První poskytovatel půjček ze Spojeného Království se přidává na Mintos tržiště.

27.02.2018

mintosblog

Je naším velkým potěšením přivítat prvního poskytovatele půjček na Mintos tržišti. 1pm je nebankovní poskytoval finančních prostředků schválený regulátorem FCA, který je veřejně kótovaný na „AIM“ trhu (trh pro menší a rostoucí společnosti) na „London Stock Exchange“. Společnost poskytuje různé druhy půjček pro malé a střední podniky (tzv. SMEs) v Británii. 1pm nyní nabízí na Mintos tržišti investice do podnikatelských úvěrů v britských librách (GBP). Můžete se radovat z čistých výnosů až do 11%.

1pm byla založena v roce 2000 a kótována na „London Stock Exchange“ v roce 2006. Společnost se zaměřuje na pomáhání růstu ekonomiky Spojeného Království poskytováním financování podnikům. Nabízí mnoho finančních řešení pro SMEs ve Velké Británii včetně financování aktiv a dopravních prostředků, koupě na splátky, komerčních úvěrů a financování faktur.

1pm má momentálně pobočky na osmy místech po celém Spojeném Království. Společnost zaměstnává 170 zaměstnanců a má více než 16 000 malých podniků jako své klienty. 1pm nabízí svým zákazníkům skvělé flexibilní a vysoce kvalitní služby s osobním přístupem. Na základě dotazníku spokojenosti je 1pm hodnocena jako flexibilní, osobní, důvěryhodná a férová společnost.

„Důležitá část našeho strategického růstu je využít přínos finančních technologií. Připojením se na Mintos tržiště budeme nyní schopni navýšit naše poskytování podnikatelských úvěrů a využít efektivně financování drobnými investory, zdroj financování, který by nám byl nedostupný bez digitálních technologií,“ říká CEO 1pm Plc Ian Smith.

Podnikatelské úvěry od 1pm ze Spojeného Království na Mintos tržišti se pohybují v rozmezí mezi 3 000 a 50 000 GBP. Doba trvání úvěru je mezi 3 měsíci až 5 lety. Investoři mohou očekávat roční čistý výnos do 11%.

1pm bude udržovat 10% každé půjčky na své rozvaze. Půjčky od společnosti mají nízký stupně rizika, historicky čisté odpisy pohledávek byli méně než 1% celkového úvěrového portfolia. Všechny půjčky od 1pm jsou zabezpečeny osobní zárukou od majitele nebo ředitele společnosti, které je půjčka poskytnuta.

1pm má portfolio leasingových úvěrů, podnikatelských úvěrů a financování faktur o velikosti 130 milionů GBP. Pololetní finanční výsledky společnosti 1pm za šest měsíců končících 30. října 2017 ukazují zvýšení tržeb o 74% na 13,9 milionů GBP. Zisk před zdaněním společnosti se zvýšil o 77% na 3,6 milionů GBP.

Dle „UK Alternative Finance Industry Report”, trh s alternativním financováním rostl o 43% mezi lety 2016 a 2017. Odvětví alternativního financování se ve Spojeném Království stalo nezbytným způsobem, jak SMEs získávají finanční zdroje. Momentálně je zde okolo 5,5 milionů SMEs ve Spojeném Království, které zaměstnávají okolo 15,6 milionů lidí dle „BEIS Business Population Estimates”.  Během roku 2016 odvětví alternativního financování poskytlo odpovídající množství 15% všech nových úvěrů poskytnutých bankami ve Spojeném Království malým podnikům.

„Spojené Království má jeden z největších trhů s alternativním financováním na světě. Jsme nadšeni, že Mintos expandoval do Velké Británie připojením 1pm na tržiště. Společnost je skvělým přírůstkem a nabízí investorům na Mintos tržišti nové zeměpisné příležitosti, společně s možností investovat v britských librách. Těšíme se na spolupráci s 1pm a na další vznikající partnerství na tržišti,“ říká Martins Sulte, CEO and spoluzakladatel společnosti Mintos.

Nezmeškejte tuhle fantastickou příležitost a investujte nyní do úvěrů poskytnutých společností 1pm ve Velké Británii. Pokud používáte na tržišti Auto Invest a chcete využít této skvělé příležitosti, nezapomeňte patřičně upravit Vaše nastavení.

Komentáře

Hledat

Important

Následuj nás