Sun Finance sjednocuje své poskytovatele úvěrů do jedné skupiny

Sun Finance, jedna z nejrychleji rostoucích společností poskytujících online spotřebitelské úvěry se sídlem v Evropě, došla k rozhodnutí sjednotit všechny své poskytovatele úvěrů, kteří byli dosud vedeni na Mintosu odděleně, pod jednu skupinovou značku.

Během letošního roku podstoupila společnost Sun Finance strukturální změny vedoucí ke spojení všech svých produktů na různých trzích do jediné Skupiny, tak aby zvýšila efektivitu své obchodní činnosti a zároveň pokračovala v utvrzování pozice Sun Finance jako klíčového hráče v oboru poskytování spotřebitelských úvěrů.

S dokončením tohoto procesu byly všechny značky Skupiny svázány pod společnou zastřešující značku Sun Finance interně i externě, a to včetně platformy Mintos.

Od listopadu budou značky poskytovatelů úvěrů Bino, Kuki.pl, Simbo, Tengo a Dineria sjednoceny pod značku skupiny Sun Finance, jejíž celkový objem úvěrů aktuálně vedených na tržišti Mintos činí 48 milionů EUR.

Co to znamená pro investory na Mintosu?

Změna názvu značky úvěrových společností se dotýká obchodních názvů jednotlivých poskytovatelů úvěrů v nabídce úvěrů a v možnostech filtrů pro investování na tržišti Mintos. Pět zmíněných poskytovatelů úvěrů nebude dále vedeno odděleně pod dosud užívanými obchodními názvy, místo toho se investorům ve všech filtrech (Auto Invest, Primární trh, Sekundární trh) a na stránce Poskytovatelé úvěrů bude na Mintosu zobrazovat Sun Finance. Upozorňujeme, že nastavení Auto Invest bude aktualizováno automaticky – pokud si tedy investor dříve nastavil strategii, která obsahovala například úvěry od společností Bino (Lotyšsko) a Simbo (Dánsko), nyní se v této strategii objeví Sun Finance a dané země, kde byly úvěry poskytnuty (Lotyšsko a Dánsko).

Každá z obchodních značek si zachová svoji identitu na jednotlivých trzích a nedojde ani ke změnám v jejich běžném provozu,

O Sun Finance

K 30. září 2019 činilo čisté portfolio skupiny Sun Finance napříč všemi provozy asi 62 milionů €, což představuje 150% meziroční nárůst. Očekává se, že výnos společnosti překročí hranici 100 milionů € v roce 2019. Skupina má v současnosti více než 2,5 milionu registrovaných zákazníků a od svého počátku obdržela více než 5,4 milionu žádostí o úvěr.

Značky Sun Finance vedené na platformě Mintos působí v Lotyšsku, Polsku, Dánsku, Kazachstánu a Mexiku. V rámci všech svých značek společnost dosud poskytla úvěry v hodnotě vyšší než 425 milionů €. Sun Finance neustále pokračuje v růstu na svých domácích trzích a zároveň zvažuje strategické příležitosti vstoupit na trhy nové. Někteří investoři investující vlastní kapitál do Sun Finance jsou také investoři společnosti Mintos.
Zobrazit úvěry Sun Finance

Nejnovější zprávy

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner