Sun Finance jednoczy swoje firmy pożyczkowe w ramach jednej grupy

Sun Finance, jedna z najszybciej rozwijających się firm udzielających pożyczek konsumenckich online z siedzibą w Europie, podjęła decyzję o zjednoczeniu swoich wszystkich firm pożyczkowych, obecnie działających osobno na Mintos, pod jedną marką grupy.

 

W bieżącym roku, firma Sun Finance przeszła zmiany strukturalne, które sprawią, że wszystkie jej produkty, dostępne na różnych rynkach, będą oferowane w ramach jednej grupy, co przyczyni się do poprawy efektywności jej funkcjonowania, a także do dalszego umacniania pozycji firmy Sun Finance, jako kluczowego gracza w branży pożyczek konsumenckich.

Po zakończeniu tego procesu, wszystkie marki grupy zostały włączone do marki parasolowej Sun Finance, zarówno w aspekcie wewnętrznym, jak i zewnętrznym, również te, które funkcjonują na platformie Mintos.

Od listopada marki firm pożyczkowych Bino, Kuki.pl, Simbo, Tengo oraz Dineria zostaną połączone pod marką Sun Finance, a łączna wartość ich pożyczek udostępnionych obecnie na rynku Mintos wyniesie około 48 mln EUR.

Co to oznacza dla inwestorów na Mintos?

Zmiana nazwy marek firm pożyczkowych ma wpływ na wskazane powyżej nazwy firm pożyczkowych, które oferują swoje pożyczki na rynku Mintos oraz na dostępność filtrów dla opcji inwestycyjnych. Pięć firm pożyczkowych nie będzie już osobno funkcjonować na Mintos pod znanymi ich wcześniej markami. Zamiast tego, inwestorzy zobaczą firmę Sun Finance we wszystkich filtrach (Auto Invest, rynek pierwotny, rynek wtórny) oraz na stronie firm pożyczkowych na Mintos. Należy pamiętać, że ustawienia narzędzia Auto Invest zostaną zaktualizowane automatycznie – w przypadku, gdy inwestor ustalił strategię obejmującą na przykład pożyczki firmy Bino (Łotwa) i Simbo (Dania). Teraz strategia ta pokaże firmę Sun Finance i odnośne kraje, w których zostały udzielone pożyczki (Łotwa i Dania).

Każda z marek zachowa swoją tożsamość na poszczególnych rynkach i nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w ich codziennej działalności.

O firmie Sun Finance

Według stanu na 30 września 2019 roku, grupa Sun Finance miała portfel netto w wysokości około 62 mln EUR obejmujący wszystkie rodzaje prowadzonej działalności, co oznacza wzrost o ponad 150% w skali roku. Oczekuje się, że w roku 2019 firma osiągnie przychody na poziomie 100 mln EUR. Obecnie, grupa ma ponad 2,5 mln zarejestrowanych klientów, a od rozpoczęcia swojej działalności otrzymała ponad 5,4 mln wniosków pożyczkowych.

Firma Sun Finance ma marki dostępne na platformie Mintos, które funkcjonują na Łotwie, w Polsce, Danii, Kazachstanie i Meksyku. Dotychczas, w ramach wszystkich swoich marek, firma udzieliła pożyczek o wartości ponad 425 mln EUR, odnotowując stały wzrost na swoich głównych rynkach. Firma rozważa także strategiczne możliwości związane z wejściem na nowe rynki. Niektórzy inwestorzy kapitałowi Sun Finance i Mintos to ci sami inwestorzy.
Zobacz pożyczki firmy Sun Finance

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner