Statusa atjaununājums par saistību nepildošajiem aizdevējiem un investēto līdzekļu atgūšanu

Turpmāk mēs ik mēnesi investorus informēsim par galvenajiem statistikas rādītājiem vienā failā. Zemāk rakstā atradīsit arī mūsu komentārus par pašreizējo statusu un atgūtajiem investētajiem līdzekļiem no katra tirgū apturētā aizdevēja.

Peachy

Peachy nolēma pārtraukt darbību pēc tam, kad uzņēmums nevarēja atrast rentablu veidu, kā turpināt biznesu saskaņā ar normatīvajām prasībām, ko nesen noteikusi vietējā Finanšu rīcības iestāde (FCA). Uzņēmums uzsāka administrācijas procesu, lai nodrošinātu ilgtspējīgu likvidāciju. Mintos ir sazinājies ar administratoriem un sniedzis pieprasīto informāciju par izmaksām Mintos investoriem. Tieši pirms likvidācijas Peachy pārskaitīja investoriem aizdevuma atmaksu EUR 330,675 apmērā, un administrators paredz, ka Mintos ieguldītājiem tiks samaksāta pilnā summa.

Monego 

2019. gada decembrī Kosovas Centrālā banka (CBK) apturēja Monego licenci, jo tika pārkāpti vietējie noteikumi par vietējiem aizņēmējiem noteikto maksimālo GPL robežu. Rezultātā Monego pārtrauca izsniegt jaunus aizdevumus. Kamēr Monego mēģināja pārsūdzēt lēmumu, likvidācijas procesu turpina CBK ieceltais likvidators. Mintos ir iesniedzis kreditoru prasības likvidācijas procedūras laikā un sniedza Monego likvidatoram informāciju par izmaksām Mintos investoriem. Kopš likvidācijas sākuma, 2020. gada 24. marta, Monego ir pārskaitījis aizņēmēju atmaksas gandrīz 2 miljonu euro apmērā, un nauda ir nodota ietekmētajiem investoriem. Pašlaik mēs gaidām nākamos maksājumus.

IuteCredit Kosovo 

Kosovas Centrālā banka (CBK) apturēja IuteCredit Kosovo licenci, jo tika pārkāpti vietējie noteikumi par vietējiem aizņēmējiem noteikto maksimālo GPL robežu. IuteCredit Kosovo mātesuzņēmums IuteCredit grupa ir iesniedzis šķīrējtiesas pieprasījumu Starptautiskās tirdzniecības palātas Starptautiskajā šķīrējtiesā, kamēr turpinās likvidācijas process, ko veic CBK ieceltais likvidators. Pašlaik turpinās uzņēmuma likvidācija. Līdz šim ir iesniegtas Mintos kreditoru prasības, un IuteCredit saskaņā ar grupas garantiju ir pārskaitījis aizņēmēju atmaksas 2,6 miljonu eiro apmērā. Kamēr maksājumi tiek veikti ar grupas garantiju, Mintos veic pasākumus, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku iznākumu attiecībā uz kreditoru prasījumiem, kas iesniegti pret IuteCredit Kosovas likvidatoru.

Metrokredit  

Krievijas Centrālā banka apturēja Metrokredit licenci un izslēdza uzņēmumu no mikrofinansēšanas organizāciju valsts reģistra. Tā rezultātā Metrokredit ir apturējusi jaunu aizdevumu izsniegšanu, tomēr turpina apkalpot tos kredītus, kas tika izsniegti pirms 2019. gada 6. novembra, un piedāvā pagarinājumus saskaņā ar līguma noteikumiem, ja aizņēmējs to pieprasījis un Metrokredit to novērtē kā atbilstošu. Metrokredit jau ir atmaksājis ietekmētajiem Mintos investoriem 4,5 miljonus euro aizņēmēju atmaksātajos līdzekļos un aizdevumu atpirkšanas veidā. Aizdevumiem, kuru termiņš pārsniedz 60 dienas, Metrokredit turpina sniegt atpirkšanas garantiju. Pamatojoties uz līdzšinējiem datiem, mēs sagaidām, ka aptuveni 20% no pašreizējiem neatmaksātajiem aizdevumiem tiks kavēti vismaz 60 dienas, bet lielākā daļa Metrokredit aizdevumu tiks atmaksāta saskaņā ar grafiku.

Rapido 

2019. gada oktobrī visi darījumi ar Rapido Finance izsniegtajiem aizdevumiem Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū tika apturēti, jo aizdevējs nespēja savlaicīgi pārskaitīt aizņēmēju maksājumus Mintos investoriem. Rapido iesniedza maksātnespēju 2020. gada janvārī. Mintos iesniedza kreditoru prasības, un tās ir iekļautas maksātnespējas procesā.

Aforti 

2019. gada augustā Mintos apturēja darījumus Aforti Finance izsniegtajiem aizdevumiem pirmreizējā un otrreizējā tirgū sakarā ar uzņēmuma kavētajiem aizņēmēju maksājumu pārskaitījumiem Mintos investoriem un vienojās par maksājumu grafiku ar Aforti. Mintos nesaņēma maksājumus, kā norunāts. Pēc ilgstošām sarunām Mintos un Aforti Finance 2020. gada februārī vienojās par pārstrukturētu maksājumu grafiku un papildu drošības pasākumiem investoriem. Aforti Finance ir pārskaitījis aizņēmēju atmaksas 235 255 euro apmērā Mintos investoriem. Šobrīd Aforti Finance nav pārskaitījis visu atlikušo atmaksājamo summu un nesadarbojas, lai apzinātu cēloņus vai iespējamos risinājumus. Mēs turpinām strādāt, lai atrisinātu situāciju.

Eurocent 

2017. gada jūnijā Mintos komanda pamanīja, ka Eurocent ir nokavējis korporatīvo obligāciju atmaksu, un pieņēma lēmumu apturēt uzņēmumu no tirgus. Sakarā ar Eurocent sarežģīto īpašumu un juridisko situāciju un tā nespēju iegūt sev investoru, uzņēmums drīz pēc tam pārtrauca savu darbību. Investoru vārdā esam iesnieguši prasību Mintos piešķirt kreditora statusu, lai atgūtu atlikušos maksājumus, no kuriem 183 179 eiro jau ir samaksāti. Pašlaik mēs gaidām kreditoru saraksta apstiprināšanu no Krakovas apgabaltiesas.

Seko līdzi tālākajiem atjauninājumiem

Runājot par šiem gadījumiem, mūsu galvenā prioritāte ir pēc iespējas ātrāk atgūt investoru līdzekļus. Pašlaik mēs varam redzēt, ka ieguldītā pamatsummas un nopelnīto procentu summa, ko investori ir atguvuši gandrīz visos gadījumos, ir tuvu riska darījumam, kuram piemērojama saistību neizpildes definīcija.

Lūdzu, ņemiet vērā nesen apturētie aizdevēji Varks un AlexCredit tiks pievienoti nākamajā atjauninājumā, kamēr mēs  izpētām pašreizējo situāciju. Tikmēr mēs patiesi novērtējam jūsu pacietību un sapratni.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner