Společnost Mintos přesáhla půl miliardy eur v investicích a je i nadále evropským lídrem

14.02.2018

mintosblog

Tržní prostředí pro půjčky Mintos dosáhlo dalšího důležitého milníku: pouhé tři roky od svého založení překonalo hranici půl miliardy eur v kumulativních investicích učiněných investory. Podle firmy Altfi Data je společnost Mintos v současné době předním hráčem na peer-to-peer trhu půjček v kontinentální Evropě, kde dosahuje 39% tržního podílu.

Každý den se prostřednictvím společnosti Mintos do půjček investuje zhruba 1,5 milionu eur, což je třikrát více, než tomu bylo před pouhým rokem. Průměrný historický roční čistý výnos pro investory tak za poslední tři roky činil 11,9 %.

Společnost Mintos rychle roste, což se odráží v rapidním rozšiřování na obou stranách trhu. Na straně investorské se každý měsíc k Mintos přidá zhruba 3 500 nových investorů. V únoru 2018 se na tržním prostředí Mintos pohybovalo 50 000 investorů z 65 zemí.

Na poskytovatelské straně trhu se pak nachází 35 poskytovatelů půjček z 21 států na čtyřech kontinentech: v Evropě, Asii, Africe a Jižní Americe. Mintos je tak největším tržním prostředím svého druhu na světě.

Martins Sulte, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Mintos, říká: „Jsme pyšní na výsledky, jichž jsme doposud dosáhli, a těšíme se na pokračování růstu. Předpokládáme, že velikost naší společnosti, počet půjček i jejich poskytovatelů v našem tržním prostředí v následujících několika málo letech výrazně vzroste, což poskytne našim investorům ještě větší příležitosti dosahovat skvělých výnosů a diverzifikace na jednom jediném trhu. Naším cílem je poskytovat volný pohyb kapitálu, z něhož budou profitovat investoři i úvěroví klienti.“

infographic-500milj-2018-sm

Komentáře

Hledat

Important

Následuj nás