Reaģējot uz esošajiem notikumiem tirgū, Mintos ievieš papildu pagarinājuma funkcionalitāti

Pašreizējā globālā pandēmija un ekonomikas lejupslīde ietekmē aizņēmējus visā pasaulē. Aizdevēji reaģē uz notiekošo un atbalsta aizņēmējus, piedāvājot pagarinājumus gadījumos, kad tas ir pieņemami un atbilstoši. Turklāt dažas valstis (piemēram, Lietuva, Rumānija un Spānija) ir paziņojušas par parādu moratoriju, kas ļauj aizņēmējiem atlikt parādu atmaksu.

Daudzi aizdevēji Mintos aizdevumu tirgū jau kādu laiku piedāvā aizdevumus ar pagarinājumiem. No šodienas mēs aizdevējiem ļausim iespējot pagarinājumu funkcionalitāti visiem neatmaksātajiem un jaunajiem aizdevumiem. Tas nozīmē, ka gadījumos, kad aizņēmējs lūgs pagarinājumu un aizdevējs tam piekritīs, attiecīgais aizdevums tiks pagarināts arī Mintos. Tādējādi tiks daudz labāk atspoguļota no aizņēmējiem saņemtā naudas plūsma.

Investori sadaļā “Informācija par aizdevumu” var redzēt, vai attiecīgā aizdevuma termiņu var pagarināt.

Norāde uz iespējamo pagarināšanu nenozīmē, ka aizņēmējs jau ir pagarinājis aizdevuma atmaksas termiņu, bet gan to, ka šāda iespēja pastāv, ja aizņēmējs un aizdevējs par to vienojas.

Aizdevējs aizņēmējam piedāvā pagarinājumu ierastajos darbības apstākļos vai gadījumā, ja par to ir panākta vienošanās pēc aizņēmēja pieprasījuma, lai palīdzētu veikt aizdevuma atmaksu, kā arī situācijās, kad to nosaka vietējie normatīvie akti (piemēram, parādu moratorija gadījumā).

Aizdevējs katru gadījumu izvērtē atsevišķi. Ja pagarinājums tiek piešķirts, tas tiek ievadīts aizdevēja sistēmās. Pēc tam aizdevējs informē Mintos, nosūtot API pieprasījuma informāciju par pagarinājumu. Investori zinās, ka aizdevums ir pagarināts, tiklīdz sadaļā “Informācija par aizdevumu” būs redzams pagarinātais atmaksas grafiks. Investori saņems uzkrātos procentus līdz pagarinājuma brīdim un turpinās pelnīt vienādus procentus visa atlikušā aizdevuma termiņa laikā.

Esam pārliecināti, ka papildu pagarinājuma funkcionalitāte kalpos mūsu investoru interesēm, jo tā sniegs lielāku atbalstu aizņēmējiem, kā arī aizdevējiem, kuriem būs nepieciešama likviditāte, lai turpinātu darbību pašreiz pasaules tirgos valdošajā satricinājumu periodā.

Jebkuru jautājumu gadījumā, lūdzu, raksti mums uz [email protected].

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner