Sun Finance Group dalās ar 2. ceturkšņa rezultātiem

Izmaksu disciplīna un spēja mainīties sniedz labus rezultātus

2020. gada otrais ceturksnis ir izrādījies sarežģīts periods lielākajai daļai ekonomiku un uzņēmumu visā pasaulē, un Sun Finance nav izņēmums. Tomēr, lai gan šis periods bija sarežģīts, tas deva grupai iespēju sīkāk pārskatīt savas darbības un racionalizēt procesus, kā arī uzlabot rentabilitāti, liekot tai izmantot nākotnes izaugsmes iespējas.

2o2o gada 2. ceturksnī, reaģējot uz globālo situāciju, grupa saglabāja stingrāku emisijas politiku lielākajā daļā tirgu, kā rezultātā ceturkšņa laikā tika emitēts 51 miljons eiro, samazinājums no 74 miljoniem eiro 2019. gada 2. ceturksnī (-30%). Tā rezultātā grupas neto portfelis perioda beigās bija 54 miljoni eiro, kas samazinājās par 5,7 miljoniem eiro (-9%) salīdzinājumā ar 2019. gada 1. ceturksni. No otras puses, tas nozīmē, ka grupai ir rekordliels skaidras naudas atlikums, kā arī ievērojami palielināts kapitalizācijas koeficients, kas ir 48.0%1.

Ieņēmumi pirms procentiem, nodokļiem, amortizācijas un amortizācijas (EBITDA) pieauga par 33%, sasniedzot 8,0 miljonus eiro 2020. gada 2. ceturksnī pret 6,0 miljoniem eiro 2019. gada 2. ceturksnī. Tas nozīmē ļoti veselīgu EBITDA rezervi 33,9% apmērā, kas norāda uz grupas izmaksu disciplīnu un tās uzņēmējdarbības modeļa stiprumu.

Koncerns reģistrēja izmaksu un ienākumu attiecību 27,4% apmērā, uzlabojums pret 2019. gada 2. ceturksni (28,2%). Grupa uzskata, ka tas ir pozitīvs rezultāts, ņemot vērā ienākumu līmeņa samazināšanos nenoteiktības periodā, un skaidru zīmi, ka izmaksu bāzes pārskatīšana šajos mēnešos ir bijusi efektīva un saistīta ar tiešiem ietaupījumiem grupai.

Sun Finance Group dibinātājs un izpilddirektors Toms Jurjevs komentē:

“Lai gan dažu mūsu tirgu stāvoklis bija smagāks COVID-19 dēļ, salīdzinot ar citiem, mēs saglabājām stingru iekasēšanas un emisijas disciplīnu, tā rezultātā ienesīgums bija viens no spēcīgākajiem.

Kopš augusta jūlija un augusta mēs redzam, ka mūsu emisijas ir atgriezušās ierastajā līmenī, un ir ļoti tuvu pirms-COVID līmenī, kā tika gaidīts, tajā pašā laikā, neapdraudot mūsu stingro parakstīšanas politiku.

Runājot par 2020. gada 2. kvartāla finanšu rezultātiem, mēs varam redzēt, ka mūsu iniciatīvas, kas paredz izmaksu ekonomiju, ir īstenojušās, nodrošinot spēcīgu rentabilitāti periodos, kas ir saistīti ar tirgus nenoteiktību. Lai gan mēs sagaidām, ka daļa izmaksu atgriezīsies līdz līmenim, kāds bija pirms COVID (piemēram, īstermiņa samaksas samazinājums, kā arī tiešās darbības izmaksas), mēs izkļūstam no šī sarežģītā perioda kā līdzsvarotāka un rentablāka organizācija, kas ir pārliecināta par mūsu spēju atsākt ceļu, kuru sākām 2020. gada sākumā.

Lai gan mēs uzskatām, ka šis periods ir bijis problemātisks, mēs redzam, cik spēcīgs ir mūsu uzņēmējdarbības modelis un spēja veikt ļoti retus nepārvaramas varas laika apstākļus gandrīz visos tirgos, sniedzot mums turpmāku pārliecību, ka mēs esam uz pareizā ceļa.

Mēs esam ļoti gandarīti par mūsu rezultātiem ieinteresētajām personām un investoriem šajā nenoteiktības periodā un ceram, ka turpmākajos periodos tas turpināsies.

Kā jau teicu, iepazīstinot ar mūsu 2020. gada 1. kvartāla rezultātiem – šaušalīgā lieta par krīzēm ir tā, ka tās vienmēr notiek. Brīnišķīgais ir tas, ka tās vienmēr beidzas.”

 

  Skatīt pilnu Sun Finance Q2 2020 pārskatu  

1: Kapitalizācijas koeficients ir aprēķināts kā koriģēts kapitāls (kapitāls plus subordinētais parāds) pret neto kredītportfeli.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner