Sun Finance 2019. gadā sasniedz rekordieņēmumus un 5,9 milj. neto peļņu

Sun Finance grupa – viens no straujāk augošajiem patērētāju tiešsaistes kreditēšanas uzņēmumiem un viena no lielākajām un rentablākajām aizdevumu izsniedzēju grupām Mintos platformā, pirmo reizi ir pārsniegusi 100 miljonu eiro ieņēmumu atzīmi, 2019. gadā sasniedzot 100,6 miljonus eiro, kas ir par 175% vairāk nekā 2018. gadā. Turklāt grupas neto peļņa1 pērn bija 5,9 miljoni eiro.

Grupas peļņa pirms procentu maksājumiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) 2019. gadā palielinājās par 472%, sasniedzot 25,9 miljonus eiro, pretstatā 4,5 miljoniem eiro gadu iepriekš. Tātad grupas EBITDA marža ir 25,8%.

2019. gadā grupa klientiem izsniedza kredītus 302 miljonu eiro apmērā, kas ir ievērojams pieaugums, salīdzinot ar 138 miljoniem eiro 2018. gadā (+118%). Tādējādi grupa kopumā kredītos ir izsniegusi nedaudz mazāk par 500 miljoniem eiro. Šāda spēcīga izaugsme ir palīdzējusi izveidot labi diversificētu neto portfeli 58 miljonu eiro apmērā, kā rezultātā grupas kapitalizācijas koeficients ir 32,8%2.

Sun Finance grupa darbību uzsāka 2017. gada pavasarī, līdz ar to 2019. gads tai bija tikai otrais pilnais finanšu gads, kas vēl vairāk iezīmē iespaidīgo biznesa izaugsmi un paplašināšanos. Šobrīd grupas galvenie tirgi atrodas Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, bet tā liek stratēģisku uzsvaru uz turpmāku paplašināšanos Dienvidaustrumāzijā.

Sun Finance grupas portfeli veido Latvijā, Polijā, Dānijā, Kazahstānā un Meksikā izvietoti uzņēmumi. 2019. gadā tika izveidoti uzņēmumi arī Zviedrijā un Vjetnamā, un tie Sun Finance grupai pievienosies 2020. gada 1. ceturksnī.

“2019. gads mūsu grupai bija pirmais pilnībā rentablais gads pēc tās dibināšanas, un tajā sasniegtā 26 miljonu eiro EBITDA (gandrīz pieckārtīgs pieaugums salīdzinājumā ar 2018. gadu) un spēcīgais kapitalizācijas rādītājs 32,8% apmērā skaidri pierāda, ka mūsu izvēlētā stratēģija darbības un ģeogrāfiskā izvietojuma ziņā ir pareiza. 2020. gadā mēs turpināsim koncentrēties uz biznesa paplašināšanu visā pasaulē, vienlaikus neaizmirstot par efektivitāti un rentabilitāti,” uzsver Sun Finance grupas dibinātājs un vadītājs Toms Jurjevs.

Sun Finance galvenais birojs atrodas Latvijas galvaspilsētā Rīgā, un aizvadītā gada 4. ceturksnī uzņēmums pārcēlās uz jaunu biroju centru “Riga Skanstes City”. Šobrīd Sun Finance grupā strādā vairāk nekā 770 darbinieki. 2019. gada augustā uzņēmums veiksmīgi pabeidza savu pirmo obligāciju emisiju, tika iekļauts NASDAQ CSD, un piesaistīja papildu finansējumu 10 miljonu eiro apmērā, lai sekmētu tālāku izaugsmi. Tas viss norāda uz investoru pārliecību par biznesa stratēģiju un vadību. Daži no Sun Finance un Mintos kapitāla investoriem pārklājas.

  1. gadā Sun Finance grupa plāno turpināt īstenot savu paplašināšanās stratēģiju, ieejot jaunos tirgos un attīstot jaunus produktus.

1: Sun Finance grupas zīmoli tika apvienoti zem viena grupas zīmola 2019. gadā. Pro forma rezultāti ietver Latviju, Poliju, Kazahstānu, Dāniju un Meksiku. Paredzams, ka Zviedrija un Vjetnama tiks iekļautas grupas struktūrā 2020. gada 1. ceturksnī.

2: Kapitalizācijas koeficients ir aprēķināts kā koriģēts kapitāls (kapitāls plus subordinētais parāds) pret neto kredītportfeli.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner