Společnost Mintos získala 5 milionů EUR na poskytnutí osobních IBAN účtů a debetních karet uživatelům

RIGA, 14. listopadu 2018 – Společnost Mintos, oceňované globální tržiště s půjčkami, získala 5 milionů EUR v kole „Series A“ na poskytnutí osobních IBAN účtů a debetních karet svým uživatelům.

Mintos v blízké budoucnosti posílí svoji roli v odvětví finančních služeb zavedením osobních IBAN účtů a debetních karet ke svému zavedenému globálnímu tržišti s půjčkami. IBAN osobní účty umožní investorům provádět a přijímat platby z celého světa, včetně přijímání mzdy či platu přímo na Mintos účet. Zatímco Mintos karta umožní investorovi platit po celém světě nebo online a vybírat peníze z bankomatů.

To vše bude možné díky e-money licenci, o kterou se Mintos uchází. Jako Instituce elektronických peněz, bude Mintos chránit finanční prostředky držené investory evropskou legislativou PSD2.

Martin Sulte, Generální ředitel společnosti Mintos a spoluzakladatel: „Poskytnutí osobních IBAN účtů a debetních karet zákazníkům bude znamenat významný pokrok v našich službách a významně vylepší uživatelské zkušenosti. Brzy, každý se svým vlastním IBAN účtem, bude moci dát své detaily účtu svým přátelům, společnostem nebo zákazníkům, aby dostal zaplaceno, bude moci platit debetní kartou a pokračovat v používání platformy Mintos pro investování do půjček po celém světě a vydělávat skvělý výnos. Naše připravovaná mobilní aplikace umožní vše velice pohodlným způsobem.“

Fintech startup má rychle rostoucí zákaznickou základnou 87 000 investorů ze 71 různých zemí a použije investici na zpřístupnění svých služeb více uživatelům a zeměpisným oblastem. S předpovědí 100 000 registrovaných investorů do konce roku a 300 000 registrovaných investorů do konce roku 2019, zaměří Mintos své úsilí na akvizici investorů a expanzi na nové globální trhy. Aby toho Mintos dosáhl, bude významně investovat do zdvojnásobení svého týmu.

Martin Sulte, Generální ředitel společnosti Mintos a spoluzakladatel: „Od Ledna 2017 jsme ziskoví, ale stále vidíme obrovskou příležitost v expanzi v daleko větším měřítku a rychlosti. Dodatečné financování nám umožní ještě rychleji vybudovat skvělé globální produkty a nabídnout nové globální služby našim klientům, investovat do najímání těch nejlepších týmů a zeměpisně expandovat do Latinské Ameriky, Afriky a Jižní Asie.“

Společnost již zprostředkovala investice do půjček ve výši převyšujících 1 miliardu EUR pomocí svého tržiště, což ji činí největším tržištěm svého druhu v globálním měřítku. Investoři vydělali úrok celkem 26,7 milionů EUR pomocí půjček poskytnutých jednotlivcům a podnikům a dosáhli průměrného čistého výnosu téměř 12 %.

Společnost Mintos má tým 60 zaměstnanců ve své centrále v Rize v Lotyšsku a ve svých pobočkách ve Varšavě v Polsku a v Mexiko City v Mexiku.

Financování 5 milionů EUR „Series A“ poskytli stávajících investoři Grumpy Investments (dříve Skillion Ventures), venture kapitálová firma sídlící v Rize, která se zaměřuje na investování do technologických společností.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner