Tech Stash by Mintos – výhody kolaborativního učení

18.02.2020

mintosblog

V Mintosu nám naše zaměření na růst slouží jako užitečný kontrolní bod pro řadu funkcí v celé společnosti. Řídíme se jím při nabírání nových zaměstnanců a učiňování rozhodnutí. Tato hodnota nás vede kupředu při vývoji našich produktů a služeb. 

Jak naši investoři vědí, mnoho rozhodnutí ohledně našich produktů a služeb je přijímano právě ve spolupráci s nimi, koncovými uživateli Mintosu. To je jedním z proudů, ze kterého získáváme zdroje pro naše budoucí kroky, to velmi důležité „co“ dělat. Druhý proud pak pochází ze znalostí a zkušeností členů našich týmů a partnerů v oboru, tedy to, „jak“ se postavit k vývoji řešení právě pro ta již zmíněná „co“. 

Marcis Gogis, produktový ředitel v Mintosu, se cítil inspirovaný kolaborativním učením v našich týmech a navrhl interní iniciativu: pojďme se učit společně s profesionály z našeho prostředí. 

Na začátku nového roku se proto zrodil Tech Stash by Mintos. 

Vyvíjíme interně, sdílíme externě

V moderních technologických společnostech se meetupy staly běžnou součástí firemní kultury. Takovéto akce zvyšují povědomí o značce a pro značku zaměstnavatele mohou udělat divy. Prostřednictvím otevřených interních meetupů může společnost pomoci svým talentovaným zaměstnancům vyrůst ve vlivné přednášející z oboru, podělit se o zprávy ohledně svých úspěchů a použitých technologií a využít talentového fondu místního trhu. V širším zájmu jde také o příležitost, kdy se odborníci mohou podělit o své znalosti, zkušenosti a pracovní postupy. Kolegové z technologických oborů (a nejen) se navzájem motivují k různým přístupům k práci, což je skvělý způsob, jak se mohou týmy zbavit rutinní „slepoty“, jež je nevyhnutelnou hrozbou nepřetržitého kritického myšlení. 

Zaměření na růst umožňuje růst trhu

Prostřednictvím komunitních sítí dodávají profesionálové své práci význam a přispívají k tvorbě určitého ekosystému sdílením znalostí a vzájemným učením. Tento postup kolaborativního učení má velkou hodnotu pro fond znalostí daného místního trhu. S naší centrálou v lotyšské Rize, kde jsou (v tuto chvíli!) prováděny veškeré úkony spojené s vývojem, jsme se usadili v prostředí tvořeném více než 500 startupy (Lotyšsko má 2,7 startupu na 10 000 obyvatel). To znamená, že náš ekosystém je domovem pro tisíce IT profesionálů, kteří pracují na celé řadě inovativních technologických produktů a služeb. Růstem společné know-how základny napomáhají akce jako Tech Stash by Mintos k rozvoji celého trhu. 

V listopadu jsme měli možnost uspořádat 80. meetup zavedeného serveru devclub.lv, kde jsme se dozvěděli o umělé inteligenci a strojovém učení. Naše kanceláře navštívilo na přednáškách a kontaktních setkáních sto tech profesionálů z Rigy. Z meetupu jsme si odnesli pocit, že ano, podobných věcí chceme dělat více. 

Tech Stash by Mintos

Letos 23. ledna jsme oficiálně zahájili Tech Stash by Mintos. Andrejs Abrickis, lead growth engineer v Mintosu, promluvil o přechodu od monolitu k distribuovanému monolitu a host Mintosu z Amazon Web Services (AWS), Anton Popovine, názorně předvedl, jak používat služby Amazon StageMaker k tréninku, vývoji, ladění a využití aplikace strojového učení. 

Zpětná vazba, které se nám dostalo, byla hodnotná. „První přednáška byla skvělým náhledem do skutečných operací v zákulisí tržiště Mintos a tato událost byla přístupná i pro méně zkušené publikum. Moc podporuji, abyste i do budoucna sdíleli zkušenosti Mintosu v různých oblastech: zabezpečení dat, ochrana soukromí nebo správa transakcí s vysokou zátěží,“ zhodnotil první meetup organizovaný Mintosem jeden z návštěvníků.

Vzhledem k tomu, že se produktům Mintosu a vývoji a operacím v pozadí tržiště Mintos plně věnuje více než 60 zaměstnanců, víme, že toho máme hodně co sdílet a ještě víc co se naučit od kolegů v našem ekosystému. Tým, který stojí za komunitou Mintos, je vysoce motivovaný Tech Stash nadále rozvíjet a vybudovat z něj významnou událost pro networking a sdílení poznatků.

Příští meetup Tech Stash je plánován na 26. března 2020. Všechny zájemce zveme na sdílení poznatků, dobrou společnost, nápoje a pizzu. Na viděnou v Mintosu! 

Pro přístup k novinkám o Tech Stash, videa z předchozích meetupů a livestreamy těch budoucích sledujte naši komunitní skupinu na Facebooku: Mintos People.

Komentáře

Hledat

Important

Následuj nás