Tržby ID Finance se v Latam region zvýšili o 403 %, společnost spatřuje klíčové momenty pro fintech

ID Finance, fintech společnost působící v Evropě a Latinské Americe (Latam), dosáhla v roce 2018 tržeb ve výši 49 milionů USD, což představuje růst 236 %. Společnost je zaměřená na datovou analýzu, kreditní skóring a digitální financování, plánuje uvést nové finanční produkty založené na moderní technologii a chce využít překotně rostoucí fintech trh v Latinské America, kde v roce 2018 zažila nárůst tržeb o 403 %.

Společnost ID Finance, se zaměřuje na Španělsko a na Brazílii a Mexiko v Latam regionu, využívá tradičních i alternativních zdroje dat a informací, což jí umožňuje poskytovat konkurence schopné finanční služby a pomáhat zákazníkům při budování jejich kreditního profilu. Společnost sídlí v Barceloně a zaměstnává přes 400 lidí.

Společnost zažívá velmi silný růst v Latam regionu, což je jeden z nejrychleji rostoucích fintech trhů na světě díky velkému pokrytí mobilními telefony a značné části populace se špatným přístupem k finančním prostředkům od tradičním bankám. Dle Světové banky je 61% obyvatel Mexika vyloučeno z tradičního bankovního systému a zároveň je 40 % z 207 milionů obyvatel Brazílie na černé bankovní listině. ID Finance má nyní v Latam regionu 141 zaměstnanců.

„Nacházíme se v klíčovém momentu pro fintech v Latinské Americe,“ komentuje Boris Batine, spoluzakladatel a CEO společnosti ID Finance. „Tyto země jsou charakteristické nízkou konkurencí a velkou částí populace bez přístupu k tradičním bankám. Mladá, technicky zdatná generace, která je z velké části vyloučena z přístupu k tradičním finančním produktům, představuje obrovskou příležitost pro fintech.“

Společnosti ID Finance rychle roste zákaznická základna s přibližným přírůstkem 20 000 nových uživatelů každý týden a s mírou udržení zákazníků 90 %. Vlastní systém řízení rizik využívá strojové učení a pokročilé techniky datové analýzy, což pomáhá ke zlepšení přístupu k finančním službám. Společnost také využívá nových technologií pro snížení výše nesplácených úvěrů, jako je behaviorální biometrie a odhalování podvodů za pomoci AI.

„Jsme spokojeni s naším pokrokem a nyní plánujeme agresivní expanzi prostřednictvím širší nabídky úvěrových produktů, převodu finančních prostředků, sledování úvěrů a nástrojů finanční gramotnosti. V letošním roce plánujeme šestkrát navýšit poskytnuté úvěry v Latam regionu a také zvýšit povědomí o naší značce,“ pokračuje Boris Batine, spoluzakladatel a CEO společnosti ID Finance.

Dle odhadů Goldman Sachs má Brazílie v příštích deseti letech vygenerovat fintech společnostem tržby ve výši 24 miliard USD, přičemž nejslibnějšími odvětví jsou platby, půjčky a osobní finance. Zároveň Finnovista, fintech akcelerátor, předpověděl, že fintech společnosti mohou v příštím desetiletí získat až 30 % mexického bankovního trhu.

Skvělá zpráva – poplatek za konverzi do MXN byl snížen

Společnost ID Finance začala začátkem dubna zveřejňovat krátkodobé úvěry poskytnuté v Mexiku. Nyní jsou investice do těchto půjček zveřejněných v mexickém peso (MXN) ještě jednodušší. S radostí Vám oznamujeme, že poplatek za přepočet měn z EUR (EUR) do MXN byl tímto směrem snížen na xx%. To znamená, že můžete dosáhnout vyššího čisté ročního výnosu investováním do půjček zveřejněných v MXN. Doufáme, že se Vám tato výše poplatku líbí. V současnosti jsou k dispozici půjčky s roční návratností 18 % v MXN od společností ID Finance a Credilikeme. Brzy očekáváme, že budou přidány nové úvěry z Mexika. Dostupné půjčky můžete zkontrolovat zde.

 

Sdílet: