Skupina Mogo nyní nabízí investice do autopůjček z Kazachstánu

Skupina Mogo na Mintosu spouští úvěry z další země – Kazachstán. Mogo Kazachstán nabízí skvělou příležitost získat roční výnos až 12 % na úvěrech vedených v eurech (EUR) a až 18 % na úvěrech vedených v kazachstánských tenge (KZT). 

Kazachstán je dosud tou největší zemí co do rozlohy ve sféře vlivu společnosti Mogo Finance, známou pro své značné přírodní bohatství, pokročilé legislativní reformy a strategické umístění. Přes 93 % transakcí v oblasti prodeje a nákupu vozidel se v současnosti odehrává na trhu ojetých vozidel, což vytvořilo příznivé podmínky k tomu, aby společnost Mogo Kazachstán na trh vstoupila a následně pokračovala v růstu svého úvěrového portfolia.  

Společnost Mogo Kazachstán, která svou obchodní činnost zahájila v lednu 2019. K 31. prosinci 2019 disponovala společnost čistým portfoliem ve výši 5 milionů EUR (2 miliardy KZT), 1564 aktivními klienty a celkovým objemem poskytnutých úvěrů ve výši 7,1 milionu EUR. Ke stejnému datu činilo úvěrové portfolio skupiny Mogo napříč všemi jejími provozy více než 190 milionů EUR

Mogo Kazachstán na Mintosu

Úvěry společnosti TOO Mogo Kazakhstan jsou na Mintosu vedeny v měnách EUR a KZT a pohybují se v rozmezí 714 EUR až 16 666 EUR (300 000 KZT–7 000 000 KZT) s dobou splácení od 3 do 87 měsíců. Investoři na Mintosu se mohou těšit na čistý roční výnos až 12 % (úvěry v EUR) a až 18 % (úvěry v KZT). U všech úvěrů uvedených na Mintos si skupina Mogo ponechá 5 % na své rozvaze za účelem sladění svých zájmů s investory na Mintosu.

Všechny úvěry poskytnuté společností Mogo Kazachstán jsou zajištěny garancí zpětného odkupu a mají Mintos Rating A. Mogo se navíc pyšní Fitch ratingem B-. Za oba ratingy skupina Mogo vděčí své dlouhodobé solidní finanční pozici a také skutečnosti, že Mogo Finance poskytuje záruku na závazky všech svých subjektů.

Pro přístup k úvěrům Mogo Kazachstán mají investoři na Mintosu možnost investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance společnosti Mogo Kazachstán, kde jsou splátky závislé na platbách dlužníka. Každý jednotlivý úvěr poskytnutý společností Mintos Finance společnosti Mogo Kazachstán je vázaný na konkrétní úvěr poskytnutý společností TOO Mogo Kazakhstan koncovému dlužníkovi. Mintos Finance je společnost skupiny Mintos. Podrobný popis nové struktury je dostupný ve smlouvách o úvěru a v dohodě o postoupení Mintos Finance. Někteří kapitáloví investoři skupiny Mogo jsou zároveň kapitálovými investory Mintosu.

Od svého založení v lednu 2019 si společnost Mogo Kazachstán osvojuje osvědčené postupy a procesy skupiny Mogo, které doplňuje funkcemi v oblasti IT, zabezpečení a marketingu dostupnými a přizpůsobenými pro místní podmínky. Společnost provádí trojúrovňovou kontrolu zabezpečení, příjmu a bonity, jež minimalizuje možnost externích a interních podvodů a pochybení. Kazachstán navíc vyniká jako centrum svých vlastních talentů v oblasti IT a marketingu.

„Společnost Mogo Kazachstán byla spuštěna v lednu 2019 a zanedlouho se stala jedním z lákavých míst, kde získat finance pro nákup vozu. Společnost má silný tým zkušených úvěrových agentů a odborníků na vymáhání pohledávek, kteří se neustále starají o to, aby platební morálka neklesala a chod společnosti byl hladký a prospěšný. Věřím, že náš profesionální tým prodeje a marketingu společně se silným back-end týmem jsou důležitými předpoklady pro udržitelný a kvalitní růst portfolia. Těší mě, že se společnost Mogo Kazachstán nyní stává poskytovatelem úvěrů i pro investory na Mintosu a že všechny zúčastněné strany mohou z této nové příležitosti mít prospěch,“ říká Azamat Seitbekov, generální ředitel Mogo Kazachstán.

Pro filtrování úvěrů poskytnutých společností Mogo v Kazachstánu na Primárním trhu klikněte zde.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner