Společnost Akulaku učinila strategickou investici do indonéské komerční banky

Společnosti Akulaku je financovaná Alibabou a zároveň je jedním z nejvíce financovaných fintech startupů v jihovýchodní Asii. Na Mintos tržiště se společnost připojila tento únor a v březnu učinil strategickou investici do veřejně obchodované indonéské komerční banky.

Akulaku vytvořila plně přizpůsobivý business model v odvětví poskytování půjček a zároveň shromáždila největší zákaznickou základnu v regionu. Nová investice umožní ekosystému skupiny Akulaku stát se více udržitelnou a konkurenceschopnou.

Cílová banka: PT Bank Yudha Bhati Tbk (dále jen banka) je indonéskou veřejně obchodovanou bankou s více než 660 zaměstnanci. Celková hodnota aktiv banky přesahuje 300 milionů EUR a banka má tržní kapitalizaci více než 100 milionů EUR. Po této investici se Akulaku stane druhým největším akcionářem banky. Pro investory společnosti Mintos to znamená ještě více jistější a spolehlivější návratnost investic u půjček od společnosti Akulaku.

Investice přináší mnoho synergických efektů. Tradiční komerční banka má výhody v tom, že nabízí produkty větší zákaznické základně, konkurenceschopné náklady na financování a má plnou bankovní licenci. Pro Akulaku jsou toto klíčové synergie, protože možnosti cross-sellingu společně s dalším zdrojem financování by společnosti Akulaku měli pomoci se zefektivněním jejich překotného růst. Zároveň by zlepšení obchodní struktury mělo učinit Akulaku více udržitelnější a finančně zdravější.

Jako akcionář banky bude Akulaku využívat své špičkové finanční technologie na podporu zlepšení bankovní infrastruktury a systému hodnocení rizik. Na druhou stranu, budou služby poskytované bankou nabízeny stávajícím zákazníkům a partnerům společnosti Akulaku, což zlepší spokojenost zákazníků. Kromě přímých synergií zlepší investiční výnosy z investice do banky provozní výkonnost skupiny Akulaku.

Co společnost Akulaku nabízí na platformě Mintos:

– krátkodobé půjčky do výše 50 EUR a půjčky se splátkami do výše 200 EUR poskytnuté v Indonésii;

– čistý roční výnosy u svých půjček až 10.5 %;

– Akulaku nabízí záruku zpětného odkoupení a odkoupí zpět veškeré úvěry, které jsou v prodlení více jak 60 dní.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner