Skupina Mogo nově přidává na platformu Mintos půjčky pro investování ze své 10. země – Běloruska!

Skupina Mogo, jedna z největších společností zaměřených na poskytování financování ojetých vozů v Evropě, opětovně rozšířila svoji přítomnost na platformě Mintosu a nově přidává auto půjčky z Běloruska. Skupina Mogo díky této novince nabízí na tržišti investiční příležitosti z 10 různých zemí.

Skupina Mogo byla založena v roce 2012 v Lotyšsku, vstoupila na Mintos tržiště v roce 2015 a nabízela pouze půjčky k investování z Lotyšska. Skupina Mogo od té doby výrazně rozšířila svoji přítomnost na tržišti a nyní na tržiště umisťuje své půjčky z Bulharska, Estonska, Gruzie, Lotyšska, Litvy, Polska, Rumunska, Moldavska, Arménie a nyní nově z Běloruska.

Mogo Bělorusko: silné, ziskové a udržitelné

Společnost Mogo Bělorusko byla založena v roce 2018. Od svého založení do 30. června 2019 poskytla půjčky v hodnotě 7,8 milionu EUR a ke stejnému dni má čisté úvěrové portfolio ve výši 7,0 milionu EUR. Mogo Bělorusko je již na měsíšní bázi ziskové a to již po fx nákladech. Skupina Mogo jako celek poskytla půjčky v hodnotě 405 milionů EUR.

„Mogo Bělorusko zahájilo své aktivity v roce 2018. Od té doby vykázala společnost výjimečný, ale udržitelný a ziskový růst. Strategie skupiny Mogo pro vstup na nový trh se znovu prokázána, jako velice úspěšná. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli zařadit Mogo Bělorusko jako poskytovatele půjček a sdílejte úspěch společnosti s Mintos investory. Doufám, že si investoři všimnou silného, ale udržitelného růstu našeho úvěrového portfolia, platební morálky společnosti Mogo Belarus, garance poskytnuté skupinou Mogo Finance a Fitch ratingu B- (Stabilní výhled). S přihlédnutím ke všem těmto skutečnostem jsem si jist, že to bude velmi prospěšná spolupráce pro všechny zúčastněné strany.“ řekl Ivan Lagutin, generální ředitel Mogo Belarus.

Mogo Bělorusko na platformě Mintos

Mogo půjčky z Běloruska jsou na platformu Mintos zveřejňovány v eurech (EUR) a jsou v rozmezí od 50 EUR do 15 000 EUR, s dobou splácení od 1 do 84 měsíců. Můžete očekávat čistý roční výnos až 12 %.

U všech půjček umístěných na tržiště si skupina Mogo ponechá 5 % na své rozvaze, aby zajistila, že jsou její zájmy v souladu se zájmy našich investorů. Kromě toho všechny půjčky poskytnuté v Bělorusku společností Mogo Bělorusko mají garanci zpětného odkupu, takže pokud bude půjčka v prodlení po dobu 60 a více dní, tak bude odkoupena společností zpět.

Vzhledem k dlouhodobému finančnímu výkonu skupiny Mogo Group a skutečnosti, že společnost Mogo Finance garantuje závazky všem svým subjektům na tržišti, je rating všech subjektů skupiny Mogo „A“. K 30. červnu 2019 měla celá skupina Mogo čisté úvěrové portfolio přesahující 160 milionů EUR. Od prosince 2018 do konce června 2019 zaznamenala skupina Mogo také výrazný nárůst klientské základny o přibližně 53,8 %. Někteří z investorů do vlastního kapitálu skupiny Mogo a společnosti Mintos jsou totožní.

Pro získání expozice vůči půjčkám Mogo Bělorusko mohou investoři investovat do půjček poskytnutých společností Mintos Finance společnosti Mogo Belarus, kde jsou splátky závislé na konkrétních platbách konečných uživatelů. Každá půjčka poskytnutá společností Mintos Finance společnosti Mogo Belarus bude navázána na konkrétní půjčku poskytnutou společností Mogo Limited konečnému uživateli. Mintos Finance je společnost ze skupiny Mintos. Podrobný popis nové struktury je k dispozici ve smlouvě o půjčce a smlouvě o postoupení společnosti Mintos Finance.

Nenechte si ujít tuto skvělou příležitost diverzifikovat své investiční portfolio a investujte do půjček poskytnutých v Bělorusku, které mají Mintos hodnocením A! Pokud používáte Auto Invest, tak nezapomeňte odpovídajícím způsobem aktualizovat jeho nastavení.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner