Swiss Capital, poskytovatel autopůjček z Kazachstánu, startuje na Mintosu

02.03.2020

mintosblog

Swiss Capital KZ startuje na Mintosu a nově nabízí možnost investovat do úvěrů poskytnutých v Kazachstánu. Investoři mohou u úvěrů v EUR očekávat až 11,5% roční návratnost. 

Společnost Swiss Capital KZ, založená v roce 2017, rozrostla své finanční aktivity a dosáhla čistého úvěrového portfolia ve výši 7,7 milionu €. Dle zpráv společnosti z ledna 2019 je asi 8 % úvěrů z jejího portfolia v prodlení déle než 60 dní. Příjmy Swiss Capital KZ za minulý rok dosáhly hodnoty 3 milionů €. Tato úvěrová společnost má více než 100 zaměstnanců a dosud poskytla více než 7500 úvěrů celkovému počtu více než 2000 zákazníků. Průměrná výše poskytovaného úvěru je 5000 €. Úvěry jsou poskytovány na dobu 12 měsíců.

Motivace společnosti Swiss Capital KZ připojit se k Mintosu pramení z potřeby získat finanční prostředky, jež mají sloužit k podpoře jejích plánů na růst a využití tržního potenciálu.

Akcionáři Swiss Capital KZ mají bohaté zkušenosti v oboru mezinárodních financí a poskytování úvěrů zajištěných aktivy díky svým úvěrovým společnostem zaměřujícím se na úvěry nemovitostí a vozidel v Rumunsku, USA a Gruzii. Celkové čisté portfolio těchto společností činí 81 milionů €.

Společnost Swiss Capital Georgia MFO, sesterský podnik společnosti Swiss Capital KZ, získala v roce 2018 Fitch rating B- s hodnocením „výhled stabilní“.

Swiss Capital na Mintosu

Na Mintosu získává společnost Swiss Capital Mintos rating B. Investoři mohou očekávat výdělky v podobě čisté roční návratnosti až 11,5 % pro úvěry v EUR. Průměrná výše úvěru je 5000 € a průměrná doba splácení je 12 měsíců.

V rámci posuzování bonity klientů společnost provádí hloubkovou analýzu kreditního skóre na základě informací z místního úvěrového registru, výše klientovy mzdy, historie splácení úvěrů a právního postavení.

Skin in the game společnosti je 10 % a všechny úvěry jsou nabízeny s garancí zpětného odkupu.

Pro přístup k úvěrům Swiss Capital KZ mají investoři možnost investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance společnosti Swiss Capital KZ, kde jsou splátky závislé na platbách dlužníka. Každý jednotlivý úvěr poskytnutý společností Mintos Finance společnosti Swiss Capital KZ je vázaný na konkrétní úvěr poskytnutý společností Swiss Capital KZ koncovému dlužníkovi. Mintos Finance je společnost skupiny Mintos. Podrobný popis nové struktury je dostupný ve smlouvě o úvěru a v dohodě o postoupení Mintos Finance.

Pro zobrazení úvěrů Swiss Capital KZ na Primárním trhu klikněte zde. Používáte-li Auto Invest, nezapomeňte si přenastavit své portfolio.

Komentáře

Hledat

Important

Následuj nás