SIA “DelfinGroup” kļūs par akciju sabiedrību

09.09.2020

mintosblog

Svarīgākie punkti

  • 26. augustā SIA “DelfinGroup” informēja par plāniem uzņēmuma juridisko statusu pārveidot par akciju sabiedrību un iesniedza projektu Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā.
  • 31. augustā projekts tika iekļauts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā, kas nozīmē, ka aizdevējs tagad ir uzsācis reorganizācijas procesu, lai kļūtu par akciju sabiedrību.
  • Pieņemot lēmumu uzņēmuma juridisko statusu mainīt uz akciju sabiedrību, tiek uzsvērti tā izaugsmes plāni.

2020. gada 26. augustā SIA “DelfinGroup”, kas Latvijā darbojas ar zīmoliem Banknote, VIZIA un Rīgas Pilsētas Lombards, Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistram iesniedza savu sagatavoto reorganizācijas projektu par uzņēmuma pārveidošanu par akciju sabiedrību. Uzņēmuma pārveidošana par akciju sabiedrību tiks veikta reorganizācijas veidā un paredzams, ka saskaņā ar likumdošanu veiktais process ilgs apmēram četrus mēnešus, un attiecīgās izmaiņas tiks reģistrētas Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā.

Uzņēmuma reorganizācija par akciju sabiedrību seko 2020. gada 28. jūlijā sniegtajam paziņojumam par uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu uz četriem miljoniem eiro, kas tika reģistrēts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā 2020. gada 4. augustā. 2020. gada 31. augustā projekts tika iekļauts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā, kas nozīmē, ka aizdevējs ir uzsācis reorganizācijas procesu un tā pārveidošanu par akciju sabiedrību.

Pēc reorganizācijas plānots, ka akciju sabiedrības pamatkapitālu veidos 40 miljoni akciju, kuru vērtība būs 0,10 eiro par akciju. Tāpat kā līdz šim, akciju sabiedrības pārvaldes struktūras būs uzņēmuma padome un uzņēmuma valde.

Agris Evertovskis, valdes priekšsēdētājs: “Lēmums mainīt uzņēmuma juridisko statusu uz akciju sabiedrību tika pieņemts nākotnes perspektīvu vārdā. Piemēram, akciju sabiedrība pieļauj darbinieku akciju opcijas, kas veicinātu plašākas komandas iesaistīšanos uzņēmuma mērķu sasniegšanā, gūstot labumu no šo mērķu sasniegšanas. Uzskatu, ka lēmums palielinās arī uzņēmuma līdz šim augsto reitingu esošo un potenciālo uzņēmuma obligāciju investoru vidū un Mintos aizdevumu tirgū.”

DelfinGroup Mintos platformā

DelfinGroup ir licencēts patērētāju kreditēšanas uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā. Grupu pārstāv zīmoli Banknote, VIZIA un Rīgas Pilsētās Lombards. Grupas galvenie pakalpojumi ir patēriņa kredīti, distances aizdevumi un lombardu aizdevumi. SIA “DelfinGroup” vīzija ir vienmēr tiekties pēc visaugstākās atzinības. Uzņēmuma vadības vērtības ir vienkāršība, pieejamība, cieņa, progress, ambīcijas, meistarība un koncentrēšanās uz klientiem.

SIA “DelfinGroup” ir emitējusi obligācijas, kas kopš 2014. gada ir kotētas Nasdaq Riga biržā, un uzņēmums uzsāka sadarbību ar Mintos 2017. gadā. Uzņēmuma investoru vidū ir gan privātpersonas (privātie investori), gan institucionālie investori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm.

Šobrīd DelfinGroup kopējais portfelis Mintos aizdevumu tirgū sastāda 13 367 278 eiro. Aktīvas investīcijas DelfinGroup izsniegtos kredītos ir 76 147 investoriem, un vidēji viens investors tajos ir investējis 175 eiro.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums