Sun Finance Group publicē ceturkšņa rezultātus un auditētos grupas finanšu pārskatus

Sun Finance Group ieņēmumi 3. ceturksnī sasniedza 35,6 miljonus eiro (92,5 miljoni eiro year to date), kas ir rekordliels līmenis uzņēmumam. Ceturkšņa peļņa sasniedza 4,4 miljonus eiro (12,1 miljoni eiro YTD). 

Lai gan 2020. gada 2. ceturksnis bija diezgan sarežģīts daudziem uzņēmumiem, Sun Finance ziņo, ka Q3 finanšu rādītāji ir virs līmeņa, kāds bija pirms Covid-19 sākuma. Grupa ceturksnī isniedza 88 miljonus eiro, 13% pieaugums no 78 miljoniem eiro 2019. gada 3. ceturksnī un līdz ar to neto portfelis sasniedza 70,1 miljonu eiro, 10,4 miljonu eiro (+17%) pieaugums pret Q3′ 19.

Spēcīgais ieņēmumu pieaugums apvienojumā ar ieturēto izmaksu disciplīnu deva rekordlielu EBITDA normu – 37,0% par attiecīgo periodu, kā arī rekordlielu EBITDA 13,2 miljonu eiro apmērā. Līdzīgā veidā izmaksu/ienākumu attiecība sasniedza rekordlielās svārstības 22,1% apmērā pēc padziļinātas izmaksu analīzes visā uzņēmumā.

“Kā jau bija gaidāms, dažas izmaksas atgriezās līdz pirms Covid-19 līmenim, tomēr ir skaidrs, ka mēs esam izgājuši no šī perioda daudz vieglāki un rentablāki, ļaujot mums nodrošināt nepārtraukti rekordlabus rezultātus ceturksnī. Mēs uzskatām, ka visgrūtākais periods ir aiz muguras, jo ir daudz lielāka uzņēmējdarbības un ekonomiskā skaidrība, tādējādi mēs ar nepacietību gaidām vēl vienu spēcīgu ceturksni investoriem Mintos un citām ieinteresētām personām līdz 2020. gada beigām”, norāda Sun Finance Group dibinātājs un vadītājs Toms Jurjevs.

Turklāt, saskaņā ar auditētajiem finanšu rezultātiem Sun Finance 2019. gadā sasniedza 101,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir gandrīz trīskārtīgs pieaugums salīdzinājumā ar 2018. gada rezultātiem, kad grupas apgrozījums bija 36,5 miljoni eiro. Grupas tīrā peļņa bija 7,1 miljons eiro.

“Aizvadītajā gadā mēs strādājām pie tā, lai nostiprinātu savas pozīcijas esošajos tirgos, kā arī vēl vairāk dažādotu grupas ģeogrāfisko profilu. Šīs stratēģijas rezultātā mēs palielinājām izsniegto aizdevumu apjomu nobriedušākos uzņēmumos: Polijā, Latvijā, Dānijā, Kazahstānā un Meksikā. Tajā pašā laikā mūsu biznesa attīstības komanda koncentrējās uz darbības uzsākšanu jaunās valstīs, un pagājušā gada vidū mēs veiksmīgi uzsākām darbu Zviedrijā un Vjetnamā,” komentē Toms Jurjevs.

Grupa šobrīd strādā pie jauniem kreditēšanas produktiem, kas būs pieejami šī gada nogalē. Novērtējot līdzšinējo sniegumu 2020. gadā, Toms uzsver: “Neskatoties uz COVID-19 izplatību visā pasaulē, mēs esam turpinājuši darbu pie grupas attīstības gan produktu, gan turpmākas ģeogrāfiskās paplašināšanās ziņā. Mēs sagaidām, ka arī šogad Sun Finance grupa uzrādīs spēcīgus finanšu rezultātus, kas jau ir redzams 3. kvartāla rezultātos.”

Lai finansētu straujo attīstību, Sun Finance grupa pagājušajā gadā veiksmīgi pabeidza savu pirmo obligāciju emisiju, piesaistot papildu investīcijas 10 miljonu eiro apmērā, savukārt šī gada oktobrī grupa NASDAQ CSD reģistrēja otro obligāciju emisiju līdz 15 miljoniem eiro, lai vēl vairāk diversificētu finansēšanas profilu.

Sun Finance Mintos platformā

Sun Finance pievienojās Mintos aizdevumu tirgum 2017. gadā. Šobrīd Sun Finance neatmaksāto investīciju summa Mintos aizdevumu tirgū sastāda 34 991 763 eiro. Aktīvas investīcijas Sun Finance izsniegtos kredītos ir 78 300 investoriem, un vidēji viens investors tajos ir investējis 446,89 eiro.

Par Sun Finance grupu

Sun Finance grupa ir 2017. gadā dibināts finanšu tehnoloģiju uzņēmums. Grupa darbojas septiņās valstīs, trijos kontinentos, un tās galvenais birojs atrodas Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Sun Finance grupai ir vairāk nekā 4,1 miljons reģistrētu klientu, un tā aizdevumos ir izsniegusi vairāk nekā 750 miljonus eiro, tādējādi kļūstot par vienu no visātrāk augošajām patērētāju kreditēšanas platformām Eiropā. Sun Finance komandu veido vairāk nekā 730 darbinieki, no kuriem 148 strādā galvenajā birojā Rīgā.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner