadalījums aktīvajās un pabeigtajās investīcijās
  • Kopējie nopelnītie procenti no procesā esošiem maksājumiem
  • Diagramma ar procesā esošo un samaksāto apmjomu katrā dienā
  • Saites uz saistītajiem jaunumiem un vispārējo statistiku

Procesā esošo maksājumu informācijas panelis tiks ieviests nākamo divu nedēļu laikā, un drīz pēc tam investoriem būs pieejama arī diagramma.

Aizdevēju statusa filtri

Lai uzlabotu pārredzamību par Mintos esošo aizdevēju statusu, mēs ieviešam aizdevēju statusa vērtības: aktīvs, apturēts un saistības nepildošs. Pateicoties šīm izmaiņām, investori varēs labāk redzēt, kuriem aizdevējiem procesā esošie maksājumi ir daļa no ierastās darba kārtības, un kuri uzņēmumi saskaras ar problēmām investoriem pārskaitīt aizņēmēju maksājumus un izpildīt atpirkšanas garantijas saistības.

Filtri pašlaik tiek izstrādāti.

Atgūstamās summas

Lai nodrošinātu lielāku pārredzamību par aktīvo portfeli un riskam pakļauto portfeli, mēs Statistikas lapas sadaļā Aizdevumu pārskats pievienojam jaunu cilni.

  • Portfeļa aktīvajā daļā ietilpst aizdevumi, ko izsnieguši aktīvi aizdevēji. Šajā daļā mēs arī turpmāk uzrādīsim procesā esošos maksājumus, jo tie ir normāla un nepieciešama uzņēmējdarbības sastāvdaļa. Vairāk par to vari lasīt mūsu blogā.
  • Riskam pakļautajā portfeļa daļā ietilpst aizdevumi no apturētiem un saistības nepildošiem aizdevējiem. Tie ir aizdevumi, par kuriem aizdevēji ir iekasējuši aizņēmēju maksājumus, bet nav tos pārskaitījuši, un aizdevumi, kuriem aizdevējs nav izpildījis atpirkšanas garantiju. Šajā daļā mēs uzrādīsim atgūstamās summas. Tas investoriem ļaus ātrāk piekļūt informācijai par summām, pie kuru atgūšanas mēs strādājam.
  • Kaut arī šie aizdevumi ir pakļauti riskam, tie nav zaudēti, un mēs ceram atgūt ievērojamu summu. Gadījumos, kad pilnīga atgūšana ir maz ticama, summas, kuras nav pamatotas cerības atgūt, mēs atzīmēsim kā norakstītas, lai investori to varētu izmantot nodokļu atskaitījumiem.
  • Mēs strādājam arī pie tā, lai informāciju par atgūstamajām summām pievienotu investoru pārskata lapai un ieviestu arī procesā esošo maksājumu informācijas panelim līdzīgu atgūstamo summu informācijas paneli.

Statistikas lapas uzlabojumi tiks ieviesti jau šodien, bet citi uzlabojumi ir izstrādes stadijā un tiks īstenoti tuvāko nedēļu laikā.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner