Skupina Mogo nyní nabízí investice do autopůjček z Albánie

Skupina Mogo znovu expanduje! Tentokrát společnost přidává Albánii, již 11. zemi na Mintosu. Nyní můžete investovat do více autopůjček a získat tak expozici k rozvíjející se ekonomice.  

Od svého založení v roce 2017 již společnost Mogo Albania poskytla úvěry ve výši 7,5 milionu EUR a k 30. listopadu 2019 činilo čisté portfolio společnosti 4,6 milionu EUR. Společnost Mogo Albania působí na rostoucím trhu a prokazuje obrovský potenciál stát se velmi výnosným a udržitelným podnikem. 

Podle Světové banky¹,² se Albánie transformovala ze země kategorie nízkého příjmu do země kategorie středně vysokého příjmu. V zemi jsou prováděny důležité reformy vedoucí k revitalizaci růstu a tvorbě pracovních míst a je také prosazován integrační program Evropské unie.

Mogo Albánie na Mintosu

Úvěry od společnosti Mogo poskytnuté v Albánii jsou na Mintosu uváděny v eurové (EUR) měně a pohybují se v rozmezí od 500 do 10 000 EUR s dobou splatnosti 1 až 84 měsíců. Investoři na Mintosu se mohou těšit na čistý roční výnos ve výši až 12 %. Pro všechny úvěry si skupina Mogo ponechá 5 % na své rozvaze, aby tak vyšla vstříc zájmům investorů.

Všechny úvěry poskytnuté společností Mogo v Albánii jsou zajištěny garancí zpětného odkupu a mají Mintos Rating A. Mogo se navíc pyšní Fitch ratingem B-. Za oba ratingy skupina Mogo vděčí své dlouhodobé solidní finanční pozici a také skutečnosti, že Mogo Finance poskytuje záruku na závazky všech svých subjektů.

K 30. září 2019 činilo čisté úvěrové portfolio skupiny Mogo přes 183 milionů EUR napříč všemi jejími provozy.

Pro přístup k úvěrům Mogo Albania mají investoři na Mintosu možnost investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance společnosti Mogo Albania, kde jsou splátky závislé na platbách dlužníka. Každý jednotlivý úvěr poskytnutý společností Mintos Finance společnosti Mogo Albania je vázaný na konkrétní úvěr poskytnutý společností Mogo Albania SHA koncovému dlužníkovi. Mintos Finance je společnost skupiny Mintos. Podrobný popis nové struktury je dostupný ve smlouvách o úvěru a v dohodě o postoupení Mintos Finance. Někteří kapitáloví investoři skupiny Mogo jsou zároveň kapitálovými investory Mintosu.

Pro diverzifikaci Vašeho investičního portfolia a investování do úvěrů z Albánie s Mintos ratingem A si nezapomeňte aktualizovat nastavení nástroje Auto Invest.

1The World Bank Albania Snapshot

2Přehled ekonomiky Albánie

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner