Skupina Mogo upsala dluhopis v celkové hodnotě 50 milionů EUR

Společnost Mintos je potěšena Vám oznámit, že skupina Mogo 25. června 2018 upsala dluhopis v celkové hodnotě 50 milionů EUR s roční úrokovou mírou 9,5 % (ISIN XS1831877755). Vypořádání dluhopisu je očekáváno 11. července 2018. Ve stejný den bude na sekundárním trhu Frankfurtské burzy cenných papírů (Otevřeném trhu Frankfurtské burzy cenných papírů) dostupný dluhopis v hodnotě 1 000 EUR pro maloobchodního investora.

Hodnota úpisu a sazba kupónu je velkým milníkem pro Mogo. Napovídá to něco o růstu a stáří skupiny a potvrzuje to schopnost skupiny Mogo poskytovat a administrovat půjčky v dané míře. Také to ukazuje, že společnost je uznávána institucionálními investory napříč Evropou. Úpis dluhopisu byl hotov do týdne a byl bezpečně přeupsán. Příjmy z úpisu dluhopisu budou částečně použity na podporu dalšího růstu skupiny Mogo v Evropě. Úpis dluhopisu snížil vážený průměr nákladů financování a také diverzifikovalo zdroje financování.

Mogo použije část příjmů úpisu dluhopisu na refinancování svého stávajícího úvěrového portfolia na Mintos tržišti. Mogo zvažuje, že od 11. července 2018 odkoupí zpět půjčky od Mintos investorů využitím své call opce, jak je smluvně stanoveno v dohodě o postoupení. Momentálně celkové hodnota nesplacených půjček od Mogo na platformě Mintos dosáhla 85 milionů EUR. Čisté úvěrové portfolio skupiny Mogo dosáhlo 120 milionů EUR. Více informací o nadcházejícím odkupu Vám poskytneme během nadcházejících dní.

Mintos poskytuje flexibilní model financování s možností širokého využití, proto také bude Mogo stále financovat podstatnou část svého objemu půjček pomocí Mintos. Od svého připojení se na tržiště, Mogo úspěšně využil Mintos k růstu svého portfolia a současně nabídl investorům příležitost investovat do půjček a vydělat skvělý výnos. Společnost v tom bude dále pokračovat ve stávajících zemích na Mintos tržišti. Společnost také plánuje na Mintos tržišti nabídnout více půjček z nových států.

Mogo nyní podniká v Albánii, Bělorusku, Bulharsku, Estonsku, Gruzii, Lotyšsku, Litvě, Moldávii, Polsku a Rumunsku.

Nejnovější zprávy

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner