Sun Finance expanduje a nabízí na Mintosu nové investiční příležitosti ve Vietnamu

Pro ty investory, již mají zájem o investiční příležitosti v Asijsko-pacifickém regionu (APAC), Mintos s radostí oznamuje, že Sun Finance nyní nabízí krátkodobé úvěry z Vietnamu s výnosem až 14 %. Vietnam je dalším asijským přírůstkem do skupiny Sun Finance v rámci její kličové strategie. S ohledem na tuto strategii, která se soustředí na růst v Asii, je expanze do Vietnamu po Kazachstánu dalším logickým krokem vedoucím k upevnění pozice skupiny v regionu.

Od svého založení v roce 2017 skupina Sun Finance rozšířila svůj vliv nejen v Evropě, ale i v Asii a klientům s historicky omezeným přístupem k bankovním službám nabídla finanční řešení a přístup ke kapitálu.

Region jihovýchodní Asie má velký potenciál, neboť ho obývá přibližně 400 milionů zákazníků bez přístupu k bankovním službám. Cílem Sun Finance je s pomocí investorů na Mintosu odkrýt nesmírný potenciál finančního světa mnoha potenciálním zákazníkům a nabídnout jim tak možnost seznámit se s nezajištěnými úvěry, budovat si svou úvěrovou historii a časem i přejít do bankovní sféry.

Skupina Sun Finance zahájila obchodní činnost ve Vietnamu koncem jara 2019 a do ledna 2020 téhož roku již poskytla okolo 120 000 úvěrů v hodnotě 6,5 milionu € celkovému počtu 74 000 klientů. K 31. prosinci 2019 její čisté portfolio činí 1,7 milionu €. Na Mintosu má Sun Finance Mintos Rating „B“.

Využívání algoritmů k posouzení bonity

Za účelem zajištění zodpovědného a udržitelného půjčování Sun Finance posuzuje bonitu zákazníků na základě široké škály kritérií, jako jsou informace o negativní úvěrové historii zákazníka, údaje uvedené zákazníkem v žádosti, zákazníkova aktivita na sociálních sítích a doklad totožnosti poskytnutý zákazníkem během žádosti. V současné době je uplatňován široký výběr algoritmů schopných analyzovat co nejvíce vhodných datových bodů a následně každému zákazníkovi přiřadit odpovídající skóre a nabídnout mu vhodné finanční řešení.

Sun Finance Vietnam na Mintosu

Sun Finance uvádí své krátkodobé úvěry z Vietnamu vedené v eurové (€) měně. Klienti ve Vietnamu mají přístup k úvěrům v rozmezí od 250 tisíc VND (přibližně 10 €)  do 15 milionů VND (přibližně 580 €). Průměr velikosti krátkodobého úvěru činí 50 € a nadále roste a průměrná doba splatnosti je 22 dní.

Všechny úvěry od Sun Finance jsou na Mintosu zajištěny garancí zpětného odkupu. Pokud tedy budou v prodlení po dobu delší než 60 dní, budou poskytovatelem úvěru odkoupeny zpět. Sun Finance si navíc ve svém zůstatku udržuje 10 % z každého úvěru uvedeného na tržiště.

Holdingová společnost skupiny, AS Sun Finance Group (Lotyšsko), navíc poskytne skupinovou garanci, čímž nabídne ještě další úroveň ochrany investorů.

Pro přístup k úvěrům Sun Finance mají investoři možnost investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance společnosti Sun Finance, kde jsou splátky závislé na platbách dlužníka. Každý jednotlivý úvěr poskytnutý společností Mintos Finance společnosti Sun Finance je vázaný na konkrétní úvěr poskytnutý společností Sun Finance koncovému dlužníkovi. Mintos Finance je společnost skupiny Mintos. Podrobný popis nové struktury je dostupný ve smlouvě o úvěru a v dohodě o postoupení Mintos Finance.

Užijte si tuto skvělou příležitost investovat do úvěrů poskytnutých společností Sun Finance ve Vietnamu. Používáte-li Auto Invest, nezapomeňte si přenastavit své portfolio, abyste o nic nepřišli!

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner