Reģiona līderis Aasa Global pievienojas Mintos platformai

Esam priecīgi dalīties ar lieliskām ziņām! Aasa Global ir pievienojies Mintos platformai, kurā jau no šodienas izvietos Polijā izsniegtus patēriņa kredītus. Aasa 156 miljonus eiro lielais kredītportfelis padara to par līdz šim lielāko mūsu platformai pievienojušos aizdevumu izsniedzēju.

Aasa Global tika izveidots 2010. gadā, un šobrīd tas darbojas Polijā un Somijā, kā arī plāno ieiet Zviedrijas tirgū. Aasa misija ir sniegt ātru un ērtu piekļuvi finanšu produktiem un pakalpojumiem, pamatojoties uz pārredzamību, savlaicīgumu, vienkāršību un drošību. Privātā kapitāla investīcijās piesaistītie 50 miljoni eiro ļauj Aasa lepoties ar izcilu kapitāla struktūru. Aasa aizdevumi līdz šim ir finansēti ar obligācijām un banku finansējumu no Santander Group, kas ir viena no lielākajām bankām Eiropā. Uzņēmuma ieņēmumi 2016. gadā sasniedza 66 miljonus eiro.

Aasa biznesa modeļa pamatā ir efektīva savas kreditēšanas platformas un unikālā kredītreitinga algoritma izmantošana, kas, tos apvienojot, ļauj ātri apkalpot lielu skaitu klientu, vienlaikus precīzi kontrolējot kredītrisku. Lai novērtētu klientu kredītspēju, Aasa pielieto izsmalcinātu uzņēmuma iekšējo lielo datu metodoloģiju. Vērtēšanā tiek izmantoti gan klasiski mainīgie, piemēram, ienākumi, nodarbinātība un vecums, gan arī lielie dati, piemēram, klienta uzvedība mājaslapā, pieteikuma iesniegšanas laiks un citi rādītāji.

Aasa darbību Polijā uzsāka 2012. gada martā, un savā meitasuzņēmumā Aasa Polska patlaban nodarbina vairāk nekā 100 cilvēku. Klientiem patēriņa kredīti tiek piedāvāti gan tiešsaistē, gan arī klātienē, izmantojot aģentu tīklu. Aasa Polska ir vairāk nekā 167 000 aktīvu klientu. 2016. gadā Aasa Polija izsniedza – 161 000 kredītu, kuru kopējā vērtība ir EUR 72 miljoni. Pēdējo 12 mēnešu laikā uzņēmums ir veiksmīgi trīskāršojis savu kredītportfeļa apjomu Polijā, sasniedzot 61 miljonus eiro, kā arī uzrādījis pozitīvus darbības un neto rezultātus.

Aasa Mintos platformā izvietos vidēji 100 līdz 2 300 eiro lielus aizdevumus ar atmaksas termiņu no 6 līdz 24 mēnešiem. Paredzams, ka investoru vidējā neto peļņa būs aptuveni 8% gadā. Aizdevumiem, kuru atmaksa kavēsies par vairāk kā 60 dienām, Aasa piedāvās atpirkšanas garantiju. Turklāt vismaz 5% no katra Mintos platformā pieejamā aizdevuma Aasa paturēs savā bilancē kā savu līdzdalību aizdevumā. Aizdevumu izsniedzējs piedāvās investīciju iespējas eiro (EUR) un Polijas zlotos (PLN).

“Mēs esam ļoti priecīgi par pievienošanos Mintos platformai. Aasa ir dinamisks uzņēmums, kas darbojas strauji augošā tirgū, un mēs vienmēr meklējam līdzīgi domājošus sadarbības partnerus. Mēs uzskatām, ka Mintos platformā saņemtie līdzekļi kļūs par vēl vienu alternatīvu finansējuma avotu līdzās banku kredītlīnijām, obligācijām un kredītiem, kā arī veicinās mūsu finansēšanas struktūras diversifikāciju, dodot mums nepieciešamo elastību, lai palielinātu portfolio apmēru,” uzsver Aasa vadītāja Meliina Räty.

Aasa savā nozarē ir guvis daudz uzslavu, tostarp atzinību žurnāla Loan Magazine konkursā 2015. gadā, apbalvojumu „Finanšu starpnieks 2016” kredītiestāžu kategorijā Polijā, balvu „Iemaksu aizdevumu sniedzējs 2016” un „Uzņēmumu aizdevumu sniedzējs 2016”.

Mēs esam patiesi gandarīti par Aasa Global pievienošanos Mintos platformai. Aasa kā platformā lielākais aizdevumu izsniedzējs investoriem sniegs iespēju ievērojami diversificēt savus investīciju portfeļus, investējot zema riska aizdevumos, kurus izsniedz pieredzējis uzņēmums.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner