Tirgus apskats: Spānija

Esam publicējuši mūsu jaunāko tirgus apskatu. Šoreiz mēs dodamies uz Spāniju – flamenko un fiestas, paeljas un Pikaso zemi, kurā ir viena no pasaulē dinamiskākajām un uz attīstību vērstajām ekonomikas nozarēm.

Spānija ir valsts, kurā vecais mijas ar jauno, tradīcijas dejo ar inovācijām, un ekonomika gozējas digitālās transformācijas un finanšu tehnoloģiju uzplaukuma saulē.

Spānijas ekonomika: izaugsmes perspektīva

Spānija ar tās skaistajām pludmalēm, seno vēsturi un bagāto kultūru ir ne tikai populārs brīvdienu galamērķis. Tā ir ceturtā lielākā ekonomika eirozonā un trīspadsmitā pasaulē, kas var lepoties ar spēcīgu iekšzemes tirgu un plaukstošu eksporta sektoru.1

Spānijas ekonomika ir pierādījusi savu noturību gan 2008. gada globālās finanšu krīzes, gan nesenās COVID-19 pandēmijas laikā. Lai gan Spānija piedzīvoja ievērojamu lejupslīdi, tā no abām krīzēm izkļuva ar spēcīgāku, inovatīvāku un digitāli prasmīgāku ekonomiku.

Spānijas IKP 2020. gadā pandēmijas dēļ samazinājās par -11%, bet spēcīgā atveseļošanās par 5.5% 2021.-2022. gadā norāda uz tās noturību.2,3 Valsts ekonomikā nozīmīgas ir dažādas nozares, taču vadošo lomu ieņem pakalpojumu nozare, veidojot aptuveni 67% no IKP, kam seko rūpniecība (20%) un lauksaimniecība (2,6%).4

Spānija ir pazīstama arī ar savu lielo autobūves nozari – tā ir otrs lielākais automobiļu ražotājs Eiropā, 2022. gadā saražojot vairāk nekā divus miljonus transportlīdzekļu.5 Valsts ekonomikā ievērojamu ieguldījumu sniedz arī modes mazumtirdzniecības nozare. Zara mātesuzņēmuma Inditex apgrozījums 2022. gadā sasniedza 32,6 miljardus eiro, savukārt otrs plaši pazīstamais Spānijas zīmols Mango tajā pašā gadā ziņoja par apgrozījumu aptuveni 2,6 miljardu eiro apmērā.6,7

Spānijas banku nozare: fintech uzplaukuma vadība

Spānija, kas bija nostiprinājusi savas pozīcijas eirozonā, pateicoties spēcīgajai banku nozarei, tagad kļūst par Eiropas finanšu tehnoloģiju jomas stūrakmeni. Valsts finanšu sektors, kas ieņem 7. vietu Eiropā un 21. vietu pasaulē, pilnībā izmanto uz pārmaiņām orientēto fintech potenciālu. Tas ir ne tikai cēlis Spānijas reputāciju, bet arī piešķīlis uguni investīciju pieplūdumam. Piesaistot 46% no globālajām finanšu tehnoloģiju investīcijām, Spānijas kā investīciju centra pievilcība ir nenoliedzama. Kūsājošā Madride, Barselona un Valensija ir karstākie fintech punkti, kur atrodas vairāk nekā 80% no jomas jaunuzņēmumiem.8

Turklāt digitālo finanšu pakalpojumu ieviešana Spānijā ir apsteigusi daudzas Eiropas kaimiņvalstis. Līdz 2022. gada beigām aptuveni 69% spāņu vecumā no 15 līdz 79 gadiem bija izmantojuši e-banku un e-komercijas pakalpojumus. Šis augstais ieviešanas līmenis neaprobežojas tikai ar banku pakalpojumiem, bet attiecas uz visu finanšu tehnoloģiju spektru, sākot no digitālajiem makiem un maksājumiem līdz pat apdrošināšanas tehnoloģijām.9

Šī straujā ieviešana nebūt nenozīmē tikai tehnoloģiskas ērtības, bet drīzāk izmaiņas patērētāju uzvedībā un uzticības līmenī. Spānijas iedzīvotāji ne tikai kļūst tehnoloģiski zinošāki, bet aizvien biežāk savu finanšu vajadzību realizēšanai uzticas digitālajām platformām.

Ņemot vērā šo dinamiku, Spānijas finanšu tehnoloģiju vide ne tikai aug, bet arī attīstās, kļūstot par nozīmīgu spēlētāju Eiropas finanšu tehnoloģiju arēnā. Tuvākajos gados varam sagaidīt turpmāku Spānijas fintech integrāciju, inovācijas un, iespējams, pat dominanci Eiropā.

Jauna ēra: alternatīvā kreditēšana Spānijā

Dati par Spānijas alternatīvās kreditēšanas tirgu sniedz skaidru priekšstatu par finanšu jomas attīstību valstī. Kopējais alternatīvās kreditēšanas apjoms pārsniedz 600 miljonus eiro. Šis stabilais ikgadējais pieaugums norāda uz plašākām izmaiņām Spānijas finanšu uzvedībā, kas liecina par lielāku uzticēšanos un paļaušanos uz netradicionāliem kreditēšanas veidiem. 10

2023. gada pirmajā pusgadā alternatīvās kreditēšanas jomas jaunpienācēja ID Finance Spain ieņēmumi sasniedza 59 miljonus eiro. Uzņēmuma izaugsmes rādītāji liecina par plašākām pārmaiņām Spānijas finanšu jomā, aizvien lielākam iedzīvotāju skaitam izvēloties netradicionālus kreditēšanas veidus.

Šo tendenci veicina virkne faktoru, tortarp tradicionālo banku neelastīgās struktūras un finanšu tehnoloģiju risinājumu pievilcība. Kā piemēru var minēt tādas platformas kā ID Finance Spain MoneyMan un godalgotā finanšu labsajūtas lietotni Plazo. Tā piedāvātā ātrā pieteikumu apstiprināšana un īpaši pielāgotie risinājumi ir pievilcīgi arvien tehnoloģiski zinošākai sabiedrībai. Prognozes liecina, ka līdz 2024. gadam vidējais finansējums vienam aizdevumam pūļa kreditēšanas nozarē (uzņēmējdarbības aizdevumi) pieaugs līdz 70 000 eiro. Šo straujo kāpumu varētu skaidrot ar Spānijas uzņēmējdarbības gara uzplaukumu.11

Spānijas alternatīvās kreditēšanas iespēju izmantošana

Pasaulē, kurā tradicionālās banku sistēmas bieži vien nespēj apmierināt daudzveidīgās patērētāju vajadzības, alternatīvā kreditēšana paver jaunas iespējas. Spānija ar tās attīstošo ekonomiku un pielāgoties spējīgajiem patērētājiem ir ātri apzinājusi šīs netradicionālās finanšu ekosistēmas potenciālu. ID Finance Spain ir apliecinājums plaukstošajam alternatīvās kreditēšanas tirgum šajā valstī.

Kreditēšanas uzņēmums

Vidējā procentu likme 

Investīcijām pieejamās parādzīmes

Komentāri

ID Finance Spānija

12.4%

2012. gadā dibinātais ID Finance Spain, kuras galvenais birojs atrodas Barselonā, ir demonstrējis elastību un izaugsmi šajā augošajā nozarē. 2023. gada pirmajā pusgadā uzņēmuma neto portfelis palielinājās par 8%, sasniedzot 51 miljonu eiro, savukārt patēriņa kredītos tas izsniedza 121,1 miljonu eiro. Vidēji mēnesī ID Finance Spain apstrādā vairāk nekā 70 000 pieteikumu, kas liecina par spēcīgo pieprasījumu pēc alternatīviem kreditēšanas risinājumiem Spānijā.

Investējot ID Finance Spain parādzīmēs, tev ir iespēja sniegt ieguldījumu un gūt labumu no augošās Spānijas alternatīvās kreditēšanas vides.

Ja gribi izpētīt investīciju iespējas šajā strauji augošajā tirgū, apskati Spānijā vadošā kreditēšanas uzņēmuma ID Finance Spain piedāvājumu Mintos platformā.

Vai arī atklāj kreditēšanas uzņēmumus, kas vislabāk atbilst taviem investīciju mērķiem.

1 Labour market information: Spain. (n.d.). EURES. https://eures.ec.europa.eu/living-and-working/labour-market-information/labour-market-information-spain_en (skatīts 2023. gadā augustā)

2 Pinilla, J., Barber, P., Vallejo-Torres, L., Rodríguez-Mireles, S., López-Valcárcel, B. G., & Serra-Majem, L. (2021, April 28). The Economic Impact of the SARS-COV-2 (COVID-19) Pandemic in Spain. PubMed Central (PMC). https://doi.org/10.3390/ijerph18094708 (skatīts 2023. gadā augustā)

Economic forecast for Spain. (n.d.). Retrieved from https://economy-finance.ec.europa.eu/economic-surveillance-eu-economies/spain/economic-forecast-spain_en (skatīts 2023. gadā augustā)

4 Spain – Distribution of gross domestic product (GDP) across economic sectors 2021 | Statista. (n.d.). Statista. https://www.statista.com/statistics/271079/distribution-of-gross-domestic-product-gdp-across-economic-sectors-in-spain/ (skatīts 2023. gadā augustā)

5 2022 statistics | www.oica.net. (n.d.). 2022 Statistics | www.oica.net. https://www.oica.net/category/production-statistics/2022-statistics/ (skatīts 2023. gadā augustā)

6 Loeb, W. (2023, March 22). Zara’s 30% Expansion And 2022 Outstanding Results. Forbes. https://www.forbes.com/sites/walterloeb/2023/03/22/zaras-30-expansion-and-2022-outstanding-results/ (skatīts 2023. gadā augustā)

7 Mango makes a profit of 81 million euros and achieves record sales in 2022. (2023 August 4). Mango Fashion Group. https://www.mangofashiongroup.com/en/en/w/mango-gana-81-millones-de-euros-en-2022-y-alcanza-su-r%C3%A9cord-hist%C3%B3rico-de-ventas (skatīts 2023. gadā augustā)

8 ¿Cuál es la realidad del Fintech en España? (n.d.). ¿Cuál Es La Realidad Del Fintech En España? https://www.ey.com/es_es/financial-services/cual-es-la-realidad-del-fintech-en-espana (skatīts 2023. gadā augustā)

9 Eurostat (n.d) https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/ISOC_BDE15CBC/default/table?lang=en. (n.d.). https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/ISOC_BDE15CBC/default/table?lang=en (skatīts 2023. gadā augustā)

10 Alternative finance market size in Spain 2020 | Statista. (n.d.). Statista. https://www.statista.com/statistics/1115337/europe-market-size-alternative-finance-spain/ (skatīts 2023. gadā augustā)

11 Alternative Lending funding per loan in Spain 2024 | Statista. (n.d.). Statista. https://www.statista.com/forecasts/773315/digital-market-outlook-alternative-lending-arpu-by-segment-in-spain (skatīts 2023. gadā augustā)

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner