Společnost Mogo Finance dosáhla nového milníku, získala rating B- od agentury Fitch Ratings

Mogo Finance, jedna z největších společností se zaměřením na financování ojetých aut v Evropě, dosáhla nedávno nového milníku, jelikož Mogo Finance a ostatní společnosti ve skupině získali rating B- „stabilní výhled“ od Fitch Ratings.

Konkrétně byl skupině Mogo udělen Dlouhodobý rating pro míru selhání subjektu (IDR) B-. Zároveň také získala rating pro seniorní zajištěný dluh B- pro svůj korporátní dluhopis 9,50%, 2018/2020 (XS1831877755).

Rating zohledňuje franšízu Mogo v konkurenčním prostředí, zvýšenou expozici vůči volatilním trhům, vyšší toleranci k riziku a vysokou finanční páku. Také berou v úvahu solidní profitabilitu, historickou úspěšnost úpisu dluhopisů a odpovídající zkušenost managementu.

Nyní, když společnost Mogo získala rating od společnosti Fitch, tak ratingová agentura bude nepřetržitě monitorovat výkonnost a finanční výsledky tohoto poskytovatele půjček. To zajistí transparentnost a ještě vyšší standardy od společnosti Mogo. Rating dále zvýší atraktivitu společnosti Mogo pro investory.

„Jsme velmi spokojeni s výsledným ratingem. Rating B- odráží potenciál vysokého výnosu společnosti Mogo Finance a poskytuje investorům dobré porozumění naší finanční stability a stabilní základ ocenění pro budoucí přístup na kapitálové trhy pro rozšíření našich obdních aktivit,“ říká Modestas Sudnius, Generální ředitel společnosti Mogo Finance.

Společně s agenturami Moody’s a Standard & Poor’s (S & P) je Fitch jednou ze tří předních ratingových agentur na světě.

Úplnou tiskovou zprávu najdete na domovské stránce agentury Fitch

Nejnovější zprávy

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner