Společnost Revo Technologies, fintech hráč zaměřující se na služby „kupte teď, plaťte později“ v Rusku a střední Evropě, se připojuje k Mintosu

Revo Technologies je fintech hráčem specializujícím se na služby typu „kupte teď, plaťte později“ v eshopech a kamenných obchodech v Rusku, Polsku a Rumunsku. Dle údajů místní ratingové agentury RA Expert a zpráv o trhu je společnost v daných zeměpisných oblastech jedním z největších hráčů v tomto segmentu. 

S úvěry Revo Technologies mohou investoři na Mintosu očekávat roční návratnost až 9 % (úvěry v EUR) a až 12 % (úvěry v RUB).

Společnost Revo Technologies byla založena v roce 2012. Od té doby společnost rozšiřuje svou partnerskou síť, která nyní čítá více než 100 významných domácích i mezinárodních obchodníků, a její služby jsou nyní dostupné zákazníkům ve více než 6500 obchodech (www.mokka.ru, www.revoplus.pl). Způsob, jakým společnost získává svou kvalitní klientskou základnu, je prostřednictvím své sítě obchodníků. Úvěry společnosti jsou nabízeny s atraktivními sazbami, neboť jsou obchodníky částečně či plně dotovány. 

Kromě financování nákupů v obchodech společnost také svým nejkvalitnějším zákazníkům nabízí řadu dalších produktů na splátky, jako je úhrada účtů za energie, dobití telefonu, výběr peněz nebo převod prostředků přátelům a rodině. Společnost nenabízí tzv. půjčky před výplatou. Díky zaměření společnosti na produkty s malými splátkami je úvěrové portfolio Revo Technologies dobře diverzifikované. Průměrný úvěr má hodnotu 126 EUR a krátkou dobu trvání – v průměru 7 měsíců.

Ke konci roku 2019 sestávala klientská základna společnosti Revo Technologies z více než 4,0 milionu unikátních registrovaných zákazníků. Během roku 2019 Revo zafinancovalo 700 000 nákupů v celkové hodnotě 84,0 milionu EUR.

Revo Technologies (Mokka) na Mintosu

Revo Technologies získává Mintos Rating B+. Spoluúčast společnosti na riziku je 10 %. Všechny úvěry Revo Technologies jsou nabízeny s garancí zpětného odkupu a investoři na Mintosu mohou očekávat roční výnos až 9 % (úvěry v EUR) a až 12 % (úvěry v RUB). 

Doba splatnosti úvěrů Revo Technologies je od 3 do 24 měsíců s maximální výší úvěru 1400 EUR. Průměrná doba splatnosti úvěru je 7 měsíců, průměrná výše pak činí 126 EUR.

S ohledem na legislativní požadavky a zájmy investorů mohou investoři pro přístup k úvěrům Revo Technologies investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance Estonia společnosti Mintos Finance LV. Splácení jednotlivých úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance Estonia společnosti Mintos Finance LV bude vázáno na splácení příslušných úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance LV společnosti Revo Technologies. To bude pro změnu vázáno na splácení příslušných úvěrů poskytnutých společností Revo Technologies koncovému zákazníkovi. Úvěry Mintos Finance Estonia budou zajištěny zástavním právem k pohledávkám společnosti Revo Technologies vůči dlužníkům. Podrobný popis nové struktury je dostupný ve smlouvě o úvěru a v dohodě o postoupení Mintos Finance.

„Jsme moc rádi, že můžeme s Mintosem zahájit spolupráci, která naší společnosti umožní získat retailové financování za tržní ceny právě tehdy, když je potřeba, a zároveň efektivně komunikovat s investory. Náš akviziční model obchodník-zákazník a špičková technologie upisování jsou našimi hlavními konkurenčními výhodami a partnerství s Mintosem je dobře doplní v době, kdy se chystáme expandovat po střední a východní Evropě,“ říká Timofey Shagun, generální ředitel Revo Technologies Russia.

Pro zobrazení úvěrů Revo Technologies na Primárním trhu klikněte zde. Používáte-li Auto Invest, nezapomeňte si přenastavit své portfolio.

Nejnovější zprávy

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner