Tagad diversifikācija Mintos aizdevumu tirgū ir vēl vienkāršāka

Nepārspējami plašais aizdevumu izsniedzēju un aizdevumu veidu piedāvājums, kā arī ģeogrāfiskais pārklājums padara Mintos par labāko izvēli labi diversificēta investīciju portfeļa izveidei. Un tagad šī iespēja ir vēl pievilcīgāka, jo mēs esam ieviesuši jaunu Auto Invest diversifikācijas funkciju, kas Tev ļaus diversificēt savu portfeli aizdevumu izsniedzēju līmenī tikai ar vienu peles klikšķi.

Kā tas darbojas?

Tu vari iespējot diversifikācijas funkciju katram savam Auto Invest portfelim. Visiem jaunajiem Auto Invest portfeļiem, kas tiks izveidoti sākot ar šodienu, diversifikācijas funkcija tiks iestatīta pēc noklusējuma.

Iespējojot diversifikācijas funkciju, tā automātiski noteikts vienādu investīciju limitu katram portfelī iekļautajam aizdevumu izsniedzējam. Piemēram, ja Tu Auto Invest portfelī esi izvēlējies desmit aizdevumu izsniedzējus, diversifikācijas funkcija noteiks 10% limitu no kopējā portfeļa, ko investēt katra aizdevumu izsniedzēja aizdevumos.

Ja vēlies iestatīt citus limitus, ej uz “Diversifikācijas iestatījumi” saiti un veic savām vēlmēm atbilstošas izmaiņas.

Jauno funkciju var aktivizēt arī esošajos Auto Invest portfeļos. Laiks, kas nepieciešams, lai sasniegtu Tavus noteiktos diversifikācijas uzstādījumus, būs atkarīgs no izvēlētā portfeļa pašreizējās investīciju struktūras – neatmaksāto investīciju sadalījuma starp aizdevumu izsniedzējiem un šo aizdevumu atmaksas termiņa.

Kādas ir diversifikācijas priekšrocības?

Mēs esam stingri pārliecināti, ka diversifikācija ir svarīgākais priekšnosacījums, lai sasniegtu ilgtermiņa finansiālos mērķus, vienlaikus samazinot risku. Investoriem, kas labi diversificē savus portfeļus, ir lielāka iespēja gūt stabilu peļņu un piedzīvot mazākas izmaksu svārstības nekā tiem investoriem, kuri savas investīcijas koncentrē vienuviet. To apstiprina ātra vēsturisko datu par investīciju portfeļu darbību Mintos aizdevumu tirgū analīze: investoriem, kuri savus līdzekļus ir sadalījuši starp vairākiem aizdevumu izsniedzējiem un aizdevumu veidiem, piedzīvo mazākus zaudējumus un no saviem investīciju portfeļiem saņem lielāku vidējo peļņu.

Izmanto šo jauno funkciju un izveido jaunus Auto Invest portfeļus vai arī aktivizē to jau esošajiem portfeļiem!


Jautājumi un atbildes

Vai es varu atspējot Auto Invest diversifikācijas funkciju pēc tam, kad esmu to aktivizējis?

Jā, Tu to vari ieslēgt un izslēgt jebkurā brīdī.

Kas notiks, ja pievienošu vai izņemšu aizdevumu izsniedzēju no Auto Invest portfeļa, kam ir iespējota diversifikācijas funkcija?

Katru reizi, kad pievienosi vai izņemsi aizdevumu izsniedzēju no sava Auto Invest portfeļa, diversifikācijas funkcija pārrēķinās investīciju limitus, lai Tava investīcija būtu vienmērīgi sadalīta starp izvēlētajiem aizdevumu izsniedzējiem.

Piemēram, ja Tu pievienosi vēl vienu aizdevumu izsniedzēju portfelim, kurā bija četri aizdevumu izsniedzēji, investīciju limits katram no tiem tiks samazināts no 25% uz 20% no kopējā portfeļa apjoma. Ja kādam no aizdevumu izsniedzējiem būsi uzstādījis konkrētu investīciju limitu, tas tiks atiestatīts. Ja izmaiņu veikšanas brīdī viss Tavs portfelis būs investēts, Tev būs jāgaida, līdz vismaz daļa no Tavām investīcijām būs atmaksātas un varētu tikt sasniegti jaunie diversifikācijas limiti.

Var ir iespējams apskatīt manu pašreizējo investīciju sadalījumu starp aizdevumu izsniedzējiem?

Šobrīd šādas iespējas nav, bet mēs to plānojam ieviest.

Vai aktivizējot diversifikācijas funkciju esošam Auto Invest portfelim, es konkrētam aizdevumu izsniedzējam varu noteikt investīciju limitu, kas ir zemāks nekā faktiskā neatmaksātā investīcijas daļa šim izsniedzējam šajā investīciju portfelī?

Jā, tas ir iespējams. Taču, lai sasniegtu šo investīciju limitu, var paiet zināms laiks – Tev būs jāgaida līdz brīdim, kad samazināsies neatmaksātā investīcijas daļa konkrētajam aizdevumu izsniedzējam.

Kā maksimālais Auto Invest portfeļa lielums ietekmē diversifikāciju?

Lai pilnībā izmantotu Auto Invest diversifikācijas funkciju, iesakām iestatīt tādu maksimālo portfeļa lielumu, kas ir tuvs summai, kuru plāno investēt. Ja norādītais maksimālais portfeļa apjoms būs daudz lielāks, Auto Invest diversifikācija var nedarboties, kā paredzēts. Piemēram, ja Tu maksimālo portfeļa lielumu esi noteicis EUR 100 000 un esi izvēlējies desmit aizdevumu izsniedzējus, tad investīciju limits katram aizdevumu izsniedzējam tiks noteikts 10% jeb EUR 10 000 apmērā. Ja Tu investēsi tikai EUR 1000, tad atkarībā no aizdevumu pieejamības Mintos aizdevumu tirgū, visa šī summa var tikt investēta tikai viena aizdevumu izsniedzēja piedāvātos aizdevumos.

Kas notiks ar maniem Auto Invest diversifikācijas uzstādījumiem, ja es samazināšu maksimālo portfeļa lielumu?

Tā kā investīciju limiti ir izteikti procentos, tad diversifikācijas uzstādījumi nemainīsies. Taču, ņemot vērā, ka portfeļa lielums samazināsies, arī faktiskais līdzekļu daudzums, kas var tikt investēts katrā no aizdevumu izsniedzējiem, samazināsies. Līdz ar to uzstādītās diversifikācijas sasniegšanai Tavā portfelī var būt nepieciešams vairāk laika.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner