TASCREDIT, poskytovatel autopůjček z Kazachstánu, zahajuje činnost na Mintosu

Společnost TASCREDIT je poskytovatel zajištěných autopůjček z Kazachstánu. Nyní jsou na Mintosu k dispozici úvěry společnosti v eurech (EUR) a v kazachstánských tenge (KZT) s Mintos ratingem B- a s očekávanými ročními výnosy až 11 % (úvěry v EUR) a až 17 % (úvěry v KZT). 

Společnost disponuje celkem 30 pobočkami v Kazachstánu a 2 pobočkami v ruské Moskvě. Veškerá její činnost je řízena týmem čítajícím přes 250 profesionálů. Od roku 2010 získala společnost TASCREDIT, jejíž hlavní hodnotou je transparentnost, více než 85 000 zákazníků.

Společnost TASCREDIT, založená v roce 2010, během letošního roku oslaví své 10. výročí. Pod značkou TASCREDIT působí dva právnické subjekty – TAS Credit LLP a TAS Finance LLP. TAS Finance LLP je prvním subjektem, který se k Mintosu připojuje. V prvních 8 měsících roku 2019 dosáhlo čisté úvěrové portfolio TAS Finance hodnoty 6,1 milionu EUR, zatímco čistý zisk činil 1,5 milionu EUR.

Celkové čisté úvěrové portfolio obou subjektů činí 18 milionů EUR. Očekává se, že druhý právní subjekt, TAS Credit LLP, se k Mintosu připojí v blízké budoucnosti.

Dle statistik společnosti tvoří asi 50 % všech jejích zákazníků podnikatelé, kteří si půjčují peníze pro obchodní účely. Druhou polovinu pak představují spotřebitelé, kteří si půjčují pro osobní potřebu. Ze všech dosud poskytnutých úvěrů došlo dle zpráv společnosti k defaltu u méně než 3 %.

„Celkově usilujeme o to, abychom se stali high-tech inovativní finanční společností schopnou konkurovat na světových trzích mimo Kazachstán. Zároveň také plánujeme udělat krok vpřed a náš obchodní model převést do světa digitálního bankovnictví. Partnerství s Mintosem nám poskytuje příležitost realizovat tyto cíle, a to mnohem rychleji, než jsme očekávali,“ říká Dulat Tastekeyev, generální ředitel TASCREDIT.

TASCREDIT na Mintosu

TASCREDIT nyní na Mintosu nabízí své úvěry z Kazachstánu, které jsou vedeny v měnách EUR a KZT. Velikost úvěru se pohybuje v rozmezí od 150 EUR do 74 000 EUR a v průměru činí 1600 EUR. Všechny úvěry mají dvě možné doby splácení: Prvním typem jsou jednoměsíční úvěry s možností prodloužení až na 36 měsíců a druhý typ úvěru je 12–36měsíční úvěr. Všechny půjčky umístěné společností TASCREDIT na tržiště jsou zajištěny garancí zpětného odkupu a budou poskytovatelem půjček odkoupeny zpět, pokud budou v prodlení déle než 60 dní. Spoluúčast společnosti na riziku (skin in the game) činí 10 %. Na Mintosu získává společnost TASCREDIT Mintos Rating B- a investorům nabízí úvěry s očekávanými ročními výnosy až 11 % (úvěry v EUR) a až 17 % (úvěry v KZT).

Pro přístup k úvěrům TASCREDIT mají investoři možnost investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance společnosti TASCREDIT, kde jsou splátky závislé na platbách dlužníka. Každý jednotlivý úvěr poskytnutý společností Mintos Finance společnosti TASCREDIT je vázaný na konkrétní úvěr poskytnutý společností TASCREDIT koncovému dlužníkovi. Mintos Finance je společnost skupiny Mintos. Podrobný popis nové struktury je dostupný ve smlouvě o úvěru a v dohodě o postoupení Mintos Finance.

Nenechte si ujít tuto skvělou příležitost investovat do zajištěných autopůjček z Kazachstánu od společnosti TASCREDIT. Používáte-li Auto Invest, nezapomeňte si nástroj patřičně přenastavit.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner