“The Banker” intervija ar Mārtiņu Šulti: fintech perspektīvas

15.05.2020

mintosblog

2020. gada februārī Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte piedalījās intervijā “Tech Talk” The Financial Times starptautisko finanšu lietu publikāciju sērijā “The Banker”. Londonas interviju rīkoja Joy Macknight, “The Banker” galvenā redaktore. Video intervija, kas ierakstīta pirms Covid-19 pandēmijas, tika publicēta žurnāla tīmekļa vietnē 2020. gada maijā.

Katrs uzņēmums var kļūt par fintech kompāniju, mēs redzam arvien vairāk banku programmatūru pakalpojumu uzņēmumu (BaaS)*. Attiecībā uz alternatīvām investīcijām vai investīcijām kā tādām: jaunie un vecākie dalībnieki konkurē par nākamās paaudzes investoriem. Viņiem (jaunajai investoru paaudzei) ir nepieciešami dažādi rīki, un viņi vēlas, lai būtu atšķirīga pieredze no vecākās investoru paaudzes“, runājot par vispārējām tendencēm un norisēm alternatīvajā kreditēšanas telpā, sacīja Mārtiņš Šulte.

Šulte runāja arī par to, kā jaunās tehnoloģijas nodrošina daudzveidīgāku investoru kopienu. Viņš teica, ka tehnoloģijas palīdz, dodot lielāku piekļuvi dažādu veidu aktīvu klasēm lielākam investoru skaitam. “Jaunie investori dod priekšroku patstāvīgai pieredzei mūsu steidzamajās dzīvēs, un tieši tur parādās pasīvo ienākumu tendence, un tehnoloģijas ir tās virzītājspēks,” piebilda Šulte.

Šī intervija tika veikta, pirms Covid-19 pandēmija sāka mainīt daudzu nozaru vidi, ieskaitot fintech. Mēs vēlreiz aplūkojām šo interviju ar “The Banker”, ņemot vērā pašreizējo situāciju, Martins Šulte teica: “Fintech industrija uzplaukusi tieši pēc banku izraisītas finanšu krīzes 2008. gadā tieši pateicoties novatoriskajai pieejai cilvēku vajadzībām. Jaunie dalībnieki no uzlaboju tradicionālos finanšu produktus un ar jaunām un graujošām tehnoloģijām ievieš atvieglojumus. Esmu optimistiski noskaņots, ka pieeja, ar kādu fintech uzņēmumi pielāgojas jaunajiem apstākļiem, palīdzēs daudziem ne tikai izdzīvot, bet izkļūt no krīzes pārveidotiem, turklāt pieredzējušākiem“, sacīja Šulte.

Tā kā uzņēmums virzās cauri pašreizējai krīzei, kas pielāgota jaunajiem apstākļiem, Mintos turpinās nodrošināt ilgtspējīgu vidi investoriem, kuri vēlas gūt pasīvos ienākumus, ieguldot aizņēmumos, vienlaikus nodrošinot papildu finansējuma avotus starptautiskajām fintech un alternatīvo aizdevumu kompānijām.

Visu interviju skatieties šeit

Par mediju:

“The Banker”, kas pirmo reizi publicēts 1926. gada janvārī, ir “The Financial Times Ltd” piederoša un Londonā rediģēta “Financial Times” rubrika. Tā sniedz ekonomisko un finanšu informāciju pasaules finanšu sektoram un ir izveidojusi reputāciju, sniedzot objektīvu un nesaudzīgu pārskatu. Žurnāls “ir virzījis savu ceļu cauri vairāk nekā 90 gadus ilgajai banku darbības jomai no 1929. gada Volstrītas sabrukuma līdz 2008. gada finanšu krīzei ar tādu pašu precizitāti, autoritāti un integritāti”.

* Banku programmatūru pakalpojumu uzņēmumi (jeb BaaS) ir starpnieki starp bankām un fintech, kas piedāvā finanšu pakalpojumus galalietotājiem ar infrastruktūru, kuras pamatā ir API. BaaS kā ekosistēma, kurā ir dažādi nozares līderi, turpina attīstīt banku piedāvājumus, paplašinot funkciju spektru un pastāvīgi palielinot finanšu pakalpojumu lietotāju cerības.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums