Tagad Tev ir iespēja investēt IDF Eurasia izsniegtos īstermiņa nenodrošinātos kredītos

Ar prieku informējam, ka IDF Eurasia paplašina savu aizdevumu piedāvājumu Mintos platformā ar īstermiņa nenodrošinātiem kredītiem.

Svarīgākie punkti

• Īstermiņa nenodrošinātie kredīti būs pieejami ar procentu likmēm līdz 12,5% aizdevumiem, kas izvietoti EUR, un līdz 18% aizdevumiem, kas izvietoti KZT
• Papildus atpirkšanas pienākumam kredīti tiks nodrošināti ar ķīlu uz visu īstermiņa kredītu portfeli
• Kazahstānas tirgus 2020. gadā pieauga par 30%, neskatoties uz īslaicīgu kritumu Covid-19 pandēmijas dēļ

IDF Eurasia piedāvā īstermiņa nenodrošinātos kredītus kopš 2014. gada, un tie sastāda aptuveni 70% no grupas un 28% no uzņēmuma ieņēmumiem. IDF Eurasia ir viens no vadošajiem aizdevējiem Kazahstānā ar vairāk nekā 1,8 miljoniem reģistrētu klientu. Kazahstānā izsniegtie īstermiņa kredīti ir diapazonā no 30-280 eiro (vid. 120 eiro), un to atmaksas termiņš ir 7–45 dienas (vid. 25 dienas). Aizņēmēji parasti ir 28-38 gadus veci.

IDF Eurasia nenodrošinātie kredīti Mintos platformā tiks izvietoti kā īstermiņa kredīti, un sākotnēji to procentu likme būs līdz 12,5% kredītiem, kas izvietoti EUR, un līdz 18% kredītiem, kas izvietoti KZT. Kredītiem ir piešķirts Mintos Risk Score 7. Tiem ir arī atpirkšanas pienākums, un kreditēšanas uzņēmuma līdzdalība aizdevumā būs 10%.

Lai nodrošinātu pārredzamību investoriem, kredīti tiks izsniegti ar atsevišķa uzņēmuma FintechFinance starpniecību. Uzņēmums tika nodibināts Kazahstānā kā mikrofinansēšanas organizācija, un tā darbību regulē Kazahstānas Nacionālā banka, kura tostarp katru mēnesi veic finanšu un darbības vienošanos uzraudzību. FintechFinance savus finanšu rezultātus publicēs reizi ceturksnī, un tas tiks auditēts katru gadu.

Lai Mintos investoriem nodrošinātu papildu drošību, īstermiņa nenodrošinātiem kredītiem ir divi īpaši kredītu uzlabojumi: FintechFinance noslēdz ekskluzīvu ķīlas līgumu ar Mintos, saskaņā ar kuru viss īstermiņa kredītu portfelis ir ieķīlāts kā nodrošinājums, un visas īstermiņu kredītu saistības Mintos platformā pilnībā garantē OnlineKazFinance – cits IDF Eurasia Kazahstānas uzņēmums.

Pēc 2020. gada 1. decembra datiem IDF Eurasia nenomaksātais neto portfelis Kazahstānā ir 80 miljoni eiro, savukārt īstermiņu kredītiem tas ir 6 miljoni eiro.

IDF Eurasia vadītāja Boris Batine komentārs:

“Kopš uzņēmuma darbības uzsākšanas Kazahstānā tas cenšas veicināt sociālo iekļaušanu, pārredzamību, izveidot saikni ar sabiedrību un uzlabot izpratni un finanšu pratību, lai izveidotu drošu nākotni un labāku dzīves līmeni. Šī stratēģija laika gaitā patiešām ir atmaksājusies, jo mēs esam kļuvuši par tirgus līderi Kazahstānā. Pēc straujas tirgus atlabšanas un bezprecedenta pieprasījuma pēc tiešsaistes produktiem 2020. gada beigās mēs sagaidām, ka 2021. gads digitālās kreditēšanas jomā Kazahstānā būs izcils. Mēs, IDF Eurasia, esam priecīgi piedāvāt jaunu investīciju iespēju mūsu spēcīgajai Mintos investoru bāzei.”

Par Kazahstānas tirgu

Pieprasījums pēc aizdevumiem 2020. gada aprīlī un maijā samazinājās, bet 3. un 4. ceturksnī tas pakāpeniski pieauga. Kopējais tirgus pieaugums 2020. gadā bija 30%, savukārt IDF Eurasia portfelis Kazahstānā tajā pašā periodā dubultojās. Nenodrošināto aizdevumu īpatsvars Kazahstānas tirgū 2020. gadā pieauga no 79% līdz 95%.

Mikrofinansēšanas nozare Kazahstānā ir pilnībā regulēta. Procentu un soda nauda tika ierobežota 2019. gadā. 2020. gadā Kazahstānas Nacionālā banka uzsāka visu mikrofinansēšanas organizāciju regulēšanu, katru mēnesi pieprasot iesniegt obligātu ziņojumu par finanšu vienošanos, portfeļa sniegumu un finanšu pārskatiem. Sākot ar 2021. gadu SFPS ziņošana būs obligāta. IDF Eurasia publicē ceturkšņa SFPS pārskatus, un uzņēmumam ik gadu tiek veikts ārējais audits.

Kā IDF Eurasia pārvalda risku

IDF Eurasia riska pārvaldības sistēmas mērķis ir maksimāli palielināt peļņu, stingri pārvaldot kredītrisku. Uzņēmumam ir vairāk nekā 5 gadu tirgus pieredze Kazahstānā, un tā vērtēšanas modeļos ir visa nepieciešamā statistika. Kredītriska komanda Kazahstānā pastāvīgi pielāgo vērtēšanas modeli, kura pamatā ir dziļa klientu bāzes grupēšana. Daudzslāņu integrētā riska pārvaldības sistēma ietver klienta identifikāciju, kredītvēstures pārbaudi, krāpšanas novēršanas pārbaudi, ierīču pārbaudi, pieteikuma un uzvedības vērtēšanu un finanšu datu pārbaudi.

Par IDF Eurasia

IDF Eurasia ir tirgus līderis tiešsaistes kreditēšanā Krievijā un Kazahstānā. Uzņēmums lēmumu pieņemšanas procesā izmanto vismodernākās tehnoloģijas, un tas ievēro atbildīgas aizdošanas principus, kā arī sniedz ieguldījumu sabiedrības ilgtspējīgā finanšu attīstībā. Innovation Time Award ir atzinusi IDF Eurasia par inovatīvāko finanšu uzņēmumu. Saskaņā ar Kazahstānas Nacionālās bankas datiem Solva ir viens no pieciem lielākajiem mikrofinansēšanas uzņēmumiem.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner