Revo Technologies, gracz fintech specjalizujący się w Buy Now Pay Later w Rosji i Europie Środkowej, dołącza do rynku Mintos

Revo Technologies to gracz fintech specjalizujący się w usługach typu Buy Now Pay Later (kup teraz, zapłać później) oferowanych w sklepach internetowych i stacjonarnych w Rosji, Polsce i Rumunii. Według lokalnej agencji ratingowej RA Expert i raportów rynkowych firma należy do największych graczy w swoim segmencie usług w geograficznych obszarach, w których prowadzi swoją działalność. 

Dzięki pożyczkom udzielanym przez firmę Revo Technologies inwestorzy na Mintos mogą oczekiwać rocznych stóp zwrotu do 9% (dla pożyczek w EUR) oraz do 12% (dla pożyczek w RUB).

Firma Revo Technologies została założona w 2012 roku. Od tego czasu rozwinęła ona sieć partnerów, których liczba obejmuje ponad 100 głównych krajowych i międzynarodowych detalistów, a jej usługi są teraz dostępne dla konsumentów w ponad 6 500 sklepach (www.mokka.ru, www.revoplus.pl). Firma pozyskuje wysokiej jakości bazę klientów głównie za pośrednictwem swojej sieci sprzedawców detalicznych, a pożyczki są oferowane konsumentom po atrakcyjnych stawkach, częściowo lub całkowicie subsydiowanych przez sprzedawców detalicznych. 

Oprócz finansowania zakupów w sklepach, firma oferuje swoim najwyższej jakości pożyczkobiorcom szereg innych produktów ratalnych, m.in. możliwość opłacania rachunków za media, doładowywania telefonu, wypłacania gotówki i przelewy do znajomych i rodziny. Firma  nie oferuje tzw. chwilówek. Ze względu na koncentrację na pożyczkach ratalnych w niewielkiej wysokości, portfel pożyczkowy firmy Revo jest dobrze zdywersyfikowany, gdyż średnia kwota pożyczki wynosi 126 EUR, a czas jej spłaty to średnio 7 miesięcy.

Na koniec 2019 roku baza klientów Revo Technologies obejmowała ponad 4 mln unikalnych zarejestrowanych klientów. W 2019 roku firma Revo sfinansowała 700 000 zakupów o łącznej wartości 84,0 mln EUR.

Revo Technologies (Mokka) na Mintos

Firma Revo Technologies otrzymała Mintos Rating na poziomie B+. Firma zachowuje 10% udział w udzielanych przez nią pożyczkach. Wszystkie pożyczki Revo Technologies są objęte gwarancją odkupu, a inwestorzy Mintos mogą oczekiwać rocznych stóp zwrotu do 9% (dla pożyczek w EUR) oraz do 12% (dla pożyczek w RUB). 

Pożyczki Revo Technologies mają okres spłaty wynoszący od 3 do 24 miesięcy, a ich kwota wynosi do 1 400 EUR. Średni okres, na jaki są udzielane, wynosi 7 miesięcy, a średnia wysokość pożyczki to 126 EUR.

Uwzględniają wymogi prawne i interesy inwestorów, inwestorzy będą mogli uzyskać ekspozycję na pożyczki firmy Revo Technologies, inwestując w pożyczki udzielone przez Mintos Finance Estonia na rzecz Mintos Finance LV. Spłata każdej pożyczki udzielonej przez Mintos Finance Estonia na rzecz Mintos Finance LV będzie powiązana ze spłatą odpowiedniej pożyczki udzielonej przez Mintos Finance LV na rzecz firmy Revo Technologies, która z kolei będzie powiązana ze spłatą odpowiedniej pożyczki udzielonej pożyczkobiorcy przez Revo Technologie. Pożyczki Mintos Finance Estonia będą zabezpieczone zastawem na roszczeniach wynikających z pożyczek firmy Revo Technologies udzielonych pożyczkobiorcom. Szczegółowy opis nowej struktury znajduje się w umowie pożyczki Mintos Finance i umowie cesji.

„Z wielką przyjemnością rozpoczynamy współpracę z Mintos, która pozwoli Revo pozyskiwać finansowanie detaliczne według stawek rynkowych wówczas, gdy jest ono konieczne oraz umożliwi skuteczną komunikację z inwestorami. O ile nasz model pozyskiwania klientów handlowych i najnowocześniejsze technologie wspomagające udzielanie pożyczek stanowią naszą podstawową przewagą konkurencyjną, to partnerstwo z Mintos przyniesie nam dodatkową korzyść, gdyż planujemy naszą ekspansję w Europie Środkowej i Wschodniej” – mówi Timofiej Szagun, dyrektor generalny Revo Technologies Rosja.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pożyczki od Revo Technologies na rynku pierwotnym. Jeśli używasz Auto Invest, nie zapomnij o dostosowaniu ustawień swojego portfela.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner